Flip فارکس ایرانی شما Right to a High Performing Machine

در این نوشته ما شما را با برخی خطرهای انتخاب یک بروکر رگوله نشده آشنا میکنیم تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید. اگر قیمتی که بروکر با تأمینکننده نقدینگی بسته است، با قیمت سفارش شما متفاوت باشد، هم ممکن است برای شما بهتر باشد هم ممکن است به ضرر شما شود. معاملهگرانی که سرمایهگذاری در یک بروکر رگوله نشده و بروکری که مشکلات زیادی دارد را انتخاب میکنند، ممکن است ضررهای مالی سنگینی را متحمل شوند و نمیتوانند از کسی کمک بگیرند. آیا از انجام معاملات آنلاین راضی هستی، یا میخوای با بروکری برای کمک در این روند، تماس بگیری و آن کارگزاری هم کاملا پاسخگو باشد؟ وقتی که بروکر قبل از اجرای سفارش شما، یک پوزیشن جبرانی را با طرف دیگری باز میکند، به آن پردازش مستقیم یا STP گفته میشود. با داشتن مقداری در حدود 3000 دلار، میتوانیم معامله را باز کنیم. اگر الان در ده نود میلادی بودیم احتمالا هیچ کدام از ما نمی توانستیم در بازار فارکس فعالیت کنیم. در اینجا قصد داریم با معرفی بروکرهایی که ایران را به لیست تحریم های خود اضافه کردند، شما را با ریسک این حوزه آشنا کنیم. زمانی که یک معامله به روش STP انجام میشود، این نوع تراکنش به عنوان تراکنشی که برای یک طرف ریسکی ندارد، شناخته میشود.

بروکرهای معتبر زیادی وجود دارند که با اینکه مارکت میکر هم هستند اما تخلفات بسیار محدودی از آنها گزارش شده و اعتبار بالایی دارند. صرافی وی شارژ، طرف قرارداد این بروکر بوده و تعاملات سازنده و خوبی با یکدیگر داشته که همین امر، نشان دهندهی اعتبار صرافی فارکس وی شارژ نیز هست. به عنوان مثال بعضی از بروکر ها اجازه ترید آخر هفته قرارداد های CFD ارز دیجیتال خود را نمی دهند. این نمادها که بیشتر از ۳۰۰ تا هستند به جز جفت ارزهای فارکس شامل سهام، شاخص ها (بیشتر از ۱۵ تا)، کالاها و ارزهای دیجیتال (بیشتر از ۶۰ تا) می شوند. یکی از دلایلی که این بروکرها ترجیح میدهند بدون نظارت کار کنند، این است هزینههای خود را کم میکنند.

در همین حال، درآمد شرکتهایی از جمله Alphabet Inc. نسخه موبایل این پلتفرمهای تجاری بروکر جاست فارکس را می­توانید از اپ استور و گوگل پلی دانلود کرده و تمام عملیات مورد نیاز خود از جمله تغییر رمز، واریز و برداشت و غیره را در اپلیکیشن موبایل انجام دهید. بدون شک یک سری بروکر هم هستند که تحت نظارت نیستند و هیچ دلیل تجاری موجهی هم برای نداشتن مجوز ندارند. دلیل دیگرش این است که خیلی از این بروکرها در گریزگاههای مالیاتی آفشور هستند که بار مالیاتی کمتری روی آنها هست. به دلیل نقدینگی بالا ، سفارش شما بلافاصله توسط کارگزار پذیرفته می شود. بروکر بعد از اینکه از سفارش دوم مطمئن شد، سفارش شما را انجام میدهد. این روش، هزینههای عملیاتی و ریسک را به طور چشمگیری کاهش میدهد. همان طور که میبینید، معامله شما با بروکر و معامله بروکر با تأمینکننده نقدینگی مطابقت دارند.

هر بازار کارگزار های اختصاصی خود را دارد که شامل سه نوع کارگزار های بورس، اصناف و در نهایت املاک می باشد. این نوع معامله، معامله «دوطرفه» است. این تعریف اصلی و اولیه STP بود، اما بعدا صنعت خردهفروشی فارکس در استفاده از آن خلاقیت به خرج داد، و معنای آن را تغییر داد. این دستور زمانی استفاده می شود که معامله گر آغاز روند صعودی را بالاتر از قیمت فعلی بازار، پیش بینی می کند. یکی از روشهای خوب شناسایی موقعیتهای خوب، استفاده از اندیکاتورهای روند جهت تشخیص روندها است. STP از آن زمانی مطرح شد که تجارت الکترونیک در دسترس عموم قرار گرفت، و اشاره به روشی داشته که شرکتها برای بهینهسازی سرعت پردازش تراکنشها استفاده میکردند. ویژگی اصلی حساب پروسنت، استفاده از سنت (یک صدم) در معاملات است (سنت دلار و سنت یورو). از طرفی کاربران میتوانند با کمتر از 1 دلار حساب خود را فعال کنند. وقتی بروکر STP سفارش مشتری را قبول میکند، بروکر به اصطلاح روی آن سفارش «کار» میکند که این نشاندهنده این است که، بروکر برای ورود به معامله با مشتری آماده است، ولی تعهدی نداده که معامله با قیمت درخواستی مشتری انجام شود!

نکته مهم این است که بروکرهای خردهفروش فارکس اصطلاح STP یا پردازش مستقیم را گرفتهاند، و معنای دیگری به آن دادهاند! امروزه STP تبدیل شده به یک اصطلاح جدید بازاریابی، و به این معنی است که بروکر فارکس به سفارشهای شما «دست نمیزنند»، و در آن دخالتی نمیکنند. مزیت روش STP برای بروکر این است که اسلیپیج بین سفارش مشتری و معامله پوششی را حذف میکند. اسلیپیج به تفاوت قیمت بین قیمت مورد انتظار قبل از اجرای سفارش و قیمت اصلی در زمان اجرای سفارش گفته میشود. دلیلش این است که بروکر ابتدا از مطابقت معاملهاش با تأمینکننده نقدینگی اطمینان حاصل میکند، و بعد سفارش شما را اجرا میکند.

این دو رویداد تاریخی ایجاد سیستم استاندارد بر پایه طلا (Gold Statndard) در سال ۱۸۷۵ و سیستم برتون وودز (Bretton Woods) در سال ۱۹۴۴ بوده است. از آنجایی که هر دو معامله با قیمت یکسانی انجام شدهاند (به استثنای مارکآپ، کمیسیون و هزینههای دیگر)، این معامله یک معامله بدون ریسک است. است.این بخش را تکمیل کرده و به مرحله بعدی بروید؛ بخش بعدی مرحله آپلود اسناد است که مرحله مهمی است. بسیار خوشحال میشوم درباره مباحث ارائهشده در گزارش، سوالاتتان را در بخش نظرات بپرسید تا در نخستین فرصت به آنها پاسخ دهم و اگر تجربهای دارید، خوشحال میشوم بازگو کنید.

این بروکرها از اعتماد سرمایهگذاران سوءاستفاده میکنند، تقلب میکنند یا از روشهای نادرست تجارت استفاده میکنند که در نهایت منجر به ضرر و مشکلات مالی برای مشتریانشان میشود. بروکرهای فارکس در تبلیغات و بازاریابی ممکن است از این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده کنند، اما این دو اصطلاح یکی نیستند. همچنین شرکتهایی که تحت نظارت نیستند میتوانند محصولات یا خدمات متنوعی به مشتریان بدهند، در صورتی که اگر تحت نظارت باشند، نمیتوانند هرگونه خدماتی ارائه دهند. اما متاتریدر ضعفهایی دارد که برخی به دنبال یک پلتفرم معاملاتی بهتر میگردند. مارجین معمولاً بین ۲۰ الی ۵۰۰ برابر موجودی اولیه به شما اعتبار میدهد و این مقدار بستگی به بروکر شما دارد. تحت نظارت بودن باعث اعتبار بروکرها میشود و برای معاملهگران نیز این پیام را دارد که این بروکر عملکرد قابل اعتمادی دارد. برای ثبت نام در بروکر آمارکتس Amarkets، در مرحله ی اول باید وارد سایت رسمی این بروکر شوید، لینک ثبت نام در ادامه ی مطلب وجود دارد. سرانجام ریچارد نیکسون برای جلوگیری از یک بحران اقتصادی جهانی در سال ۱۹۷۱ به سیستم برتون وودز پایان داد و دلار امریکا ارزی شناور و آزاد در برابر سایر ارزهای خارجی شد. بهطور کلی بازار تبادلات ارزی با مفهوم امروز آن از سال ۱۹۷۱ ایجاد گردید.

نحوه شارژ حساب دمو فارکس چگونه است؟ داشتن حساب دمو یا آزمایشی یکی دیگر از مهم ترین خدماتی است که یک بروکر می تواند به مشتریان تازه کارش ارائه دهد تا با کسب تجربه و تمرین در این حساب بتواند با مهارت و دانش کافی در بازار واقعی عمل کند. در بازاری که قیمتها به سرعت در حال تغییر است، یا زمانی که ارسال سفارش با تأخیر صورت بگیرد، ممکن است قیمت ارائه شده به شما با قیمت اجرای سفارش متفاوت باشد. هرچند در سال 1970 میزان ذخایر طلای ایالات متحده به قدری کم بود که خزانه داری آن کشور نمی توانست با آن، ذخایری که توسط بانک های مرکزی خارجی نگهداری می شوند را پوشش دهد. وقتی شما سفارشی را با یک بروکر ثبت ميکنید، بروکر بلافاصله بعد از آن، سعی میکند یک معامله مشابه را با تأمینکننده نقدینگی انجام دهد. قبلا با بروکرهای B-BOOK و A-BOOK آشنا شدیم. همچنین در درس قبل، با چالشهای پیش روی بروکرهای A-BOOK آشنا شدیم. در این درس با ترجمه اختصاصی ایران بروکر، به تفاوت اجرای A-Book و STP در بروکرهای فارکس میپردازیم.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند