{3|4|5|6|7|8|9|10|سه|چهار|پنج|شش|هفت|هشت|نه|ده {چیز|مسائل} {شما باید| ضروری است|میتوانید|شما باید|باید|باید|باید} {درباره بدانیم|درباره بدانیم|درباره بیاموزیم} بروکر ایرانی

بنابراین شما ابتدا باید بدانید چه انتخابهایی دارید و انواع بروکر را بشناسید. برای استفاده از حساب های تجاری بروکرهای فارکس، ابتدا در بروکر مورد نظر ثبت نام کرده و حساب معاملاتی خود را ایجاد میکند. پلتفرمهای تجاری رابط معاملهگران با بازار هستند؛ بنابراین باید از سرعت و قابلیتهای مفیدی برخوردار باشند تا امور مشتریان با سهولت بیشتری انجام شود و واکنش او به روند بازار هر چه سریعتر ثبت شود. بروکر تازه وارد به بازار مالی مطمئنا از تجربه کمتری برخوردار است و به تعبیری سرد و گرم بازار را نچشیده است. آنگاه باید خودتان را با مدارک معتبر معرفی نمایید و تازه ترس از اعتبار طرف مقابلتان هم به این موارد باید اضافه کنیم. بروکر برای معامله گران تازه کار، حساب های مجازی ارائه میدهد که مخصوص تمرین بود و معامله گر میتوان از آن برای بررسی استراتژی معاملاتی خود استفاده کند. این دستور زمانی استفاده می شود که معامله گر آغاز روند صعودی را پایین تر از قیمت فعلی بازار پیش بینی می کند. افرادی که متاسفانه بدون دانش یا بدون گذراندن دورههای نه چندان قوی، تصور میکنند میتوانند از پس فراز و نشب این بازار بربیایند.

علاوه بر ارائه ترید زیربنایی ارز های دیجیتال اصلی مانند بیت کوین، این بروکر دارای مجوز SWX:BLOCHU از جانب Swiss Exchange می باشد و علاوه بر آن مجوز قبلی خود یعنی SWX:SQCRTQ را نیز دارا می باشد. قیمت بیت کوین حمایت کلیدی 30000 دلار را آزمایش کرد. معیارهای انتخاب یک بروکر خوب و معتبرترین بروکر فارکس را به شما معرفی خواهیم کرد. حتی با گسترش تعداد بروکر های خوب فارکس که امکان ترید ارز های دیجیتال را فراهم می کنند، باز هم یافتن بروکر مناسب برای ترید ارز های دیجیتال می تواند دلهره آور باشد. سپس درصد تخصیص وجوه به هر مدیر را مشخص می کنیم. نکته مهمی که باید بهتون بگم اینه که ترند دوست ماست و ما باید در جهت روند ترید کنید و نباید خلاف جهت روند ترید کنیم. با این کار، در مواقعی که پیشبینی شما از روند بازار اشتباه باشد، معاملات شما به طور اتوماتیک بسته خواهد شد.

بر اساس موارد گفته شده ساعت کاری بورس و بازار فارکس و همچنین ساعت باز و بسته شدن بازار فارکس به وقت تهران و ایران مشخص شده است. این مورد بر اساس بروکر های مختلف و زمان رسمی بروکر به ساعت ایران می تواند متفاوت باشد که با مراجع به سایت بروکر دقیقا مشخص می شود. مبنای ساعت فعالیت بازار بر روی پلتفرم معاملاتی (مثلا متا تریدر) بستگی به زمان رسمی بروکر فارکس شما دارد. ساعت باز و بسته شدن بازار طلا جهانی یا انس طلا در بروکر های مختلف کمی متفاوت است و معمولا ۱ ساعت دیرتر شروع می شود و ۱ ساعت زودتر بسته می شود. برای معامله گران بازار فارکس این موضوع اهمیت دارد که از ساعت کار فارکس اطلاع داشته باشند و همچنین ساعت باز و بسته شدن بازار فارکس را بدانند تا بر طبق آن برنامه معاملاتی خود را تنظیم کنند. یعنی زمانی که شما در پلتفرم بروکر خود دلار یورو میخرید در واقع از بروکر نمیخرید بلکه بروکر به عنوان واسطه، شما را به فروشندهای در گوشه دیگر دنیا وصل میکند و این امکان را فراهم میکند که سفارشات خود را در کسری از ثانیه اجرا کنید.

البته باید این موضوع را در نظر داشت که ساعت کاری فارکس ۶ ماهه اول سال با ۶ ماهه دوم سال دارای ۱ ساعت اختلاف می باشند. در این روش شما به عنوان نماینده بروکر مورد نظر، با معرفی معامله گران از طریق لینک اختصاصی خود میتوانید کسب درآمد کنید. بروکر ECN، از طریق کمیسیون درآمد کسب میکند و در صورتی که ما سود کنیم یا ضرر کنیم، کمیسیون را دریافت میکند. در آخر هفته ها، به علت حجم کم معاملات در بازار فارکس، گفته می شود ممکن است حد ضرر شما فعال گردد و معامله شما بسته شود. البته باید متذکر شد فارکس هم همانند هر بازار دیگری با یک سری معایب و ضرر و زیان هایی همراه می باشد و در صورت عدم دانش و اطلاعات کافی در این زمینه ممکن است با خسارات جبران ناپذیری مواجه شوید به همین دلیل توصیه می شود قبل از آن اقدام به سرمایه گذاری و انجام معامله کنید به خوبی تحقیق کرده و احساسات خود را در این زمینه کنترل کنید. به گزارش بازار، بازار فارکس به عنوان یکی از جذاب ترین بازارهای مالی جهان، روزانه بیش از ۷ تریلیون دلار در آن مبادله ارز صورت میگیرد. تمامی این گروه ها در این بازار جهانی ارز امکان معامله داشته و روزانه این طریق بیش ز ۵ تریلیون دلار در فارکس جابه جایی ارز انجام میشود.

اجرای سفارشات خرید یا فروش اکثر اوقات فوری اند اما در شرایط پرنوسان بازار، اجرای دستورات ممکن است دچار تاخیر شود. همچنین در زمانهایی که چند تعطیلی پشت سر هم قرار دارند، مانند روز ایستر (Easter) و یا کریسمس، مبادلات نقدی میتواند تا 6 روز بهطور بیانجامد. اندازه حجم قرارداد یک معامله در بازار مبادلات ارز فارکس را به طور استاندارد یک لات در نظر می گیرند. کاربرانی که حساب ویزا یا مستر ندارند، می توانند از خدمات افتتاح حساب و خرید و فروش ویزا کارت و مستر کارت پی 98 استفاده کنند. فارکس همانند یک صرافی در یک فرودگاه یا هر مکان دیگری بوده که خدمات تبدیل ارز را به مشتریان ارائه میدهد. خدمات مشتری : این بروکر به مشتریان ایرانی خدمات فارسی زبان میدهد. در این بین ساعت کار بازار طلا در فارکس کمی متفاوت است. ساعت شروع کار فارکس با بازار بورس سیدنی استرالیا شروع می شود و با بورس نیویورک آمریکا به پایان می رسد.

این ارزها به سه دسته تقسیم می شوند: ارزهای اصلی، ارزهای فرعی و ارزهای خارجی یا اگزوتیک. اخبار سیاسی فوری، بهروزرسانی های اقتصادی و حتی بلایای طبیعی میتوانند باعث افزایش و کاهش قابل توجه ارزها شوند. محبوب ترین ارزها در فارکس کدامند؟ پلتفرم معاملاتی محبوب فارکس، نرم افزار متاتریدر در دو نسخه ۴ و ۵ میباشد. گفتنی است که فارکس مخفف ارز خارجی است و معاملات در بازار فارکس همیشه بین یک جفت دو ارز متفاوت انجام میشود. پس از ایجاد حساب تجاری فارکس، جهت انجام معاملات فارکس، نیاز به شارژ حساب معاملاتی خود دارید. سرویسهای تجزیه و تحلیل مالی روزانه، اخبار و ایدههای تجاری آماده و همچنین خدمات تجزیه و تحلیل رایگان در سایت آلپاری به شما کمک خواهند کرد برای معامله در بازار فارکس تصمیمات صحیحی بگیرید. پس شاید بتوان گفت که برای آموزش فارکس نیاز به کلاس رفتن یا گذراندن دوره خاصی ندارید و همه چیزی که بدان نیاز دارید در اینترنت و اغلب به صورت رایگان موجود است. بازار جهانی ارز از سال 1971 به صورت منسجم یافته شکل گرفت و از سال 1998 با توجه به پیشرفت تکنولوژی، روند رشد و توسعه آن آغاز شد.

مارجین را میتوان به مثابه وامی از کارگزاری به معاملهگر در نظر گرفت تا معاملهگر بتواند مقدار سرمایهای را که برای تجارت میگذارد “لوریج یا اهرم (Leverage)” کند یا آن را افزایش دهد. همچنین این کارگزاری فارکس، اهرم بسیار بالایی را نیز به مشتریان خود ارائه می دهد. در هنگام ایجاد حساب معاملاتی فارکس، نوع اهرم و پلتفرم معاملاتی خود را باید انتخاب کنید. اعتبار و سابقه بروکرها یکی از مواردی است که باید به آن دقت شود. وقتی در فارکس معامله میکنیم، ما فقط به مقداری از کل هزینه معامله نیاز داریم، به این مقدار، مارجین میگوییم. بسیاری از کانالهای سیگنالهای فارکس فقط هشدارهای خرید یا فروش را ارائه میدهند، اما رویال فارکس تقلید دقیق از حساب تریدرهای حرفه ای را ارائه میدهد. در حقیقت آنها برای هر خرید و فروش سطح ثابتی سود از ما دریافت میکنند یا بابت معامله اسپرد میگیرند. از موارد دیگری که در انتخاب بروکر باید به آن توجه کرد کمیسیون، اسپرد و سواپ است. قیمت بیت کوین برای شروع یک موج بهبود مناسب بالای 42500 دلار تلاش کرد و زیر 40000 دلار معامله شد.

سرمایهگذاران بازار اوراق قرضه بر این باورند که بانکهای مرکزی به دلیل وقوع رکود اقتصادی نمیتوانند نرخهای بهره را خیلی بالا ببرند. فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا، چهارشنبه و جمعه سخنرانی خواهد کرد، در حالی که بانک مرکزی اروپا تصمیم سیاست خود را در روز پنجشنبه اعلام می کند. در فارکس گروه های مختلفی مانند بانکهای مرکزی کشورها، موسسات مالی بزرگ و معامله گران کوچک وجود دارد. ارز های اصلی شامل دلار، یورو، پوند و اقتصادهای بزرگ دنیا هستند. اما باید گفت که فارکس بازار بزرگ و پیچیدهای است و جزئیات در بازار فارکس خیلی بیشتر و مهمتر از چیزی است که شما فکر میکنید. بیشتر بروکرها، علیرغم معاملات ارزی، امکان معامله برخی دیگر از داراییهای مالی مانند نفت خام، طلا و … البته با وجود تحریم های که آمریکا برای ایران به وجود آورده است بهترین کارگزاری ها و بروکرهای فارکس در دسترس ایرانیان نبوده و بیشتر این بروکرها که رتبه های خوبی نیز دارند، از پذیرش کاربران ایران خودداری کرده و اجازه ثبت نام فارکس از ایران را نخواهند داد. برای پیدا کردن بهترین جفت ارز ابتدا انواع باید جفت ارز ها در فارکس را بررسی کنیم.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند