Find اکنون، برای اموزش فارکس چه کاری باید انجام دهیدسریع؟

مجله افیکسکار – اخبار فوری فارکس : بازارهای سهام آسیا در روز چهارشنبه با افزایش مجدد سهام چین و پیش از برگزاری نشست فدرال رزرو ایالات متحده، افزایش یافت. سخنگوی اداره آمار چین روز سهشنبه گفت، چین شاهد تغییرات مثبت فزایندهای در عملکرد اقتصادی خود بوده است که با دادههای اقتصادی بهطور شگفتآوری خوب پشتیبانی میشود، اما تأثیرات جدیدترین احیای کووید-19 باید مورد توجه قرار گیرد. نظر شما در مورد کتابهایی که در این مقاله معرفی شد چیست؟ هر جفتارز در فارکس که یکی از طرفهای آن «دلار آمریکا» باشد، با عنوان یک جفتارز اصلی در نظر گرفته میشود. یکی از بهترین راهها برای آموختن و یادگیری معاملهگری، مطالعه بهترین کتاب های آموزش فارکس است. این سایت در زمینه آموزش روانشناسی معاملهگری هم فعالیت دارد. کتاب تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی یکی از بهترین کتابهایی است که در زمینه روانشناسی معاملهگری نوشته شده است و یکی دیگر از کتابهای خوب آقای مارک داگلاس است. بسیاری از تحلیلگران و بزرگان دنیای معاملهگری، مارک داگلاس را پدر علم روانشناسی معاملهگری میدانند و کتابهای او حکم کتابهای مرجع دانش معاملهگری را دارند. آقای مارک داگلاس در کتاب تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی روی یک نکته مهم تأکید میکند و به مخاطب میگوید که برای موفقیت در بازارهای مالی باید یک ساختار درونی برای خودمان به وجود بیاوریم و با استفاده از این ساختار درونی به یک انضباط ویژه فکری برسیم.

در بحث اعتماد به یک بروکر فارکس باید بدانید که سالیان سال است که این بازار در دنیا در حال فعالیت است و شاید ایران در این زمینه کمی دیر وارد عمل شده ولی قدمت این کار به بیش از 200 سال بر میگردد، این قدمت و این بازار برای کنترل خود و زنده ماندن در بین کاربران و سرمایه گذاران باید به قوانین خاصی پایبند باشد تا هر کسی از هر جای دنیا با نیت تشکیل یک کارگزاری وارد این بازی نشود، این قوانین کنترل کننده بروکرها در فارکس را به اصطلاح رگولاتوری یا رگولیشن (Regulation) گویند. پلتفرم پیشرفته متاتریدر MT5 به معامله گران خود ارائه می دهد.

برای مثال، ارزش یورو در مقابل دلار آمریکا و یا ارزش پوند انگلیس در مقابل ین ژاپن. مثلا اگر شرکت تویوتا به کشور آلمان ماشین فروخته باشد و به جای آن یورو گرفته باشد وقتی که بخواهد یورو را به ین ژاپن تبدیل کند باید در بازار فارکس این کار را انجام دهد. ممکن است یک بروکر فقط دلار از شما قبول کند و بروکری دیگری علاوه بر دلار، ارزهایی مانند یورو و ین ژاپن و غیره را نیز بپذیرد. حرکت واضح بالای 31000 دلار و 31500 دلار می تواند درها را برای افزایش قوی تر باز کند. اما برای اینکه برروی ارزش هر جفت ارز معامله کنید (مثلا یورو را فروخته و دلار خریداری کنید)، ابتدا باید یک حساب معاملاتی در یکی از کارگزاریهای فارکس باز کنید. با استفاده از این پلتفرم ها امکان انجام فعالیت هایی مانند ثبت سفارش خرید ، پیش فروش ، باز یا بسته کردن معاملات و فعالیت هایی مانند این برای سرمایه گزاران فراهم می شود .

برای مثال، بروکر آلپاری که از سال 1998 میلادی تاسیس شده و بیشترین تعداد تریدر در میان تمامی کارگزاران فارکس را دارد، قطعا انتخاب مطمئنی برای ورود به بازار فارکس به شمار میآید. لطفاً پرسشها، نظرها و پیشنهادهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. در سالهای گذشته، بارها شاهد بودیم که بروکرهای نامعتبر و کلاهبردار وارد ایران شده و با تبلیغات فراوان، کاربرهای ایرانی را فریب داده و سرمایهی آنها را بالا کشیدند. همچنین از آنجایی که کشور ایران تحت تحریم های بین المللی قرار داشته و بسیاری از کارگزاری ها از ارائه خدمات به آن خودداری می کنند در نتیجه لازم است تا قبل از انتخاب یک بروکر از خدمات دهی آن به ایران مطمئن شد ، در غیر این صورت امکان بلوکه شدن سرمایه و از دست دادن آن وجود دارد . او بر این باور است که زندگی انسان نتیجه عقاید و باورهای او است و عقاید انسان میتواند معاملات و تحلیلهای او را هم تحت تأثیر قرار دهد.

این تبادل ممکن است برای خریدوفروش کالا، خدمات شرکتها و دولتها، هزینههای سفر و خرید مسافران یا سرمایهگذاری اشخاص و بنگاهها در کشورها مورد استفاده قرار گیرد. اسپرد به تفاوت قیمت خرید و فروش هر دارایی گفته میشود. برای مثال، کارگزارانی که قصد ورود به بازار ایران را دارند، باید یک رگولاتوری از مدل آفشور دریافت کنند که اجازهی فعالیت در کشورهای تحت تحریمهای بانکی را بدهد. دقت داشته باشید که بسیاری از بروکرهایی که در سطح جهانی جزو بهترین بروکرها به حساب میآیند، عملا در ایران هیچگونه فعالیتی (به دلیل تحریمها) ندارند. بنابراین در این بخش نمیتوان نقدی به این بروکر وارد کرد زیرا بسیاری از کاربران ایرانی نیز از این دو پلتفرم بهره میبرند. کلاس فارکس : تیم بورس آسا با تلاش چندین ساله خود برای دوره اموزش فارکس خود و رسیدن مهارت جویان به درآمد ثابت و مستمر گام بزرگی برداشته است تا ترید کردن در بازار فارکس به یکی از راحت ترین و لذت بخش ترین شغل های دنیا تبدیل شود. سود دلاری: همان طور که قبلا هم گفتیم، سرمایه گذاری در بورس آمریکا برای ایرانیان به دلیل کسب سود دلاری و حفظ ارزش پول در برابر تورم از اهمیت خاصی برخوردار است. جفتارزهای محبوب در فارکس، مانند یورو به دلار آمریکا (EUR/USD) و پوند به دلار آمریکا (GBP/USD)، نسبت به جفتارزهای نامتداول اسپرد کمتری دارند.

این کارگزار فارکس یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی است که تازه می خواهند معاملات فارکس را شروع کنند، زیرا پلتفرم آنها بسیار ساده طراحی شده است. انتخاب کارگزاری (Broker) مناسب: تمامی سرمایه گذاران برای شروع فعالیت خود در این بازار و انجام معامله باید قبل از هر کاری یک حساب کاربری ایجاد کنند و برای این کار لازم است یک کارگزاری را به عنوان واسطه انتخاب نمایند. گپ اصلاحی است که به پرشهای قیمتی در بازار فارکس اشاره دارد. وی در این کتاب یک سری از مشکلات مهم معاملهگران در دنیای معاملهگری را بیان میکند که از جمله این مشکلات میتوان به مقاومت در برابر ایجاد قوانین، ناتوانی در قبول مسئولیت و اعتیاد پیدا کردن به سودهای تصادفی اشاره کرد. از معروفترین رگولاتوریهای آفشور میتوان به FSA و IFSC اشاره کرد.

تریدرهای حرفهای در سرتاسر جهان، با توجه به دو نکته میتوانند اعتبار کارگزاری را بررسی نمایند. در این قسمت روش اندازهگیری اسپرد در فارکس را تحت بررسی قرار میدهیم. در این مقاله، قرار است ویژگیهای مهم کارگزاران فارکس را بررسی کرده و در نهایت، چند بروکر معتبر را بر مبنای همین پارامترها به شما معرفی کنیم. شما هم چند کتاب خوب برای آموزش فارکس معرفی کنید. بازدهی اوراق خزانه داری ایالات متحده در معاملات آسیایی پس از رسیدن به بالاترین سطح چند ساله در روز قبل و همچنین بازدهی در منطقه یورو ثابت ماند. او به آن دسته از معاملهگرانی که همیشه موفق هستند و سود میکنند، فاتحان همیشگی بازار میگوید. تقریبا تمامی بروکرهایی که در ایران فعالیت میکنند، یکی از این دو رگوله را دریافت کردهاند. بورس ایران یا بازار فارکس؟ بازار فارکس به دلیل ۲۴ ساعته بودن و عمق زیاد معاملاتی و استراتژی های سودآور و ریسک پایین فارکس از پتانسیل درآمد بالایی برخوردار است.

به همین علت زیاد با سوالاتی مثل “آیا بروکر X معتبر است؟” مواجه میشویم. این ها تمام سوالاتی است که در شروع فارکس در ذهن همه ی ما بوجود می آید. میزان اسپرد در حساب ECN از صفر شروع می شود. در بروکر آمارکتس می توانید به راحتی کار واریز و برداشت ریالی را انجام داده و در یکی از سه حساب آن با نام های Fixed، Standard و ECN ثبت نام کنید. در بروکر هات فارکس ابزارهای معاملاتی گسترده و متنوعی که تعداد آن ها به بیش از ۱۵۰ نماد می رسد ارائه میشود از جمله: جفت ارزها با بیش از ۵۰ جفت ارز، فلزات گرانبها، منابع انرژی شامل نفت و گاز، کریپتوکارنسی ها با بیش از هشت رمز ارز، سهام شرکت ها، شاخص بورس ها، کالاها و سهام در MT5 همین امر حق انتخاب گسترده ای را در اختیار مشتریان قرار داده است. معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 15 سنت افزایش به 89 دلار و 81 سنت در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت نفت خام برنت به 91 دلار و 53 سنت در هر بشکه رسید. به همین خاطر با توجه به نگرانیهای احتمالی در مورد ایمنی سپردهها و یکپارچگی کارگزارها، حسابها باید فقط با کارگزارانی باز شوند که به طور مناسب رگوله باشند.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند