S&P 500، Nasdaq 100، Dow Jones After the CPI Print


نکات بحث شاخص ها:

  • سهام ها در آستانه بازگشایی ایالات متحده صبح امروز پس از یک گزارش دیگر CPI بالاتر از حد انتظار فروخته شدند.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.
  • نزدک در معاملات صبح امروز به پایین‌ترین سطح دو سال اخیر رسید و داو از یک منطقه مقاومتی کلیدی که در پیش‌بینی این هفته برجسته شده بود، فروخت. S&P 500 پایین ترین سطح سالانه خود را ثبت کرد و به سرعت در سطح 3500 رسید که اولین هدف حمایتی من در این شاخص بود که در معاملات برتر سه ماهه چهارم مورد بررسی قرار گرفت. برای دریافت گزارش کامل معاملات برتر، لینک زیر می تواند کمک کند:

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

روندها به صورت خطی حرکت نمی کنند. معامله‌گران خرده‌فروشی احتمالاً به خوبی از نوسانات اخیر در بازارها و برای کسانی که در بازارهای سهام یا بازارهای مرتبط با سهام معامله می‌کنند، کاملاً آگاه هستند، این یک درس بسیار واضح در 9 ماه گذشته بوده است.

در 12 سال پس از فروپاشی مالی جهانی، جهان به پول ارزان معتاد شد که توسط محرک‌های عظیم بانک‌های مرکزی جهانی ایجاد شد. منابع طبیعی ارزان ماندند، به کمک جهانی‌سازی که به نظر می‌رسد با گذشت سال بیشتر و بیشتر از هم باز می‌شود. پول ارزان بازارها را برای سال‌ها بالا برد و پس از یک روند طولانی مدت، تقریباً گویی بانک‌های مرکزی احتمال تورم را فراموش کرده‌اند. و هنگامی که تورم ظاهر شد، آن را رد کردند، تا زمانی که به سطوح غیرقابل تحمل بیش از 6 درصد سالانه رسید. این تقریباً زمانی است که آنها شروع به تغییر مسیر کردند، اما چهار ماه دیگر طول کشید، با اولین افزایش نرخ در ماه مارس پس از اینکه پاول کلمه «گذرا» را بازنشسته کرد.

و عادت های قدیمی به سختی از بین می روند. حتی با وجود پیام کاملاً واضح فدرال رزرو مبنی بر اینکه تورم در اولویت است، بازارها همچنان به دنبال بارقه‌ای از امید هستند که ممکن است به روش‌های قبلی خود بازگردند. این تقریباً طعنه آمیز است، زیرا همان امید و اشتیاق و رفتار صعودی همان چیزی است که به نظر می رسد فدرال رزرو می خواهد از بازارها قیمت گذاری کند (برای بازگرداندن تورم به هدف).

ما امروز صبح جدیدترین قسمت این داستان را دریافت کردیم و Core CPI بالاترین نرخ جدیدی را در 6.6٪ ثبت کرد که بالاترین سطح قبلی 6.5٪ را که در ماه مارس منتشر شد را تحت الشعاع قرار داد. پس از آن افزایش قبلی، CPI اصلی کاهش یافت – 6.2٪ در آوریل و 5.9٪ در ژوئن. امید ساخت که تورم به اوج خود رسیده بود. 5.9% چاپ دیگر در ماه ژوئیه نمایش داده شد اما در ماه اوت (که در سپتامبر منتشر شد) – Core CPI پشتیبان گیری کرده بود، چاپ در 6.3%.

امروز صبح 6.6 درصد را نشان داد تا یک رکورد جدید دیگر ایجاد کند و امیدها را که تورم به اوج خود رسیده بود، کاملاً از بین ببرد. واکنش فوری با شکست حمایتی در سهام ایالات متحده وحشیانه بود، که کلید آن پایین‌ترین سطح سالانه S&P 500 و پایین‌ترین حد دو سال اخیر در نزدک بود.

CPI اصلی: مارس یک اوج نبود

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی

من در پیش‌بینی فنی این هفته برای سهام به این موضوع نگاه کرده بودم، و پیش‌بینی این هفته را نزولی نگه داشتم. در زیر، من به هر یک از سه شاخص عمده سهام ایالات متحده نگاه می کنم.

S&P 500

تا قبل از چاپ CPI امروز صبح، معاملات آتی S&P 500 هنوز کمتر از پایین ترین سطح هفته گذشته آزمایش نشده بود. و حرکت قیمت هفته گذشته یک شکل گیری چکش معکوس را در نمودار هفتگی ایجاد کرد که در را برای جهش باز نگه داشت تا اینکه امروز صبح باطل شد. اما، همانطور که در پیش‌بینی نوشتم، این روند تصویر بزرگ‌تر است که در جنبه نزولی موضوع جذاب باقی می‌ماند و با توجه به انگیزه اساسی، دلیل کمی برای جستجوی معکوس کردن تصویر بزرگ‌تر وجود داشت.

اما، همانطور که گفته شد، خط اول این مقاله به تصویر کشیده می شود: روندها در خطوط مستقیم حرکت نمی کنند. پس‌زمینه اینجا برای مدتی نزولی بوده است، اما تا به امروز، به نظر می‌رسد که هنوز هم ذهنیتی در اینجا وجود دارد که «کاهش قیمت را بخرید»، با این امید که فدرال رزرو ممکن است موضع خود را به سمت مبارزه با تورم تغییر دهد. این بسیار شبیه به موضوعی است که در اواسط ژوئن ظاهر شد، درست پس از اولین افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره فدرال رزرو، که پس از آن، سهام برای دو ماه آینده افزایش خواهد یافت.

این در ماه اوت انجام شد و سپس در اواخر ماه توسط رئیس پاول در جکسون هول با پیام کوتاه تر و مختصر خود مبنی بر اینکه فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره تمام نشده است، به آن پرداخت. اما، حتی در آن زمان، زمانی که قیمت به پایین‌ترین سطح کاهش یافت، فروشندگان این رویکرد را کند کردند و ادامه روند نزولی وجود نداشت. این نوسان پایین ماه ژوئن حتی امروز صبح نیز در جریان بود، درست قبل از گزارش CPI، سطح 3659.

و حتی در حال حاضر – ما شاهد برخی از این رفتارهای شیب پس از چاپ به پایین ترین سطح هستیم، درست بالاتر از سطح روانی 3500 که در ادامه به طور عمیق تر به آن نگاه خواهم کرد.

نمودار روزانه S&P 500

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

S&P 500 بلند مدت

اون سطح 3659؟ بله، این اصلاح 38.2 درصدی یک اصلاح فیبوناچی کلیدی است که از پایین ترین سطح سال 2016 تا اوج ژانویه گرفته شده است. این امر به مهار کاهش در ژوئن کمک کرد – حتی پس از اینکه فدرال رزرو 75 واحد در ثانیه افزایش یافت و هشدار داد که تعداد بیشتری در راه است. از زمانی که شاهد شکست حمایتی بودیم و به سرعت به سطح بعدی در نمودار نزدیک می شویم، برای خرس ها پایین تر از این سطح بوده است.

اکنون، در مورد کوتاه‌مدت و این چیزی است که در پیش‌بینی ارزش سهام این هفته به طور کامل به آن پرداختم: فکر نمی‌کنم هنوز شاهد تسلیم شدن در مقیاس وسیع باشیم. به طور معمول، در یک بازار در حال سقوط، با آماده شدن سرمایه گذاران برای جاده های ناهموار پیش رو، بازدهی نیز کاهش می یابد. این امر، اوراق قرضه را به یک جایگزین جذاب تبدیل می‌کند، زیرا نه تنها سرمایه‌گذاران می‌توانند نرخ‌های بالاتری را قبل از کاهش بازدهی قفل کنند، بلکه کاهش بازدهی می‌تواند ارزش اصلی آن اوراق را نیز بالاتر ببرد. بنابراین، اوراق قرضه را می‌توان شبیه به سهام در نظر گرفت – اگر در واقع کاهش بازدهی وجود داشته باشد، برای سود اصلی معامله می‌شوند.

ما که اینجا نداریم هم قیمت سهام و هم قیمت اوراق قرضه در حال کاهش است و جایی برای پنهان شدن وجود ندارد. بنابراین، من فکر می‌کنم برای بسیاری از سرمایه‌گذاران بلندمدت سهام، در حال حاضر به سادگی از این موج عبور کرده‌اند. با این حال، احساسات کوتاه‌مدت به شدت نزولی بوده و همچنان ادامه دارد، که می‌توان آن را در نسبت‌های تماس تلفنی مشاهده کرد. و احساسات مهم است – که می تواند کاهش را کاهش دهد زیرا یک بازار به شدت کوتاه، سرمایه گذاران کمی را مایل، قادر و آماده برای فروش در حاشیه می گذارد، به خصوص اگر شاهد آن عامل تسلیم بلندمدت نباشیم.

امروز صبح ممکن است به عنوان یک مثال عالی از آن باشد – جایی که یک کالای منفی بازار یک شکست سریع و سنگین ایجاد می کند، که پس از آن با پوشش موقعیت های خرس های کوتاه مدت، پس از آن محو می شود.

آیا این بدان معنی است که فروش تمام شده است یا به دیوار آجری حمایت برخورد کرده است؟ نه، اما به این معنی است که، مانند هر روند دیگری، این روند خطی نخواهد بود، حتی اگر پس‌زمینه اساسی به نظر برسد که باید باشد.

از نمودار هفتگی S&P 500، می‌توانیم چند منطقه دیگر را به صفر برسانیم. ساپورت بعدی من حدود 3500 است که با سطح فیبوناچی 3491 همخوانی دارد. این 50 درصد از حرکت همه گیر است، پس از آن 3400 وارد بازی می شود، زیرا این نوسان قبل از همه گیری بود. در زیر آن، مرجع فیبوناچی در اطراف هر دو 3300 و 3200 وجود دارد، و اگر ما ببینیم که فاکتور تسلیم وارد بازی می شود، حتی مقداری مرجع در ناحیه 2800 در نمودار وجود دارد. این منطقه تقریباً 21 درصد با قیمت فعلی فاصله دارد (تا لحظه نگارش این مقاله) و در حالی که احتمال بسیار دور به نظر می رسد، اگر سفت شدن فدرال رزرو چیزی را به هم بزند و وحشت وارد معادله شود، ممکن است نزدیکتر از چیزی باشد که ما امیدوار بودیم.

نمودار هفتگی S&P 500

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; S&P 500 در Tradingview

نزدک

Nasdaq 100 در حال حاضر به اولین هدف من از اقساط معاملات برتر این سه ماهه رسیده است و آن 10501 است. این به سادگی اصلاح 61.8 درصد فیبوناچی حرکت همه گیر است. حمایت قبلی، از حدود 11,091 به 11,294 در حال حاضر به پتانسیل مقاومت تبدیل می شود و شکستن به زیر سطح 10,501، راه را برای کاهش مداوم به سطح روانی 10k باز می کند. من این قیمت را با نوسان قبل از همه گیری در 9763 همخوانی دارم.

به نظر می‌رسد که شاخص سنگین فناوری در هفته گذشته رفتار نزولی بیشتری از خود نشان داده است، که نسبت به هفته قبل که به نظر می‌رسید S&P در مسیر نزولی پیشرو بود، تغییر سرعت دارد، که برای بازار نزولی غیرعادی است. . این واقعیت که نزدک شروع به رهبری S&P 500 پایین کرده است، انگیزه رو به رشد خرس‌ها را نشان می‌دهد، زیرا ممکن است این عامل تسلیم شدن در حال نزدیک‌تر شدن باشد، که من انتظار دارم در سهام‌های با فناوری بتا بالا آغاز شود.

نمودار قیمت هفتگی نزدک 100

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

داو

داو هنوز به پایین ترین سطح خود نرسیده است زیرا قیمت بالاتر از نوسان هفته گذشته بوده است. این واقعیت را برجسته می‌کند که برای بازی‌های سهام نزولی، ممکن است مراتع سبزتری در جاهای دیگر وجود داشته باشد، در هر یک از دو شاخص بالا. و اگر به دنبال بازی‌های برگشتی باشید، شاید داو کمی خوش‌بینی بیشتری را به این ترکیب وارد کند، بر اساس این واقعیت که گاوها امروز صبح از پایین‌ترین سطح دفاع کردند، در حالی که این اتفاق در هیچ یک از دو بازار بالا رخ نداد.

با این حال، امروز صبح در داو هیجانی وجود داشت، زیرا قیمت ها قبل از فروش، یک منطقه مقاومت متجانس را آزمایش کردند. این یک خط در ماسه قرار می دهد که می توان به آن نگاه کرد و من در مورد آن سطح در پیش بینی ارزش سهام این هفته صحبت کرده بودم، که در 29671 ترسیم شده بود.

نمودار روزانه داو جونز

image5.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; داو جونز در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/s-p-500-spx-es-nasdaq-100-qqq-dow-jones-dia-after-the-cpi-print-20221013.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند