EUR/USD مقاومت کلید را در 1.0350 آزمایش می کند، آیا گاوها می توانند حرکت را ادامه دهند؟


نقاط صحبت EUR/USD، USD:

  • یورو/دلار آمریکا در پایان هفته گذشته حرکت بزرگی را انجام داد و به بالاترین حد خود در چهار ماه گذشته رسید و در منطقه آشنای 1.0350 مقاومت پیدا کرد.
  • روند نزولی EUR/USD از فوریه تا سپتامبر به شدت تحت فشار قرار گرفت، اما افزایش قیمت های پایین تر در ماه اکتبر ظاهر پتانسیل عقب نشینی را نشان داد که اکنون در حال وقوع است. سوال بزرگ در این مرحله این است که این حرکت تا چه زمانی ممکن است ادامه داشته باشد، یا اینکه آیا ما شاهد یک معکوس در مقیاس کامل از موضوع نزولی هستیم.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

هر چه یک روند طولانی تر باشد، با شدت بیشتری می تواند عقب نشینی کند. ما در سال جاری چندین بار این را در سهام دیده‌ایم و اکنون در EUR/USD شروع به نمایش کرده است.

EUR/USD محبوب ترین جفت ارز در جهان است و نشان دهنده دو اقتصاد بزرگ اروپا و ایالات متحده است. به طور کلی، ثبات ویژگی مورد نظر در این جفت است به طوری که حداقل نوسانات ناشی از نوسانات ارز در دو طرف اقیانوس اطلس وجود دارد. اما، آنچه که مطلوب است همیشه اینطور نیست و هنگامی که یک روند قوی ایجاد می‌شود، مانند آنچه از فوریه سال جاری شاهد آن بودیم، بازارها دائماً برای یافتن تعادل آنچه به عنوان «ارزش منصفانه» تلقی می‌شود، دست و پنجه نرم می‌کنند.

در حال حاضر در یورو/دلار آمریکا، باند لاستیکی ضرب المثلی نسبتاً به عقب کشیده شد و در معاملات اکتبر شروع شد و با شروع صعود قیمت‌ها، با شکست قوی در پنجشنبه گذشته پس از انتشار داده‌های CPI از قیمت‌ها، شروع به سقوط کرد. ایالات متحده آمریکا. این حرکت در روز جمعه ادامه یافت و یورو/دلار آمریکا به یک منطقه بسیار کلیدی در نمودار در 1.0350 صعود کرد. این کاهش در سال 2017 بود و زمانی که در ماه مه گذشته به تصویر بازگشت، به عنوان پایین ترین سطح پنج سال اخیر در این جفت عمل می کرد.

در ماه مه و ژوئن حمایت خود را حفظ کرد، اما در ژوئیه تسلیم فشار فروش شد. اما، در ماه آگوست به دلیل مقاومت قبل از اینکه فروشندگان بتوانند یک شکست را به زیر رقم برابری برسانند، دوباره افزایش یافت. اکنون این سطح به شکلی متفاوت به تصویر بازگشته است، زیرا EUR/USD پس از شکست هفته گذشته، قدرت کاملی دارد. این از افزایش قیمت‌های پایین‌تر در اواخر اکتبر شروع شد، و به زودی کانالی صعودی ظاهر شد که تشکیل پرچم خرس احتمالی را ایجاد کرد. اما، این پرچم خرس در شکست هفته گذشته باطل شد و با ادامه اصلاح وضعیت فروش بیش از حد بلندمدت، تمرکز بر قدرت کوتاه‌مدت قرار گرفت.

پتانسیل حمایتی در مناطق مقاومت قبلی وجود دارد که از بالاترین سطح 1.0198 در اواخر سپتامبر گرفته شده است که با فیبوناچی اصلاحی 23.6 درصدی فروش فوریه-اکتبر همخوانی دارد. و پایین تر از آن، سطح 1.0090 پتانسیل حمایت بالاتر و پایین را نیز حفظ می کند، زیرا این مقاومت در هفته گذشته درست قبل از شکست بود و هنوز به عنوان پشتیبانی بالاتر-پایین آزمایش نشده است.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

EUR/USD: آیا گاوها می توانند وادار به عقبگرد شوند

من روی این مسائل ذهن باز دارم، زیرا این که آیا پایین بودن یا نبودن به رویکرد روزمره من بی ربط است. این هم حدس و گمان است، حداقل به نظر من.

بسیاری از معکوس‌ها با یک فشار کوتاه شروع می‌شوند. و قبل از اینکه متوجه شوید، آنها زندگی خودشان را می گیرند و شما یک روند صعودی کاملاً جدید دارید که باید با آن کار کنید. با این واقعیت که روندهای مختلف در بازه های زمانی مختلف نشان داده می شوند، این موضوع را پیچیده کنید و به زودی به موضوعی ذهنی تبدیل می شود. اما، یکی از مواردی که می تواند کمک کند دیدگاه است. نگاهی بلندمدت به موضوع برای مشخص کردن معنای این موضوع اخیر در تصویر بزرگتر.

و در یورو/دلار آمریکا، فشار هفته گذشته قابل توجه بود زیرا قیمت را به بالاترین حد چهار ماه اخیر رساند. اما – همچنین هنوز خیلی زود است و در این مرحله EUR/USD حتی 50٪ از حرکت فوریه-سپتامبر را رد نکرده است، و همچنین از طریق اصلاح 38.2٪ حرکت اصلی می 2021-سپتامبر 2022 آزمایش نشده است.

بنابراین، با این دیدگاه، ما همچنان می‌توانیم این را به عنوان یک روند نزولی بلندمدت در نظر بگیریم که در حال اصلاح است. اما، با توجه به مدت زمانی که این روند ادامه داشته است، این اصلاح ممکن است قبل از اینکه حرکت نزولی تصویر بزرگتر برای ادامه آماده شود، دامنه بیشتری داشته باشد. اما، اکنون باید به بخش کوتاه‌مدت این موضوع نگاه کنیم، زیرا EUR/USD در حال حاضر تمایل به رفتار بیش از حد خرید کوتاه‌مدت را نشان می‌دهد.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار هفتگی EUR/USD

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

EUR/USD کوتاه مدت

از نمودار چهار ساعته، RSI هفته گذشته پس از اینکه رالی تا سطح 1.0350 بالا رفت، به منطقه اشباع خرید رفت، که نشان می‌دهد این موضوع در کوتاه‌مدت چقدر تهاجمی است. این همچنین نشان می دهد که روند کوتاه مدت ممکن است در حال حاضر کمی گرم باشد. این پتانسیل عقب‌نشینی کوتاه‌مدت را به همراه می‌آورد و مناطقی از مقاومت قبلی وجود دارد که برای پشتیبانی احتمالی مورد علاقه باقی می‌مانند.

اوج نوسان سپتامبر 1.0198 همچنان مورد توجه است. این شکست هفته گذشته را متوقف کرد، اما واقعاً مقاومت قابل توجهی ایجاد نکرد. با این حال، سطح بعدی پایین آمد، زیرا 1.0090 بالاترین نوسان اواخر اکتبر بود که در اوایل هفته گذشته، درست قبل از CPI، مقاومت را حفظ کرد. این اجازه داد تا قیمت ها قبل از انتشار این گزارش به 0.9950 کاهش یابد.

نزدیک‌تر به قیمت کوتاه‌مدت، ما می‌توانیم کف‌های امروز صبح را ببینیم که حول 38.2% فیبوناچی اصلاحی حرکت فوریه-سپتامبر حفظ شده است. و درست زیر آن، در حدود 1.0250، یک سطح روانی عمده وجود دارد.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

نحوه معامله EUR/USD

نمودار قیمت چهار ساعته EUR/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-fx-euro-eurusd-eur-usd-tests-key-resistance-at-1-0350-can-bulls-further-the-move-20221114.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند