10 نکته درباره اموزش فارکس که نمی‌توانید از دست بدهید

همچنین برای آشنایی با اپلیکیشن سیگنال و آساتریدر به عنوان شماری از بهترین اپلیکیشن های بورس ایران به مطالب مرتبط مراجعه کنید. متاسفانه کوتاهی این لیست نشان از این دارد که حتی مشهورترین به اصطلاح اساتید فارکس ایران هم شفافیت و استیتمنت مناسبی برای معرفی نیافتیم. IC Markets یک کارگزار استرالیایی ECN است که نیازهای تعداد زیادی از معامله گران از جمله معامله گران روزانه، اسکالپرها، معامله گران با حجم بالا و معامله گران الگوریتمی را پوشش می دهد. البته این می تواند هم نقطه ضعف باشد و هم قوت. اصلا فیلم جدیدش را هم نبینید! شما هم به عنوان یک معاملهگر، دفتر معاملاتی خود را دارید. ارزهای آسیایی واکنش مثبتی به دادههای اقتصادی چین نشان دادهاند. که دارای اعتبار بالایی در بین معامله کنندگان بوده که از جمله آنها میتوان به بروکر الپاری اشاره کرد. هنگامی میخواهید یک بروکر فارکس را انتخاب کنید توجه داشته باشید در بروکری ثبت نام نمایید که سالها در بازار سابقه داشته باشد و از اعتبار آن اطمینان حاصل کنید. در این مرحله میبایست کدی را جهت اتمام و تایید ثبت نام وارد نمایید که به دو روش ایمیل و SMS قابل ارسال میباشد.

امکان انجام معاملات دوطرفه در سهام، فرصتهای سرمایه گذاری و پتانسیل کسب سود در سهام آمریکایی را بیشتر میکند. این استقبال معاملهگران تازهکار و نابلد از این بازار، فرصتهای بیشتری برای شرکتهای متقلب فراهم کرد، آنها راحتتر میتوانند طرحهای کلاهبرداری، دستکاری سفارشها، پرداخت نکردن و ممانعت از برداشت وجه را انجام دهند. قبل از واریز پول به حساب بروکر باید بروکر های فارکس معتبر را از کارگزاریهای متقلب جدا کنید، و برای این کار باید خوب تحقیق کنید. در درس قبلی در قالب یک داستان، در مورد نحوه کار بروکر های فارکس صحبت کردیم. در مدیریت سرمایه فارکس، نحوه استفاده از اهرم معاملاتی و حجم هر معامله آموزش داده میشود.

به تفاوت بین این دو قیمت، اسپرد گفته میشود. استفاده کنید. در صورتی که از هر کدام از روش های گفته شده کیف پول اختصاصی خود را داشته باشید قادرید حساب خود را شارژ کنید. گرچه یافتن بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان کمی مشکل است اما سایت هایی مثل دنیای ترید اطلاعات کاملی از بهترین بروکر برای ایرانیان را فراهم کرده اند و ما نیز با استفاده از مطالب این سایت به معرفی بهترین بروکر فارکس می پردازیم. حساب Micro forex : حساب هایی که به شما امکان می دهد تا ارز های ۱۰۰۰ دلاری را در یک لات معامله کنید. افرادی که سرمایه گذاری های کوتاه مدت انجام می دهند قصد دارند که در زمان کوتاهی به سرمایه مورد نظر خود برسند. همچنین این بروکر دارای ۵ نوع حساب معاملاتی بوده و از ۴ نوع پلتفرم معاملاتی پشتیبانی می نماید. بروکر هات فارکس از دیگر بروکر های فارکس است که در نوع خود بهترین بوده و از سال ۲۰۱۰ فعالیت خود را آغاز نموده است، بروکر هات فارکس به علت خدمات معاملاتی خوبی که به کارگزاران خود ارائه می دهد توانسته است در بین بسیاری از معامله گران سراسر جهان محبوب شود و اعتماد و رضایت آن ها را به سمت خود جذب نماید.

بتمن: به مرد عنکبوتی اعتماد نکنید! مرد عنکبوتی پول مرا خورد. در داستان ما، مرد عنکبوتی و بتمن خیلی دوستانه و برای سرگرمی بازی “حدس زدن” را شروع کردند و قرار بود دوستانه شرطبندی کنند تا وقتشان را بگذارنند، اما ماجرا دوستانه تمام نشد. در داستانی که در درس قبلی گفتیم، مرد عنکبوتی با بتمن معامله میکرد و دقیقا میدانست طرف معاملهاش چه کسی است، اما در بازار فارکس شما نمیدانید با چه کسی معامله میکنید. حتی در صورتی که بدانید با چه کسی معامله میکنید و طرف معامله را بشناسید هم نباید کورکورانه اعتماد کنید. این بازار از جمله معدود فرصتهایی است که به شما امکان میدهد ۲۴ ساعته و فارغ از اینکه کجا زندگی میکنید، در آن فعالیت و کسب درآمد کنید. حالا احتمالا دنبال این می گردید که بهترین روش معامله و کسب درآمد از فارکس چیست؟

پوزیشن بروکر در مقابل معامله السا شورت (فروش) است و در مقابل معامله آنا لانگ (خرید). هیچ معاملهگری نیست که بخواهد GBP/ USD را بفروشد، یا پوزیشن شورت GBP/ USD را انتخاب کند، بنابراین پوزیشنی ندارد که بتواند پوزیشن فروش خالص را جبران کند. بروکرها باید درآمد داشته باشند، بنابراین بسته به سفارش مشتری و این که خریدار باشد یا فروشنده، قیمتهای متفاوتی اعلام میکنند. البته خدماتی مانند آنالیز و پلتفرمهای تریدینگ نیز در این بروکر در سطحی بالا به کاربران ارائه میشود. یکی از مسائلی که توجه ما را به خود جلب کرد، سرمایهگذاری و تلاش IFC Markets جهت کسب رضایت کاربران فارسیزبان بود.

تا چند سال گذشته بر خیلی از بروکر های فارکس هیچ نظارتی نبود، یا به اصطلاح رگوله نشده بودند، و این به آن معنا بود که برخی بدون این که لازم باشد به کسی جواب پس دهند، فعالیت میکردند و تحت نظارت هیچ نهادی نبودند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، و بروکر سرمایه نداشته باشد، به این معنا است که بروکر ریسک بازار را مدیریت نکرده است. ظاهرا، اگر بروکر نخواهد در معرض چنین ریسکی قرار بگیرد، باید چنین معاملاتی را نپذیرد، اما این به آن معنا خواهد بود که مشتریانش از بعضی معاملات منع شوند. اما امروز بازار خردهفروشی فارکس بیشتر تحت نظارت هستند، و امکان کلاهبرداری کمتر شده، اما این به آن معنا نیست که امکان کلاهبرداری به صفر رسیده و دیگر هیچ بروکر متقلبی وجود ندارد. اگر یک حرکت یک پیپی برای یک لات استاندارد معادل ۱۰ دلار باشد، به آن معنا است که برای یک پوزیشن ۱۰ میلیونی، هر بار که GBP/ USD افزایش یک پیپی داشته باشد، بروکر ۱۰۰۰۰ دلار ضرر میکند. یک بار دیگر به این جمله دقت کنید: ۱ پیپ افزایش قیمت برابر است با ۱۰۰۰۰ دلار ضرر. مثلا، السا GBP/ USD را با قیمت ۱.۲۵۰۳ میخرد و آنا GBP/ USD را به قیمت ۱.۲۵۰۰ میفروشد، و قیمت فعلی بازار ۱.۳۱۰۰ است.

سرمایه گذاری و ترید در بازار فارکس یکی از روش های کسب درآمدی بالاست اما آتچه در اولین قدم با آن رو به رو خواهید بود، انتخاب یک بروکر مطمئن و قانون گذاری شده است. بلکه مطمئن شوید که یک شرکت واقعی، قانونی و رسمی پشت آن وب سایت باشد. بنابراین مهمترین مرحله ورود به بازار معاملات فارکس این است که از قانونی بودن بروکر منتخبتان مطمئن شوید. وقتی در پروسه انتخاب بروکر های فارکس هستید، بهتر است ابتدا بروکرهای معتبر و قانونی را شناسایی کنید، و بروکرهای غیررسمی و بینام و نشان را از لیستتان خط بزنید. حالا اینکه چطور باید پول واریز و برداشت کنیم رو کامل توی ویدیو های بالا بهش پرداختیم نگران هیچ چیز نباشید. اما این پیشفرضتان ممکن است اشتباه باشد، و همیشه همه چیز انقدر گل و بلبل نیست. اینجا سؤالی که پیش میآید این است که آیا واقعا بروکر صد میلیون دلار دارد که به مشتریانش پرداخت کند؟ آیا اخیرا مقاله یا مطلبی در مورد این شرکت منتشر شده است؟ بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه صورتجلسه خود را منتشر خواهد کرد. امروزه حتی بسیاری از معامله گران بورس ایران نیز با بررسی و آگاهی از مزایای انجام معامله در بازار فارکس، سرمایه خود را از بازار بورس ایران خارج کرده و اقدام به سرمایه گذاری در بازار فارکس نموده اند.

لیست کارگزاران زیر به دلایل مختلف متناسب با برآوردن نیازهای متفاوت معاملات و شیوه های سرمایه گذاری رمز ارز انتخاب شده است. اگر قیمت ها زیر ابر کومو قرار بگیرند، روند کلی نزولی است و اگر بالای این ابر قرار بگیرد، روند بازار صعودی خواهد بود. چون معامله از طریق بروکرها انجام میشود و برای انجام معاملات باید پولتان را در اختیار این بروکرها قرار دهید. و چون بروکر بیش از حد در معرض ریسک بازار قرار گرفته است، مشتریانش هم در معرض ریسک طرف مقابل قرار گرفتهاند. به عنوان مثال زمانی که شما در پلتفرم بروکر خود یورو دلار میخرید در واقع از بروکر نمیخرید بلکه بروکر یک واسطه ای است که فروشنده ای را در گوشه ای از این دنیا به ما پیوند میدهد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند