S&P 500, Nasdaq, Dow Jones Breakout on Soft PPI, Resistance Overhead


نکات بحث شاخص ها:

  • S&P 500 دیروز یک منطقه مقاومت را آزمایش کرد و حفظ شد، اما خریداران پس از انتشار گزارش PPI کمتر از حد انتظار، این مقاومت را پشت سر گذاشتند.
  • به نظر می‌رسید که بازارها گزارش انتظار تورمی بالاتر از حد انتظار دیروز را نادیده می‌گرفتند، اما به شدت بر گزارش پایین‌تر از حد انتظار PPI صبح امروز متمرکز شده‌اند، که همیشه چنین پاسخی را ایجاد نمی‌کند. این امر احساسات را برجسته می کند و قدرت کوتاه مدت همچنان در کانون توجه قرار می گیرد زیرا مقاومت بلندمدت در بالای داو، اس اند پی و نزدک قرار دارد.
  • داو دیروز در یک نوار روزانه زشت قرار گرفت، اما هنوز، فروشندگان نتوانسته اند عقب نشینی زیادی را در آنجا ایجاد کنند. اما، همانطور که در پیش بینی فنی این هفته مورد بحث قرار گرفت، تغییر به سمت قدرت بیشتر در نزدک قابل توجه است.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

هفته گذشته نمایش بزرگی برای سهام ایالات متحده بود و داو از خط روند بلندمدت عبور کرد زیرا S&P 500 و Nasdaq بالاتر از ساختارهای نزولی فرو رفتند. سقوط گوه ها با هدف برگشت های صعودی دنبال می شود و این واقعیت که قیمت از این شکل ها در هفته گذشته بیرون آمد، تمرکز را بر قدرت کوتاه مدت با یک علامت سوال بسیار بزرگ در مسیر بلندمدت حفظ می کند.

مشابه با رالی که در اواسط ژوئن جرقه زد، قیمت ها از شرایط فروش بیش از حد خارج شدند و به عقب راندن به سمت مقاومت بلندمدت ادامه دادند. در ماه ژوئن، S&P 500 تا زمانی که میانگین متحرک 200 روزه وارد عمل شد، حرکت کرد و این اوج درست در پیش بینی خط روند که از اوج های نوسانی ژانویه و مارس گرفته شده بود، نشان داد. این درها را برای خرس‌ها باز نگه داشت و پس از انحراف خط روند در اواسط آگوست، قیمت‌ها به سرعت بیش از 19 درصد کاهش یافت تا در نهایت در اواسط اکتبر یک نقطه حمایتی دیگر درست بالای 3500 ایجاد شد.

حرکت برگشتی اکنون در S&P 500 یک ماه پیش است و اجرای قبلی در ژوئن کمی بیش از دو ماه به طول انجامید. و در این مرحله، شاخص هنوز واقعاً با آن مقاومت بلندمدت مواجه نشده است، اگرچه در بالای سر قرار دارد و از حدود سطح 4100 در نمودار شروع می شود.

پس از اینکه دیروز مقاومت را در سطح فیبوناچی نگه داشت، S&P 500 اکنون از مقاومت کوتاه مدت خارج شده و رویکردی سریع به سمت منطقه متقابل مقاومت در بالای سر دارد. در حدود 4078 میانگین متحرک 200 روزه است که در ماه آگوست به اوج خود رسید. در 4099، یک سطح فیبوناچی بلندمدت وجود دارد و درست بالاتر از آن، خط روند نزولی که تا کنون بالاترین سطح را تا پایان معاملات سال 2022 حفظ کرده است.

نمودار قیمت روزانه S&P 500

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

نزدک وارد Gear می شود

از زمان کاهش در اواسط اکتبر، داو پیشتاز بوده است. این تا حدودی برای روندهای جدید عجیب است زیرا زمانی که انتظارات رشد شروع به بازگرداندن قیمت به سهام می‌کند، داو اغلب عقب‌مانده است و نزدک که از نظر فناوری سنگین است معمولاً نوعی رهبری را نشان می‌دهد.

و اگر این یک سناریوی فشار کوتاه باشد، به طور مشابه، نزدک معمولاً بیشترین شکست را دارد و بنابراین پتانسیل بیشتری دارد زیرا شورت ها به سرعت می پوشند. اما، ماه گذشته واقعاً این اتفاق نیفتاد. و تا آن نقطه، در حالی که S&P و Nasdaq هر دو پایین‌ترین حد سالانه خود را در 13 اکتبر ثبت کردند، این رقم برای داو پایین‌تر بود، که نشان می‌دهد ممکن است زمانی که گاوها از پایین‌ترین سطح اکتبر گذشته دفاع می‌کردند، انباشت واقعی وجود داشته باشد.

هفته گذشته زمانی است که این وضعیت شروع به تغییر کرد، به ویژه پس از گزارش CPI در روز پنجشنبه. این زمانی بود که ما شاهد واکنش گسترده ای در نزدک بودیم، زیرا شاخص فناوری سنگین تلاش کرد تا عقب نشینی کند. به نظر من، این نشان دهنده فشار کوتاهی بود که خرس ها پس از شکست صعودی از گوه در حال سقوط نزدک، در حوله انداختند. و همانطور که در پیش بینی فناوری این هفته نوشتم، تمرکز بر قدرت کوتاه مدت در میان پتانسیل نزولی بلندمدت است.

Nasdaq به طور مشابه مقاومت را در بالاترین حد روز جمعه حفظ کرد، با حمایت درست در سطح کلیدی فیبوناچی که در 11700 ترسیم شده بود. اما پاسخ به داده‌های PPI امروز صبح، شاخص را به سطح مقاومت بعدی خود رساند که حول سطح روانی 12k ترسیم شده است. برای خرس‌ها، سطح 11700 کلیدی باقی می‌ماند و فشار به زیر آن می‌تواند در را برای عقب‌نشینی عمیق‌تر باز کند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار روزانه نزدک 100

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

داو جونز

جالب اینجاست که علیرغم افزایش شاخص های پیشرو ایالات متحده در اواخر اکتبر، داو پس از انتشار CPI کمی در دوره آخر هفته عقب ماند. جمعه در واقع یک روز قرمز در معاملات آتی داو بود، هرچند اندک، زیرا یک دوجی حتی با رشد S&P و نزدک هر دو رشد کرد.

دیروز شاهد افزایش قیمت جمعه بودیم و قیمت حتی یک چکش معکوس را در نمودار روزانه تشکیل داد که نشانه بیشتری از پتانسیل مقاومت احتمالی است. و با توجه به سرعت و طولانی شدن این دویدن، این مقاومت احتمالاً می‌توانست به نقطه بالایی تبدیل شود.

اما امروز صبح قیمت‌ها پس از انتشار داده‌های PPI به آن سطح برگشته‌اند، و این یک منطقه از سربار مقاومت را نشان می‌دهد که ممکن است برای کسانی که به دنبال کاهش این حرکت در سهام هستند، جالب باشد. مقاومت فعلی در حدود سطح 34000 است که بالاترین سطح را در جمعه و دوشنبه حفظ کرده است. یک منطقه دیگر در بالای سر وجود دارد، و آن نمودار در اطراف اوج قبلی از ماه آگوست، در اطراف سطح 34250 ترسیم شده است.

برای حمایت، نقطه در حدود 33,444 قابل توجه به نظر می رسد، زیرا این یک نوسان بود که به پایین آمدن روز جمعه کمک کرد. اگر امروز فروشندگان بتوانند کمتر از این را نقض کنند، این امر باعث می شود که ظاهر مقاومت در مسیر خود از طریق قیمت عمل کند و در را برای فشار عمیق تر به سمت پایین به منطقه 33000-33100 باز کند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

نمودار قیمت روزانه داوجونز

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; داو جونز در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/stocks-equity-spx-spy-s-p-500-nasdaq-qqq-dow-jones-djia-breakout-on-soft-ppi-20221115.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند