EUR/USD به برابری بازمی گردد، اما آیا خرس های یورو می توانند آن را پشت سر بگذارند؟


نقاط صحبت EUR/USD:

  • EUR/USD هفته را با جهش در گام خود آغاز کرد و پس از آن به سرعت ادامه یافت چاپ CPI دیروز از ایالات متحده.
  • همانطور که من بحث کرده ام، سطح برابری EUR/USD یک معامله بزرگ است و تا کنون کمک شده است تا خرس ها را از یک شکست عمیق تر برای حدود دو ماه نگه داریم. اما – این یک دیوار آجری نیست و می توان آن را با نیروی کافی بیرون آورد. آخرین باری که این سطح در بازی در سال 2002 بود، شش ماه طول کشید تا گاوها به موفقیت برسند.
  • هفته آینده ریسک سنگینی است، بنابراین پتانسیل انگیزه قطعا وجود دارد – فردا خرده فروشی و احساسات مصرف کننده جمعه همراه با تورم منطقه یورو را به همراه دارد. و سپس فدرال رزرو هفته آینده است.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی یورو ما را دانلود کنید

EUR/USD به دسته برابری بازگشته است و ما اکنون در مرز دو ماهه هستیم، زیرا آزمایش اولیه زیر رقم بزرگ در 14 جولای بود.

جالب است – این حرکت همچنین توسط چاپ CPI انجام شد. در ماه ژوئیه، CPI برای ماه ژوئن به میزان 9.1% منتشر شد و با رسیدن به بالاترین سطح خود در 40 سال گذشته، بازارها را شگفت زده کرد. واکنش تکان‌دهنده زانو یکی از واکنش‌های قدرتی USD و EUR/USD بود که در اولین شکست برابری در بیش از 19 سال قرار گرفت.

اما، همانطور که من بحث کردم، سطحی مانند برابری اغلب مدتی طول می کشد تا پشت سر گذاشته شود و دلیل این امر ریشه در بنیاد روانشناسی انسان دارد، از این رو اصطلاح سطح روانی. قیمت 0.9999 بسیار ارزان تر از تنها دو پیپ زیر 1.0001 است. و این رابطه گسترده است، بنابراین قیمت 0.9900 بسیار ارزان تر از چاپ 1.0100 است. و دقیقاً به همین دلیل است که اکثر خرده‌فروشان قیمت‌ها را با افزایش 0.99 به پایان می‌رسانند – ارزان‌تر به نظر می‌رسد و بنابراین انگیزه اقدام را ایجاد می‌کند. اگر چیزی ارزان است، تمایل کلی به خرید وجود دارد در حالی که چیزی که احساس گرانی می‌کند، تمایل عمومی به فروش دارد.

و به طور کلی، تغییرات قیمت به زمان نیاز دارد تا پذیرفته شود. این چیزی است که بسیاری از مناطق در حال حاضر با آن سروکار دارند، به فروشگاه مراجعه می‌کنند و محصولی را می‌بینید که 8، 9 یا 10 درصد گران‌تر است. این ممکن است تصمیمات خرید شما را تغییر دهد، درست است؟ مگر اینکه سرمایه بی نهایت باشد، این تغییرات در قیمت ها مهم هستند و این امر تصمیمات خرید متفاوتی را مجبور می کند که می تواند تأثیر زیادی بر قیمت گذاری بازار داشته باشد.

و در بازارها، این روانشناسی، همانطور که دیدیم، با دشواری EUR/USD در جذب بسیاری از فروشندگان جدید در زمانی که قیمت کمتر از برابری است، زمانی که این جفت ارز بر اساس نسبی احساس می کند یا ارزان به نظر می رسد، عمل می کند.

این چیزی است که به ساخت منجر شده است تشکیل گوه در حال سقوط طی دو ماه گذشته به عنوان برابری مطرح شده است. فروشندگان در مورد مقاومت یا حمایت محتاط تر عمل کرده اند که منجر به زاویه ضعیف تری در خط روند حمایتی تشکیلات شده است. در همین حال، فروشندگان در اطراف مقاومت یا پس از یک جهش بسیار تهاجمی باقی مانده بودند و این منجر به زاویه تهاجمی تر در خط روند مقاومت شد.

و به همین دلیل است که سقوط گوه ها اغلب برای معکوس کردن ردیابی می شوند – انتظار می رود همان فقدان انگیزه از طرف فروشندگان در پشتیبانی – در نهایت – منجر به بازگشت صعودی شود.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD

نمودار قیمت روزانه یورو

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; یورو دلار در Tradingview

سقوط یورو/دلار وارونگی گوه صاف می‌افتد

بازگشت نزولی در یورو/دلار آمریکا یک هفته پیش آغاز شد، درست پیش از تصمیم بانک مرکزی اروپا درباره نرخ بهره، جایی که انتظار می‌رفت این بانک بزرگترین افزایش نرخ بهره خود را تا کنون در 75 واحد پایه اعلام کند.

یورو/دلار آمریکا به طور موقت بالاتر از برابری قرار گرفت، فقط به سمت پایین حرکت کرد تصمیم بانک مرکزی اروپا در مورد نرخ. این یک موضوع تهدیدآمیز بود – با سرزنش بازارها از تلاش بانک مرکزی اروپا برای ایجاد زمینه برای تورم.

اما، همانطور که در عواقب آن هشدار داده بودم – حمایت از مقاومت قبلی شروع به نشان دادن کرد – همانطور که از سازند گوه در حال سقوط گرفته شده است.

تی حمایت کلاه از روز پنجشنبه به صورت بالاتر به پایین وارد شد که به زودی به بالاترین سطح در روز جمعه منجر شد. با نزدیک شدن قیمت به دسته 1.0200، این قیمت تا بازه این هفته نیز افزایش یافت.

و سپس گزارش دیروز CPI همه اینها را به هم زد زیرا قیمت بلافاصله به دسته برابری برگشت.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

نحوه معامله EUR/USD

نمودار ساعتی EUR/USD

نمودار ساعتی یورو

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

EUR/USD – درهای باز برای استراحت با توجه به تقویم اقتصادی

احتمالاً واضح ترین چیز از چاپ دیروز CPI وحشتی بود که بلافاصله پس از آن ظاهر شد. این برای بازارها بیگانه نیست، به خصوص نه اخیر، اما این موضوع همچنان نرم شدن مضمون «خرید شیب» را برجسته می کند که در مورد سهام بسیار سرسخت بوده است. این امر تا حدی با بازارهای FX نیز ارتباط دارد، زیرا چرخش یا توقف مورد انتظار فدرال رزرو نیز می تواند با عقب نشینی دلار مرتبط باشد، تا حدودی شبیه به آنچه قبل از گزارش تورم دیروز مشاهده شد.

اما، مهمتر از آنچه در گذشته است، چیزی است که در پیش است – و این یک انبار است تقویم اقتصادی با انگیزه زیادی از برخی رویدادهای مهم. فردا داده‌های خرده‌فروشی را از ایالات متحده خارج می‌کند و تورم یورو و احساسات مصرف‌کننده در روز جمعه دنبال می‌شود. هفته آینده تصمیم نرخ FOMC را به همراه دارد و بازارها در واقع احتمال افزایش 100 واحدی را پس از چاپ دیروز CPI پیش بینی می کنند.

علاوه بر همه اینها – چهارشنبه آینده یک جلسه سه ماهه از طرف فدرال رزرو برگزار می شود که به معنای پیش بینی های به روز شده است. بانک می‌تواند پیام‌های زیادی را با پیش‌بینی نمودار نقطه‌ای در هفته آینده ارسال کند و من پیش‌بینی می‌کنم که اگر شاهد افزایش 75 bp باشیم، این عامل اصلی خواهد بود.

با این وجود، پتانسیل در حدود EUR/USD باقی می ماند. و با توجه به اصرار مستمر فروشندگان، ممکن است مسیری برای شکست نزولی در این جفت وجود داشته باشد، اگرچه این احتمالاً به ادامه وحشتی که دیروز مشاهده شد نیاز دارد و احتمالاً به کمک تیترهای خبرهای زوج بعدی نیاز دارد. از روزها

شکستن حمایت در منطقه 0.9862-.9876 منجر به پایین ترین سطح 20 سال اخیر این جفت می شود و 0.9950 و 0.9900 نقطه های بین راه برای رسیدن به آن حمایت کلیدی باقی می مانند. در روی مقاومت سکه، با توجه به همه این مشکلات اخیر پیرامون برابری، اوضاع کمی آشفته تر است. من مقاومت اولیه را از 1.0034-1.0044 دنبال می کنم، پس از آن ناحیه ای از مقاومت تبدیل شده به حمایت در حدود 1.0100 ظاهر می شود. فراتر از آن، پتانسیل مقاومت در حدود 1.0200 و سپس در حدود 1.0275 وجود دارد. اگر خریداران بتوانند در آنجا تست کنند، آنگاه 1.0350 وارد تصویر می شود و این موضوع در اوایل آگوست یک نقطه اختلاف اصلی بود.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

مبانی تجارت برک آوت

نمودار قیمت چهار ساعته EUR/USD

یورو نمودار چهار ساعته

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/09/14/EUR-USD-EURUSD-Pushes-Back-to-Parity-but-Can-Euro-Bears-Leave-it-Behind.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند