EUR/JPY مقاومت افقی را می شکند، شکست مثلث چشم


امتیاز کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

EUR/JPY چشم انداز

EUR/JPY دیروز به سمت صعودی صعود کرد و سرانجام از مقاومت افقی شکست و یک بالاترین بالاتر جدید ایجاد کرد. این جفت همچنین بالاتر از MA 100 روزه شکسته است و اکنون در حال آزمایش بالای الگوی مثلثی است که در حال حاضر در حال بازی است.

عملکرد قیمت روی این جفت همچنان جالب است زیرا بازه زمانی روزانه نزولی است در حالی که روند کلی در 4H نیز نزولی است. این امکان را برای چند سناریو مختلف در روزهای آینده فراهم می کند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

مبانی تجارت برک آوت

با توجه به مسیر افزایش نرخی که توسط بانک مرکزی اروپا در مقایسه با اصرار بانک مرکزی ژاپن بر پایین نگه داشتن نرخ ها به دلیل عقب ماندگی رشد دستمزدها از تورم دنبال می شود، اصول اولیه در کوتاه مدت تا میان مدت از شکست صعودی در این مرحله حمایت می کنند. تا پایان دوره ریاست کورودا در ماه آوریل، هیچ تغییر سیاستی از بانک مرکزی ژاپن انتظار نمی رود.

EUR/JPY نمودار چهار ساعته – 23 نوامبر 2022

image1.png

منبع: TradingView

در نمودار چهار ساعته بالای الگوی مثلث به وضوح قابل مشاهده است در حالی که این جفت به طور مداوم اوج های بالاتر و پایین تر را چاپ می کند. تصویر کلی در بازه زمانی 4H همچنان نزولی است، اما این نشان می دهد که در این مرحله نمی توان یک شکست نزولی را رد کرد.

ما در حال حاضر در بالای الگوی مثلث معامله می کنیم و راس مثلث نزدیک تر می شود. شکست قریب‌الوقوع باقی می‌ماند با شکست و بسته شدن کندل بالای سطح 146.00 که احتمالاً منجر به یک رالی صعودی با مناطق مقاومت به ترتیب در اطراف دستگیره‌های 147.00 و 148.00 خواهد شد.

یک بازی جایگزین برای این جفت می تواند شاهد یک شکست و بسته شدن کندل در زیر خط روند پایین تر صعودی باشد که می تواند جفت را به سمت حمایت در 144.33 یا پایین تر به سمت منطقه 142.50 سوق دهد. این شکست‌های بالقوه مستلزم آن است که معامله‌گران زیرک بمانند و هر دو شکست همچنان امکان‌پذیر است.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

ویژگی های معامله گران موفق

احساس مشتری نزولی IG

داده‌های احساسات مشتری IG (IGCS) نشان می‌دهد که معامله‌گران خرده‌فروش در حال حاضر نسبت به EUR/JPY کوتاه مدت هستند و 68 درصد از معامله‌گران در حال حاضر موقعیت‌های فروش دارند. در DailyFX ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، اما به دلیل تغییرات اخیر در موقعیت‌های بلند و کوتاه، به یک سوگیری صعودی کوتاه‌مدت می‌رسیم.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-eur-jpy-breaks-horizontal-resistance-eyeing-triangle-breakout-20221123.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند