USD Slammed، طلا و EURUSD جهش پس از CPI


نقاط صحبت USD، طلا، EUR/USD:

  • امروز صبح اطلاعات مربوط به CPI از ایالات متحده برای ماه اکتبر منتشر شد.
  • این داده‌ها بسیار پایین‌تر از حد انتظار بودند، به‌طوری‌که CPI اصلی با 6.3 درصد در مقابل انتظار 6.5 درصد و چاپ سرفصل به 7.7 درصد در مقابل انتظار 8.2 درصد رسید.
  • این منجر به یک حرکت عظیم در حال حاضر، با سقوط فوری دلار آمریکا شده است که به بالا بردن برابری EUR/USD کمک کرد. سهام پس از سقوط به حمایت های کلیدی دیروز، پیش از شروع بازگشایی ایالات متحده، حرکت بزرگی را انجام داده اند.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

روایت‌های کلان به سرعت تغییر می‌کنند و دو روز گذشته نمونه‌ای عالی از آن بوده است. همین دیروز نگرانی فزاینده ای در مورد سرایت وجود داشت زیرا صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال مورد انتقاد قرار گرفتند. S&P 500 به زیر یک روند صعودی سقوط کرد و تهدید کرد که به روند نزولی بازگشت. نزدک پرچم گاو نر را شکست و دلار آمریکا پس از تست حمایتی در حال جهش بود.

اما، همانطور که دیروز در تنظیمات اقدام قیمت دلار آمریکا تاکید کردم، EUR/USD با توجه به تخصیص عظیم 57.6 درصدی یورو در مظنه DXY، که عامل بزرگی از اختلاف برای گرین‌بک بود، در حال بهبود بود.

پس از ارائه یک جهش حمایتی دیروز، فروشندگان افت کردند و قیمت ها در DXY اکنون به پایین ترین حد ماهانه کاهش یافته اند و در طول مسیر از یک منطقه کلیدی حمایت متقابل عبور می کنند. شمع روزانه امروز کلید خواهد بود، زیرا در حال حاضر روی یک سازند نزولی کار می کند. و اگر این روند ادامه پیدا کند، با بسته شدن قیمت در زیر این حمایت‌ها، درها برای ادامه سناریوهای نزولی با تمرکز بر حمایت‌های بلندمدت عمیق‌تر در حدود 107.79 و سپس، حتی بلندمدت، در حدود 105.00 باز خواهد بود.

بسته شدن نوار روزانه امروز مهم خواهد بود، زیرا ما هنوز در این مرحله بلافاصله پس از چاپ CPI هستیم، و واکنش تا امروز نشان دهنده نحوه استفاده فعالان بازار از این داده های جدید خواهد بود.

از نمودار ماهانه زیر، می‌توانیم شاهد کاهش قیمت به سطح اصلاحی فیبوناچی دیگر باشیم که در 108.75 ترسیم شده است، که 76.4% اصلاح حرکت اصلی 2001-2008 است.

نمودار ماهانه دلار آمریکا

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

USD کوتاه مدت

از روزانه، ما می توانیم سازند بلبرینگ را که در تلاش برای ساختن است، ببینیم. اگر امروز با شکل گیری همچنان در جای خود تکمیل شود، این نشان دهنده حرکت نزولی با تمرکز بعدی بر نوسانات قبلی قیمت در 107.79 و 105.00 است، با سطح فیبوناچی در 106.61 در طول مسیر.

اکنون، در مورد اینکه آیا این روند ادامه پیدا می‌کند یا خیر، احتمالاً به این بستگی دارد که آیا گاوهای یورو دلار مایل هستند جفت ارز را به بالاترین حد خود پیشنهاد دهند یا خیر، و این موضوع باید در نظر گرفته شود زیرا روند صعودی این جفت در هنگام آزمایش بالای دسته برابری تا حدودی محدود شده است.

نمودار قیمت روزانه دلار آمریکا

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

EUR/USD به مقاومت کانال

من دیروز کمی در مورد این موضوع صحبت کردم اما حتی این ادعا را مطرح کردم که عملکرد EUR/USD ممکن است حتی از CPI حتی برای مسیر DXY مهمتر باشد.

امروز صبح ترکیب خوبی برای صعودهای یورو/دلار به ارمغان آورده است، زیرا هم CPI از ایالات متحده چاپ می‌شود و هم نظرات اعضای بانک مرکزی اروپا مبنی بر افزایش بیشتر نرخ‌ها در راه و افزایش نرخ‌ها به «منطقه محدودکننده»، انگیزه اساسی را به سمت طولانی سوق داده است. از جفت

من دیروز به ساختار اکشن قیمت نگاه کردم و تنظیم بسیار جالبی را در EUR/USD نشان دادم که احتمالاً می‌تواند به یک شکل دوبل تبدیل شود، اما برای تبدیل آن به یک شکل فعال نیاز به شکستن 0.9750 دارد. در عوض، پتانسیل حمایت در نقاط مقاومت قبلی، از 1.0000 تا 0.9950 و پایین تا 0.9900 وجود داشت. و، این سازند اکنون با یک شکست صعودی به اوج های تازه باطل شده است.

نرخ برابری دیروز پایین ترین سطح خود را حفظ کرد اما فروشندگان امروز صبح قبل از CPI به 0.9950 رسیدند. این به یک حرکت قوی منجر شد و EUR/USD اکنون به سمت مقاومت کانال بالا رفته است.

نمودار قیمت چهار ساعته EUR/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

EUR/USD بلند مدت

این یک مبارزه بوده است، اما EUR/USD به آرامی دوباره به بالای دسته برابری باز می گردد و این می تواند در را برای حرکت صعودی بیشتر باز نگه دارد.

با این حال، در این مرحله، قیمت در شکل گیری پرچم خرس باقی می ماند و مقاومت کانال برای حفظ اوج ها وارد می شود. اما، به ویژه، ادامه شکست و نقض خط روند بالا می‌تواند شکل‌گیری را باطل کند، و این چیزی است که می‌تواند در حوالی برگشت‌های طولانی‌مدت اتفاق بیفتد.

به هر حال، بسیاری از روندهای صعودی با فشارهای کوتاه شروع می‌شوند و تشکیل پرچم خرس می‌تواند یک حالت گذرا بین این دو باشد، با بی‌اعتبار کردن پرچم به‌عنوان نوعی تأیید پتانسیل برگشت طولانی‌مدت عمل می‌کند.

با این اوصاف، قیمت امروز حرکت گسترده ای را تجربه کرده است. و پتانسیل حمایت اکنون در نقاط مقاومت قبلی مانند 1.0095 یا 1.0034 یا حتی برابری وجود دارد. تا زمانی که پایین ترین سطح بالاتر از امروز صبح باقی بماند، درهای ادامه روند صعودی می تواند باز بماند.

در سطح بالای حرکت قیمت، نقطه مقاومت بعدی در نمودار من، بالاترین سطح سه ماهه فعلی در 1.0198 است، پس از آن منطقه 1.0350 دوباره به تصویر بازمی گردد و این یک نقطه بزرگ در نمودارهای بلندمدت است.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار قیمت روزانه EUR/USD

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

شکست طلا

چند هفته پیش، من یک شکست ناموفق دیگر در قیمت طلا را برجسته کردم، که تا کنون برای خرس‌ها در سال جاری مورد توجه بوده است. حتی در میان یک روند نزولی قوی، تعدادی نزول کاذب وجود داشته است، و این یک پس‌زمینه چالش برانگیز برای استراتژی‌های شکست در فلز زرد است.

هفته گذشته شاهد واکنش شدیدی نسبت به این حمایت بودیم، با افزایش قیمت به سمت نقطه‌ای از مقاومت. این از هر دو خط روند نزولی و سطح فیبوناچی ساخته شده است که حول سطح 1680 ترسیم شده است. روز سه شنبه منجر به شکست این مقاومت شد و امروز صبح یک شکست دیگر را به همراه داشت، زیرا قیمت از مقاومت بعدی در نمودار در 1737-1740 عبور کرد.

نمودار قیمت روزانه طلا

image5.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

طلا کوتاه مدت

در این مرحله، پتانسیل حمایت در مقاومت کوتاه‌مدت قبلی وجود دارد، که از حدود 1720 و سپس در حدود 1705 گرفته شده است. اگر سطح اخیر نتواند حفظ شود، پس مقاومت قبلی در حدود 1680 دوباره به تصویر باز می‌گردد و این تقریباً در همان زمان شکست صعودی است. قابل بررسی است. اما، در این مرحله، یک سری قوی و تعیین کننده از بالاترین و بالاترین پایین ترین ها در نمودار چهار ساعته است.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

نحوه معامله طلا

نمودار قیمت چهار ساعته طلا

image6.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-fx-gold-stocks-usd-slammed-gold-and-eurusd-jump-after-cpi-20221110.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند