AUD/USD چشم به راه شکست مثلثی بالقوه است


هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

چشم انداز AUD/USD

دلار استرالیا هفته گذشته افزایش قابل توجهی را تجربه کرد و پنج روز از افت خود را در برابر دلار جبران کرد. به دلیل اینکه بازارها با احتمال افزایش 50 واحدی از سوی فدرال رزرو آمریکا در نشست ماه دسامبر خود، قیمت‌ها را آغاز کردند، این افزایش به دلیل کاهش ارزش دلار کمک کرد. افزودن یک نکته مثبت بیشتر برای دلار استرالیا حساس به چین، ادامه شایعات در مورد کاهش پروتکل های کووید در چین است که به بهبود احساسات بازار کمک کرده است.

در بخش داده‌ها، ما آمار تورم چین و همچنین داده‌های رشد اعتباری ماه اکتبر را صبح امروز در اختیار داشتیم. CPI چین نشانه‌هایی از سرد شدن را نشان داد، و این نگرانی را افزایش داد که بازارها داده‌های اساسی را نادیده می‌گیرند و به نفع شایعات مربوط به بازگشایی احتمالی در چین هستند. رویداد ریسک اصلی همچنان اعداد CPI ایالات متحده است. این می‌تواند یک شکست احتمالی مثلث را از مسیر خارج کند، در صورتی که CPI ایالات متحده بالاتر از حد انتظار باشد. اجماع بازار نشان می دهد که تورم کاهشی را نشان می دهد به طوری که تورم اصلی سالانه 6.5 درصد و نرخ تورم سالانه 8 درصد کاهش یافته است. ما در این هفته گروهی از سخنرانان فدرال رزرو داریم که می تواند به نوسانات اضافه کند و انتظارات افزایش نرخ بهره را برای جلسه دسامبر تغییر دهد.

بیشترین خوانده شده: درک تورم و تاثیر جهانی آن

AUD/USD نمودار روزانه – 9 نوامبر 2022

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

منبع: TradingView

در نمودار روزانه بالای الگوی مثلث به وضوح قابل مشاهده است در حالی که این جفت به طور مداوم از زمان پایین چاپ YTD در 10 اکتبر، اوج های بالاتر و پایین تر را چاپ کرده است. دو سطح کلیدی برای تماشا در اینجا 0.6525 (50-SMA) و همچنین 0.6300 هستند. مناطقی با رد یا جهش این سطوح، فرصت معاملاتی بالقوه محدوده را فراهم می کنند.

شکست کامل الگوی مثلث همچنان بازی هوشمندانه‌تر است، زیرا می‌تواند یک رالی بالقوه 200 پیپ را در جهت شکست ایجاد کند. شکست صعودی در این مرحله محتمل تر به نظر می رسد، با شکست تمیز بالای منطقه 0.65250 که احتمالاً منجر به قیمت به سمت 100-SMA می شود که با مقاومت در اطراف 0.6700 مطابقت دارد. شمع روزانه دیروز خطر شکست را تهدید می کرد، اما در داخل الگوی مثلث بسته شد، با شکست و بسته شدن مورد نیاز برای نشان دادن حرکت صعودی.

بیشترین خوانده شده: شکست ها و عقب نشینی های معاملاتی

یک بازی جایگزین برای این جفت در کوتاه‌مدت می‌تواند معامله دامنه باشد، در صورتی که این جفت از بالای الگوی مثلث رد شود که می‌تواند قبل از اینکه خریداران دوباره علاقه نشان دهند، به سمت منطقه 0.63000 عقب نشینی کند.

شروع می شود در:

اکنون زندگی کنید:

22 نوامبر

( 18:11 GMT )

پیشنهاد شده توسط زین وودا

اقدام قیمت معاملاتی

برای وبینار ثبت نام کنید

همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید

وبینار به پایان رسید

منابع برای معامله گران

چه یک معامله گر فارکس جدید یا باتجربه باشید، ما چندین منبع برای کمک به شما در دسترس داریم. شاخص‌هایی برای ردیابی احساسات معامله‌گران، پیش‌بینی‌های سه ماهه معاملات، وبینارهای تحلیلی و آموزشی که روزانه برگزار می‌شود، راهنمای معاملاتی برای معامله‌گران فارکس برای کمک به شما در بهبود عملکرد معاملاتی، و یکی خاص برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-aud-usd-eyeing-a-potential-triangle-breakout-20221109.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند