S&P 500، نوسانات و دلار از میان مدت به پیش بینی CPI در حالی که کریپتو لرز می کند حرکت می کند


S&P 500، VVIX، بیت کوین، طلا، دلار و CPI نقاط صحبت:

  • چشم انداز بازار: USDJPY نزولی زیر 146; EURUSD صعودی بالای 1.0000; نزولی طلا زیر 1680
  • ما در حال عبور از انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده هستیم که انتظارات زیادی را در میان دارایی‌های متمایل به ریسک ایجاد کرد، اما بعید به نظر می‌رسد که وضوح زیادی ارائه کند.
  • پیش‌بینی انتشار CPI در روز پنجشنبه احتمالاً تمرکز بازار را به خود اختصاص می‌دهد، اما این مانع از ظهور نوسانات نمی‌شود… فقط به بازارهای رمزنگاری پس از اجرای FTX نگاه کنید.

توصیه شده توسط John Kicklighter

ایجاد اعتماد در معاملات

میان دوره ای ایالات متحده بدون سیگنال واضح برای S&P 500 و ریسک تصویب می شود

ما در حال عبور از یک ریسک رویداد انتزاعی هستیم که در ایالات متحده متمرکز است اما در نهایت دامنه جهانی دارد. انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده مطمئناً در عرصه سیاسی علاقه‌مند بوده است، اما این رویدادها سابقه تاریخی بسیار نادری برای شکل دادن به احساسات جهانی دارند. از طریق انتقال زودهنگام از تجارت سه‌شنبه به چهارشنبه، اعتقاد محدودی وجود دارد که بتوان از آن اطمینان حاصل کرد. نتایج انتخابات های مختلف نامشخص بود و پیچیدگی ناشی از تفسیر بازار برای چگونگی تفسیر سوداگرانه یک گام دیگر برداشته شد. از S&P 500 – به عنوان معیاری برای “روندهای ریسک” – سومین پیشرفت روزانه متوالی به سختی هیچ احساس اعتقادی را تضمین می کند. برای کشش، من به دنبال یک موضوع اساسی هستم که بتواند اعتقاد را تقویت کند، اما خطرات رکود اقتصادی و چشم‌انداز سیاست پولی همچنان موضوعاتی بی‌پایان هستند. آنچه که من از گذراندن انتخابات میان دوره ای ایالات متحده به دنبال آن هستم، برداشتن محدودیت خاصی از اعتقاد بازار است، اما پیش بینی بعدی برای انتشار CPI در روز پنجشنبه، فوراً مورد توجه قرار خواهد گرفت.

نمودار S&P 500 با حجم پوشش داده شده با شاخص VVIX (روزانه)

image1.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

انتخابات ایالات متحده چگونه بازار حرکت می کند؟ با توجه به اینکه تلاش می کنیم تاثیر بالقوه میان دوره ای را بر بازار سرمایه ارزیابی کنیم، به تاریخ نگاه می کنم تا ببینم بازار چگونه به دوره های قبلی ریاست جمهوری و انتخابات میان دوره ای واکنش نشان داده است. برای انتخابات 2020 و 2016، سکوت منتهی به شمارش مشخص بود، اما پیگیری پس از شمارش نتایج نیز آشکار بود. با این اوصاف، عملکرد میان مدت بازار، که به موجب آن کنترل کنگره در دست است، واکنش بازار بسیار متفاوتی را به همراه داشته است. شعارهایی که یک حزب در انتخابات پیروز می شود برای بازارها خوب است در حالی که حزب دیگری نیست فقط همین است – شعارها. من در حال بررسی بازار برای محکومیت هستم، اما تا زمانی که نبینیم مسائل سیستمی مانند ریسک های رکود و ثبات مالی یک بار دیگر کنترل را از بین نبرند، انتظار زیادی از این کشش ندارم.

نمودار S&P 500 در سه انتخابات گذشته ایالات متحده – ریاست جمهوری و میان دوره ای (روزانه)

image2.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

اضطراب بازار کریپتو و دلار به سمت پس‌زمینه بازار « صعودی» آن متمایل می‌شود

در جلسه ای که عمدتاً به عنوان یک دوره انتظار برای رهبران سفته باز تعریف شد – مانند عملکرد پیش بینی های تورم ایالات متحده – به نظر می رسد که ما برای یک گذار آرام از سرفصل های انتخابات ایالات متحده به ارقام قیمت های برنامه ریزی شده قرار داشتیم. گرین بک برای سومین جلسه متوالی تا روز سه شنبه کاهش یافت، اما به نظر می رسد اعتقاد محدودی به این حرکت وجود داشته باشد، زیرا مسائل سیستمی در هفته اخیر متوقف شده اند. در همین حال، شاهد شعله ور شدن مشخصی در نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال بوده ایم. گزارش‌هایی مبنی بر اینکه FTX تحت فشار شدید نقدینگی قرار داشت و متعاقباً دارایی‌های کلیدی خود را به بایننس می‌فروخت، نشان‌دهنده اعتماد کمتری به ادغام صنعت نسبت به اعتماد واقعی آزاد در رابطه معکوس بین ارز دیجیتال و ضد فیات‌های جایگزین مانند قیمت طلا است. قابل ذکر است که سقوط بیت کوین در جلسه گذشته با افزایش قیمت طلا همزمان شد. به نظر می رسد گارد جدید ضد فیات جای خود را به قدیمی می دهد.

نمودار معاملات آتی طلا با بیت کوین معکوس پوشانده شده است (60 دقیقه)

image3.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

در حالی که من در مورد قصد روندهای ریسک در آینده نزدیک مشکوک باقی می‌مانم، باید به محدودیت‌های پیش‌بینی برای رقم تورم آتی اشاره کرد، همچنین ارزش ارزیابی مرزهای فنی برای شاخص‌هایی مانند دلار آمریکا را دارد. این ارز نقش چرخشی را به عنوان یک کاندیدای بازدهی پیشرو، پس‌زمینه رشد مطلوب‌تر و هزینه پناهگاه امن نهایی ایفا کرده است. با این حال، علیرغم اینکه حداقل یکی از این معیارها حمایت از ارز معیار را حفظ می کند، شاخص DXY برای سومین جلسه متوالی تا سه شنبه کاهش یافت. ما در آستانه میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) هستیم که نشان دهنده نقطه عطف برای قوی ترین روند صعودی (نقطه ای به طور مداوم بالاتر از SMA 100 روزه) است که من در رکوردهای 5 دهه گذشته دارم. شاید CPI ایالات متحده این روش را تغییر دهد، اما تعدادی بادهای دنباله دار در پشت دلار وجود دارد – بنابراین فرضیات من به این راحتی قابل تغییر نیستند.

توصیه شده توسط John Kicklighter

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

نمودار دلار آمریکا (روزانه)

image4.png

نمودار ایجاد شده در پلتفرم Tradingview

ریسک بالای رویداد پیش رو: CPI ایالات متحده و موارد دیگر

زمانی که پس‌زمینه‌ی سفته‌بازی در حال مبارزه برای کشش است، طبیعتاً رهبران بازار را به‌عنوان پیشران‌هایی توانا می‌بینیم که از آن زمان به پس‌زمینه رفته‌اند. وقتی نوبت به گزارش تورم مصرف کننده در ایالات متحده می شود – CPI ایالات متحده – من معتقدم که بازار پیش بینی جدی در مورد ریسک رویداد برنامه ریزی شده خواهد داشت. در این میان، با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین جنبه‌های سیستم مالی – هنگفتی بانک مرکزی ایالات متحده – تا زمانی که آنها متعهد به تغییر در فعالیت‌های عملیاتی نشوند، وجود دارد، ممکن است توسعه روندهای جدی دشوار باشد. آن دسته از اقدامات بازار که می تواند به طور منطقی بر نوسانات سوداگرانه تأثیر بگذارد. جدا از صحبت های فدرال رزرو، انتشار CPI مکزیک ممکن است جالب ترین رویداد در حال حاضر با توجه به افزایش 75 بشکه ای مورد انتظار بانک مرکزی در صبح پنجشنبه باشد.

ریسک رویداد کلان بحرانی در تقویم اقتصادی جهانی برای هفته آینده

image5.png

تقویم ایجاد شده توسط John Kicklighter

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه
منبع: https://www.dailyfx.com/news/s-p-500-volatility-and-dollar-move-from-midterms-to-cpi-anticipation-while-crypto-shudders-20221109.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند