6 تعاریف جدید درباره فارکس ایرانی نمی‌کنید اغلب نیاز گوش دادن

میزان لوریج یا اهرم معاملاتی در این بروکر 1:500 در هر دو حساب ECN و CLASSIC میباشد. البته فرآیند کسب درآمد در یک بروکر و صرافی متفاوت است زیرا در حین استفاده از یک بروکر مجبور نیستید خودتان معامله کنید یا با شرایط سخت بازار کنار بیایید. کپی تریدینگ هم بدون ریسک نیست، زیرا ممکن است معاملهگران بزرگ هم ضرر کنند. هنگام برداشت هم طبق نرخ روز دلار، به حساب بانکی ایرانی شما، ریال واریز خواهند کرد. دقت داشته باشید که بسیاری از بروکرهایی که در سطح جهانی جزو بهترین بروکرها به حساب میآیند، عملا در ایران هیچگونه فعالیتی (به دلیل تحریمها) ندارند. اما در این میان، تنها یک کارگزاری با نام بروکر ارانته وجود دارد که علی رغم اعتبار بسیار بالا در سطح بینالمللی، در بازار ایران فعال است. داده های دیشب نشان داد که افزایش هزینه های غذا و انرژی تورم منطقه یورو را به رکورد بالای 8.1 درصد در ماه مه رساند که انتظارات بازار را شکست داد و نگرانی در مورد افزایش نرخ نه تنها در اروپا بلکه در سطح جهانی را برانگیخت.

بروکر آی اف سی مارکت محبوبترین پلتفرم دنیا MT4 مخفف MetaTrader 4 را به همراه WebTerminal به مشتریان خود ارائه میکند، که به گفته کارشناسان و میلیونها معاملهگر، اگر ایدهآل نباشد، راهحل آنلاین آن برای تجارت در فارکس نزدیک به آن است. این امر باعث شدکه فارکس در دسترس مشتریان زیادی قراربگیرد. این مسئله خطرات بسیار زیادی به همراه دارد و ممکن است کل موجودی شما را از بین ببرد. یکی دیگر از معایب این نوع اجرا این است که کارگزارانی که از آن استفاده می کنند اجازه تنظیم دستورات حد ضرر و حد سود را در حین باز کردن سفارش نمی دهند. او به آن دسته از معاملهگرانی که همیشه موفق هستند و سود میکنند، فاتحان همیشگی بازار میگوید. از نظر سیستم مدیریت سرمایه وارد شدن به معامله ای که ریوارد به ریسک آن کمتر از یک باشد، به هیچ وجه منطقی نیست و تریدرهای حرفهای و با تجربه از ورود به چنین معاملاتی امتناع مینمایند. استفاده از ترفندهای مدیریت سرمایه باعث میشود میزان ریسک معاملات شما به حداقل ممکن برسد. به طور کلی بروکرهای بسیار خوب و حرفه ای وجود دارند شما به عنوان معامله گر می توانید از خدمات آنها استفاده است.

شاخص قیمت های مصرف کننده در ایالات متحده برای 12 ماه منتهی به آوریل 8.3 درصد افزایش یافت. طبیعتا هر چه با حجم بیشتری معامله صورت پذیرد، به همان نسبت کمیسیون معاملاتی نیز افزایش خواهد یافت. هر بروکر بسته به سیاست و نوع مشتریانی که جذب کرده است، خدمات را به صورت متفاوتی نسبت به دیگر کارگزاران ارائه میکند. اما بروکرهایی که در سطح جهانی فعالیت میکنند، باید رگولاتوریهای دیگری همانند CySec یا FCA را داشته باشند. در کنار آلپاری، بروکرهایی همانند HYCM و ویندزور نیز جزو بروکرهای بسیار قدیمی بوده که بیش از دو دهه به عنوان واسط تریدر و بازار فارکس عمل کردهاند. کارگزار فارکس دقیقا همانند کارگزاری بورس ایران بوده، اما دامنهی خدمات و امکاناتی که در اختیار تریدرها قرار میدهد، بسیار جامعتر و گستردهتر است. در صورتی که تمایل دارید در بازار فارکس به یک سود مستمر و همیشگی برسید و به قول مارک داگلاس، «فاتح همیشگی بازار» باشید باید آموزش و یادگیری را در اولویت کاری خود قرار دهید.

بسته به کشوری که بروکر در آن فعال است، حتما باید رگولاتوری مربوط به همان کشور (یا قاره) را دریافت کرده باشد. رگولیشن Regulation یا رگولاتوری در لغت به معنی نظارت است. فارکس(FOREX) در لغت از عبارت Foreign Exchange که به معنای تبادل ارزهای خارجی است تشکیل شده. در بازار فارکس، شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و سقوط ارزهای آسیایی هستیم. نرخ بازدهی اوراق خزانهداری ۱۰ سال آمریکا به محدوده ۲٫۸۸ درصدی رسیده است. جفت های معاملاتی معروف مانند EUR / USD و GBP / USD به طور معمول بازدهی محدودتری نسبت به جفت های نازک تری دارند. بسیاری از تحلیلگران و بزرگان دنیای معاملهگری، مارک داگلاس را پدر علم روانشناسی معاملهگری میدانند و کتابهای او حکم کتابهای مرجع دانش معاملهگری را دارند. هیچگاه بدون آگاهی نسبت به قوانین معاملاتی بروکر اقدام به انتخاب آن نکنید و مواردی که از آن اطلاع ندارید را نپذیرید. حال با درنظر گرفتن این اصل، به بررسی دومین معیار انتخاب بروکر فارکس یعنی تضمین پوشش ریسک می پردازیم. در این مقاله، قرار است ویژگیهای مهم کارگزاران فارکس را بررسی کرده و در نهایت، چند بروکر معتبر را بر مبنای همین پارامترها به شما معرفی کنیم.

معاملهگری روزانه (Day Trading) و معاملهگری شناور یا نوسانی (Swing Trading) دو مدل از مهمترین سبکهای معاملاتی هستند و خصوصیات خاص خودشان را دارند. 2. شرایط بازار را با استفاده از 3 تحلیل معرفیشده بررسی کنید. شما برای تحلیل و بررسی بازار نیاز دارید تا برای خود یک استراتژی شخصی بسازید. در صورتی که قصد دارید این مدل از تحلیل را به صورت تخصصی و با نگاهی دقیق، علمی و باریکبین یاد بگیرید، خواندن این کتاب به قلم جان مورفی واقعاً عالی و مفید است. اما شما به عنوان تریدر، باید پارامترهای مهم را پیدا کرده و بر مبنای نوع استراتژی معاملاتیای که دارید و علاوه بر آن، نوع شخصیتی که دارید، خودتان بهترین کارگزار مد نظرتان را انتخاب کنید. سپس اطلاعات محل زندگی خود را چون کشور، شهر، استان را وارد کنید.

لطفاً پرسشها، نظرها و پیشنهادهای خود را با ما به اشتراک بگذارید. تریدرهای حرفهای در سرتاسر جهان، با توجه به دو نکته میتوانند اعتبار کارگزاری را بررسی نمایند. نکته مهم این کتاب آن است که هم معاملهگران مبتدی و هم معاملهگران حرفهای میتوانند از استفاده کنند. آقای مارک داگلاس در کتاب تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی روی یک نکته مهم تأکید میکند و به مخاطب میگوید که برای موفقیت در بازارهای مالی باید یک ساختار درونی برای خودمان به وجود بیاوریم و با استفاده از این ساختار درونی به یک انضباط ویژه فکری برسیم. کتاب تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی یکی از بهترین کتابهایی است که در زمینه روانشناسی معاملهگری نوشته شده است و یکی دیگر از کتابهای خوب آقای مارک داگلاس است. وی در این کتاب یک سری از مشکلات مهم معاملهگران در دنیای معاملهگری را بیان میکند که از جمله این مشکلات میتوان به مقاومت در برابر ایجاد قوانین، ناتوانی در قبول مسئولیت و اعتیاد پیدا کردن به سودهای تصادفی اشاره کرد.

او در این کتاب به معاملهگران آموزش میدهد که در بازار فارکس به سود مستمر دست پیدا کنند. کتاب مورد بحث در سی و سه فصل نوشته شده و یکی از بهترین کتاب های آموزش فارکس به حساب میآید. در صورتی که سه سال قبل از آن هم در آوریل 2007، ارزش معاملات روزانه به طور متوسط 3.3 تریلیون دلار بوده. شما هم چند کتاب خوب برای آموزش فارکس معرفی کنید. اگر شما می خواهید جزء 20 درصد موفق در بازار فارکس باشید، آموزش های بورس تایم را دنبال کنید. از این رو تصمیم داریم تا در یک مقاله کامل و جامع نکات مربوط به انتخاب بروکرها را برای شما بررسی کنیم. صد البته که اولین شرط برای انتخاب هر بروکر، اعتبار و امنیت سرمایهی شما نزد هر بروکر است. این تغییر به طور معمول در ابتدای بهار هر سال انجام می شود و در پاییز نیز به حالت عادی بازگردانده می شود. پیام ریکوت روی پلتفرم معاملاتی ما ظاهر خواهد شد و به ما خواهد گفت که قیمت تغییر کرده است و از ما میپرسد که آیا میخواهیم قیمت را بپذیریم یا نه. هر کارگزاریای که بتواند یک رگولاتوری معتبر دریافت کند، در حقیقت مجوز فعالیت برای بازار فارکس را دریافت کرده و بنابراین، بروکر معتبری است.

البته علاوه بر انتخاب بروکر دارای حساب اسلامی فارکس برای انجام معامله در بازار فارکس، شما باید بررسی کنید که آیا حساب سپرده شما امنیت کافی را دارد، یا توسط دولت تحت بیمه قرار گرفته است یا خیر. برای مثال، بروکر آلپاری که از سال 1998 میلادی تاسیس شده و بیشترین تعداد تریدر در میان تمامی کارگزاران فارکس را دارد، قطعا انتخاب مطمئنی برای ورود به بازار فارکس به شمار میآید. برای مثال، کارگزارانی که قصد ورود به بازار ایران را دارند، باید یک رگولاتوری از مدل آفشور دریافت کنند که اجازهی فعالیت در کشورهای تحت تحریمهای بانکی را بدهد. همینطور سیگنالهایی که در سود تمام شده اند به رنگ سبز و سیگنالهایی که با ضرر تمام شده اند را با رنگ قرمز مشخص می شود. سپس یک مسئله مهم را بیان میکند و توضیح میدهد که چرا با وجود یکسان بودن مفاهیم فاندامنتال (بنیادی) و تکنیکال، تعداد کمی از معاملهگران به سود بالایی میرسند.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند