چیست بروکر ایرانی و روش کار می‌کند؟

این دسته از بروکرها هم اگر از اعتبار کافی برخوردار باشند و رگوله مناسب داشته باشند میتوانند به عنوان گزینه مد نظر قرار بگیرند. بنابراین جای نگرانی وجود ندارد و همچنان تمام تریدرها میتوانند با بروکر فارکستایم هم ادامه دهند اما با برند جدید آلپاری و رگوله Mauritius. شما میتوانید به جای تحلیل معاملات خودتان از معاملات و تحلیلهای دیگران استفاده کنید و کارگزاری با بررسی حساب معاملاتی تریدرهای برتر، یکی را به انتخاب خود به حساب شما متصل میکند. تنها از قیمت های ارائه شده در صحن دادوستد خود استفاده نکنید و قیمتهای ارائه شده توسط سایر کار گزاریها را نیز با هم مقایسه کنید.

سپس برای حساب کاربری خود یک پسورد در نظر بگیرید تا ایمنی حسابتان را بالا ببرید. همانطور که در جدول بالا مشاهده می فرمایید پلتفرم های معاملاتی متفاوتی وجود دارد که حتی بسیاری از آن ها نیز به صورت اختصاصی و غالبا تحت وب، در اختیار برخی از بروکرهای فارکس قرار گرفته که دارای امکانات و ویژگی های منحصر به فرد می باشند. حتی زمان ترید خود را نیز با ساعات همپوشانی بازار های مالی کشور ها تنظیم می کنند تا از حجم معاملات بالا استفاده کرده و نقد شوندگی افزایش یافته و اسپرد کاهش یابد. ترید ارزها میتواند پر ریسک و پیچیده باشد. معاملات فارکس همانند معامله های دیگر ریسک ها، مزایا و معایب خود را دارد. معاملات ارزی، ریسک معامله سهام را کاهش می دهند برای مثال اگر شما در کشوری زندگی می کنید که احتمال دارد ارزش پول آن کاهش یابد و ارزش سهام آن افزایش یابد می توانید سهام بخرید و به سود بالایی دست یابید. برخلاف بازارهای سهام که میتوانیم بگوییم ریشه ی آن ها به قرن ها قبل برمیگردد، بازار فارکس امروزی که آن را میشناسیم، بازار کاملا جدیدی است. اما ما میخواهیم در این مطلب به شما بگوییم که داشتن یک طرح تجاری خوب در بحث آموزش فارکس شاید بهتر از سالها تجربه بی هدف در این بازار بهتر باشد.

در این بروکر سهام های آمریکایی مانند سهام مایکروسافت، اپل، ای بی ام، جنرال الکتریک به شکل “سی اف دی” برای معامله در دسترس می باشند. شاخص سهام جهانی اماسسیآی و سهام آمریکا و اروپا همگی بیشترین افت سه ماهه خود را از زمان شیوع همهگیری کووید-19 در سال 2020 در سهماهه منتهی به 31 مارس به ثبت رساندند. همین امر سبب شده تا در طول این سال ها نقاط قوت خود را تقویت و در جهت رفع نقایص خود بکوشد و به همین خاطر یکی از بروکر های پرطرفدار و پر مشتری در بین معامله گران می باشد. طوری که در صورت ورشکستگی تا ۸۵ هزار پوند از مشتریان حمایت مالی می کند. با توجه به نیمه اول پر مشغله سال جاری، ما بیشتر از هر زمان متعهد هستیم که فرصتهای بازارهای مالی را به مخاطبان جهانی در هر جا و با هر سبک تجاری که هستند، ارائه دهیم. هر معاملهگر فارکس شرایط و استراتژی معاملاتی خاص به خود را داشته و میتواند با توجه به سبک معاملاتی خود، یک کارگزاری مطمئن را برای معامله کردن انتخاب کند. اگر معامله گری با قرارداد مابه التفاوت اقدام به خرید سهام شرکت خاصی نماید، به هیچ عنوان جزو سهامداران آن شرکت شناخته نمی شود.

ترجیح برخی از تریدرها استفاده از نام قارهها برای شناسایی سشن هاست، سایر معامله گران ترجیح میدهند از نام شهرها استفاده کنند. اسپرد ثابت، محاسبه هزینههای معامله را آسان میکند؛ زیرا ما دقیقا میدانیم که چه مقدار هزینه به کارگزاری، برای هر معامله، پرداخت میکنیم. این کارگزاری با هدف خدمت رسانی بهتر به مشتریان و ایجاد ارتباط آسان از زبان های متعددی از جمله انگلیسی، ایتالیایی، لهستانی، روسی، فرانسوی، آلمانی، ترکی، عربی و پرتغالی پشتیبانی می کند. علاوه بر این، متاتریدر 4 امکان ایجاد محصولات نرم افزاری خود را برای تجارت الگوریتمی و آزمایش عملکرد آنها با استفاده از نرم افزار تست استراتژی تعبیه شده در این پلتفرم دارد. در این میان، بروکرهای خرده فروشی فارکس ایجاد شدند، که به افراد اجازه میدادند در واحدهای کوچک مالی، تجارت کنند. برای افتتاح این نوع حساب در آلپاری، باید در قسمت افتتاح حساب، بهجای کلیک روی عبارت «حقیقی» جلوی انواع حساب در آلپاری، روی عبارت «مجازی» کلیک کنید تا همان نوع حساب به صورت دمو و مجازی برای شما ایجاد شود.

در مجموع با مشاهده سابقه تجاری این کارگزاری و خدماتی که به مشتریانش ارائه می دهد. چنان چه پشتکار کافی را برای ورود به معاملات با به کارگیری این استراتژی ندارید، بهتر است به فکر استفاده از آن نیفتید. باید بدانید که هر اقدامی که در متاتریدر انجام میدهید در فایل log ذخیره میشود و میتوانید از آن برای اثبات مدعای خود در آینده استفاده کنید. ما این تغییر را در طی چند ماه آینده انجام خواهیم داد و بر مشتریانی که در حال حاضر از خدمات ما تحت برندهای FXTM و Alpari International استفاده میکنند، تأثیری نخواهد گذاشت و آنها همچنان از همان محصولات، قیمتگذاری و خدمات مشابه و حتی بهتری بهرهمند خواهند شد.

شرکت های بازرگانی، کارگزاران و ارائه دهندگان خدمات در این نمایشگاه سخنرانیهایی داشتند تا آخرین محصولات و خدمات خود را با هدف ایجاد تحول در آینده تجارت سهام ، فارکس ، کالاها و CFD ها به نمایش بگذارند. این نمایشگاه فارکس بیش از 200 برند جهانی در این نمایشگاه شرکت کردند و طرحها و برنامه های خود را برای عموم به نمایش گذاشتند. تجزیه و تحلیل بنیادی و فنی در بخش میانی پوشش داده شده است و اغلب وبینارهای زنده در سایت این کارگزاری نمایش داده می شود. اخیرا بروکر فارکستایم یک اطلاعیه برای تمام مشتریان خود ارسال کرده و خبر از انتقال تریدرها به بروکر آلپاری داده است. لوریج یا اهرم اعتباری است که بروکر در اختیار ما قرار داده و به این امکان را می دهد تا چند برابر سرمایه خود در بازار فارکس معامله کنیم. اکثر سرمایه گذاران خرده فروش باید قسمتی از وقت خود را صرف بررسی یک فروشنده ی فارکس کنند، تابفهمند آیا این موضوع (معاملات فارکس) در ایالت متحده یا انگلیس (معامله گران آمریکایی و انگلیسی اشتباهات بیش تری دارند.) یا در کشور هایی با قانون سست تر، کنترل شده است یا خیر. در حساب کاربری فعالیت هایی که انجام می دهید ثبت خواهد شد و برای شما مکانی را برای معامله کردن و خرید و فروش ارز را فراهم می کند.

با بروکری که در هنگام کليک کردن روی یک قيمت ، روی آن اجازه ی لغزش می دهد، کنار نیایید. اگر معاملهگری هستیم که گاهی اوقات معامله میکنیم و سرمایه کمی داریم، میتوانیم بروکری را انتخاب کنیم که اسپرد ثابتی دارد. در بازار فارکس بیشتر به دنبال بروکری بگردید که طرف حساب شما خود آن بروکر نباشید و اصطلاحا مارکت میکر نباشد. XTB یکی از کارگزاری های قدیمی در اروپا می باشد که یکی از بزرگترین کارگزاران بورس اوراق بهادار در جهان محسوب می شود. پس تنوع داراییهای فارکس نسبت به بازار بورس، بسیار بیشتر است و این مورد نیز میتواند یکی از انواع تفاوت فارکس و بورس باشد. حداقل شش نفر از مقامات فدرال رزرو قرار است این هفته صحبت کنند و بازارها نسبت به نظرات آنها در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره 50 واحد پایه در ماه مارس بسیار حساس خواهند بود. نرخ جفت ارز EUR/USD 1.3 دلار است. شما همیشه دو قیمت را برای جفت ارزها می بینید (تصویر زیر نشان دهنده ارز پایه و ارز متقابل است). تحلیل تکنیکال در حال حاضر به عنوان یک روش کاملاً گسترده و عمومی برای تحلیل جفت ارزها در بازار فارکس مورد استفاده قرار میگیرد. اگر کارگزارتان کارمزدهای بیشتر برای معاملات را انتخاب کند، نرخها را دستکاری کند و و نقاط توقف ضرر شما را فعال کند، هیچ راهی ندارید که بفهمید آیا این تغییرات شبیه تغییرات بازار عمومی است یا خیر.

در این بروکر مجموعه آموزشی کاملی برای معامله گران ارائه می شود و در کنار آن یک آکادمی تجاری نیز وجود دارد که به چهار دسته اصلی متوسط، متخصص، همچنین دانلود رایگان XTB و حق بیمه تقسیم می شود. این پلتفرم در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین پلتفرم تجاری در جهان شناخته شده است. ماجرا این است که بعد از اینکه شعبه UK آلپاری در سال ۲۰۱۵ اعلام ورشکستی کرد آلپاری به دو بخش تقسیم شد. آنها در هر دو بازار Spot و Futures موجود هستند. آنها میخواهند کسبوکاری با شما انجام دهند، و نمیخواهند شما را از کسب و کار بیندازند.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند