کارشناسان همچنان روند بورس را متعادل ارزیابی می‌کنند

با توجه به انتخاب ۸۰ درصدی گزینه دوم (بدون تغییر چشمگیر) توسط کارشناسان، به نظر می‌رسد روند هفته آینده بازار متعادل و به دلیل رسیدن شاخص کل به محدوده حمایتی مهم تکنیکالی، در برخی روزها مثبت باشد.

لازم به ذکر است نتایج این نظرسنجی و تحلیل کارشناسان، نظر باشگاه خبرنگاران جوان نبوده و سیگنال بورسی و توصیه به خرید یا فروش محسوب نمی‌شود.

منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64384729/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

سوال و نتایج این نظرسنجی به همراه نظرات تکمیلی و کوتاه کارشناسان به شرح زیر است:به گزارش جدید پرس:

۱. مثبت. افزایشی

روند بازار سرمایه و بازدهی هفتگی شاخص کل بورس در هفته آتی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در قالب سوال سه گزینه‌ای از ۱۰ کارشناس بازار سرمایه، در مورد پیش‌بینی روند شاخص کل بورس در هفته پیش‌رو که منتهی به چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ است، نظرسنجی صورت گرفت.

متغییرهای مختلف نشان از بازگشت روند صعودی بازار دارند

همچنین در جدول زیر، علت انتخاب گزینه‌ها توسط کارشناسان توضیح داده شده است.


نام کارشناس توضیحات
کورش آسایش گزینه دوم. ارزش معاملات همچنان پایین بوده اما قدرت خریدارها در حال افزایش است. در کل قدرتی که بتواند بازار را به سمت بالا بکشاند هنوز ایجاد نشده است.
علی حسینی گزینه دوم. بازار روال طبیعی و رکودی خود را طی می‌کند. با توجه به روند کاهش حجم معاملات به نظر می‌رسد فروشنده خاصی در بازار وجود ندارد. لذا هفته آتی نیز با روندی متعادل توام با نوسان خواهد بود. حداکثر زمان رکود بورس تا پایان شهریور است.
علی کریمی گزینه دوم. با توجه به تداوم ابهامات سیاسی، بازاری بدون تغییر چشمگیر پیش‌بینی می‌شود.
ندا رضایی گزینه اول. با توجه به عملکرد مثبت پالایشی‌ها و عرضه مجدد خودرو در بورس کالا و همچنین جو مثبت شاخص در روز چهارشنبه، بازار در هفته آتی متعادل و مثبت پیش‌بینی می‌شود.
آراد پورکار گزینه دوم. بازار روی یک حمایت بسیار قوی معتبر تکنیکالی قرار گرفته ولی تنها عاملی که می‌تواند تایید کننده‌ی قدرت این حمایت باشد ارزش معاملات است، پس بررسی دقیق ارزش معاملات بسیار مهم تلقی می‌شود.
علیرضا تاجبر گزینه دوم. شرکت در مجامع هفته آتی برای بسیاری از سهامداران جذاب نیست و به همین دلیل انتظار فشار فروش در این دسته از سهام وجود دارد.
اکبر ادهم گزینه دوم.  با توجه به گزازشات خوب ۳ ماهه، افزایش نرخ بهره فدرال به یک درصد، کاهش قیمت کامودیتی‌ها و عدم ورود پول حقیقی‌ها، بازاری متعادل در هفته آینده خواهیم داشت.
عمیدپور محمودی گزینه دوم. تا زمانی که ارزش معاملات پایین است، به جز در صنایع خاص، اعتقاد به رشد بازار ندارم.
رباب وفایی گزینه دوم. نرخ بهره، قیمت‌گذاری دستوری، ابهام در زمان و قیمت بلوک خودرویی‌ها و پابرجایی ریسک‌های سیستماتیک باعث رکود و بی‌رونقی بازار سرمایه است.
علی مالک لی گزینه اول. با توجه به رسیدن شاخص به محدوده حمایتی و افزایش تقاضا در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، انتظار هفته‌ای سبز را داریم.

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید نتیجه این نظرسنجی را در نمودار زیر مشاهده کنید.

۲. بدون تغییر چشمگیر (کمتر از ۱ درصد)

۳. منفی. کاهشی

توسط دکتر ژند

دکتر ژند