چگونه یک صرافی معتبر انتخاب کنیم؟

این جهان متعلق به کاربران است. در حال حاضر استفاده از این برنامه تنها توسط لینکهای دعوت از طرف کاربران فراهم شده است. دو کوان بنیانگذار شبکه ترا در پاسخ به کاربری که در توییتر پرسیده بود کدام صرافیها از شبکه جدید پشتیبانی میکنند نوشته است اکسچنجها جداگانه پشتیبانی خود را اعلام میکنند و ما کنترلی بر تصمیمگیری آنان نداریم. در این مقاله تمرکز ما روی معاملات اسپات در صرافی کوکوین است. چندین پروژه کوچکتر که نگران دامپ کردن این ارزها در بازار و فروپاشی اقتصادشان هستند، وجوه دزدیده شده این هکر صرافی کوکوین را نامعتبر یا فریز کردهاند. نحوه مشارکت در این برنامه به این صورت است که کاربر بیت کوین یا اتریوم خود را در این سرویس به مدت مشخصی سپردهگذاری میکند. کاربران تحت تاثیر این مویوضع، ایمیلی دریافت خواهند کرد که به آنها هشدار میدهد آدرس و memo جدیدی دریافت کنند و تا ۳۰ روز پس از دریافت ایمیل فرصت برای اقدام دارند.

کاربران صرافی گیت میتوانند با سپردهگذاری توکنهای FAN, BUSY, COFIX به مدت ۷ روز در سرویس HODL&EARN این صرافی تا سقف ۱۰۰٪ سود سالانه دریافت نمایند. نفرات ۴ الی ۱۰ و نفرات ۱۱ الی ۲۰ هرکدام به ترتیب معادل ۵۰۰ دلار و ۴۰۰ دلار از این توکن جایزه دریافت میکنند. در طرح اول این برنامه کاربران باید حداقل معادل ۴۰۰ دلار توکن BDT را به این صرافی واریز کنند. جزییات: کاربران با ثبتنام و احراز هویت در تبدیل، ۴۰۰ میلیون بیبیدوج، هدیه دریافت میکنند. هنگامی که وارد صرافی می شوید، پیامک یا ایمیلی حاوی آدرس IP، زمان و مکان خود دریافت می کنید، بنابراین اگر شما نبودید که وارد شدید بلافاصله به شما اطلاع داده میشود. پس از ثبت نام شما به صورت اتوماتیک وارد اکانت خود میشوید و میتوانید معاملهگری را شروع کنید.

همچنین کاربران جدیدی که در سه روز متوالی حداقل روزانه ۱۰۰ دلار معامله انجام دهند مشمول دریافت سهمی از استخر جایزه به ارزش ۵۰۰۰ دلار خواهند بود. کاربرانی که در این صرافی ثبتنام کنند و مراحل احراز هویت خود را تکمیل نمایند و حجم معاملات آنها در بازارهای آنی ۱۰۰ دلار باشد، مشمول دریافت بخشی از جایزه ۵۰۰۰ دلاری به صورت توکن HT خواهند بود. این صرافی اخیرا در اطلاعیهای تاکید کرده است که سقف برداشت روزانه برای کاربرانی که بعد از ۱ فوریه ۲۰۲۲ (۱۲ بهمن ۱۴۰۰) ثبتنام کردهاند و احراز هویت انجام ندادهاند، به ۱۰ BTC محدود میشود.

برای استیک ارزهای دیجیتال در صرافی کوینکس کافیست مقداری ارز به کیف اسپات پول خود در این صرافی انتقال داده، سپس آن را به کیف پول فایننس انتقال دهید. سپس صفحه ای برای شما باز می شود که در آن باید TOTP Authentication را پیدا کنید ودر قسمت جلوی آن روی Bind کلیک کنید. مرحله سوم: اینجا مخصوص به انجام احراز هویت بصورت دو مرحله ای است. افزودن تایید دو مرحله ای می تواند امنیت بیشتری را برای حساب شما به ارمغان بیاورد. هر دو صرافی امنیت بالایی برای معامله گران و تریدرها مهیا می کنند. همچنین فارم MIX-BUSD در این صرافی غیرمتمرکز راهاندازی شد.

حال که با آموزش کامل صرافی کوکوین آشنا شدید، میتوانید در این بخش با نحوه ترید کردن، آموزش کار با صرافی کوکوین را یاد بگیرید. بخش جدیدی پیش روی شما قرار میگیرد. همچنین بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشید که در حال حاضر، ایران در لیست OFAC قرار دارد و هیچ سازمانی اجازه خدمات دهی به کاربران ایرانی را ندارد. دقت داشته باشید که بدون آگاهی از بازار ارزهای دیجیتال و نگذراندن دوره های آموزشی ارز دیجیتال به خرید و فروش در این بازار نپردازید. در تعریف ساده ، NFT یا توکن غیر قابل معاوضه (Non-Fungible Token) نوعی خاص از توکن های رمزنگاری است که در بستر بلاکچین و با استفاده از تکنولوژی بلاکچین گونهای دارایی دیجیتال ایجاد می کند که قابل تکثیر نیست و همانندی از آن وجود ندارد. همانطور که مشاهده کردید، در بخش “قیمت دلخواه”، فقط امکان ثبت سفارش، در قیمتی خاص وجود دارد.

مسدودشدن حساب کوینکس معمولا به ندرت رخ میدهد و اکثر کاربران به دلیل رویارویی با مشکلات دیگر تصور میکنند دچار مسدودی حساب شدهاند. هر تریدری بعد از تحلیل یک رمزارز و خرید آن انتظار بالا رفتن آن را دارد، اما بازار همواره مطابق میل ما رفتار نمیکند، به همین دلیل ما باید خود را برای این شرایط نیز آماده کنیم تا کمترین ضرر را متحمل شویم، زیرا در بازارهای مالی اولین شرط حفظ سرمایه اولیه می باشد. صرافی ارز دیجیتال کوکوین به تازگی تمامی شایعات مبنی بر توقف برداشت ها در پلتفرم خود به دلیل زیان های سنگین از سقوط لونا را رد کرده است. صرافی ارز دیجیتال کوکوین (KuCoin) قصد دارد مالکیت قطعههایی از مجموعههای توکنهای غیرمثلی (NFT) معروف مثل بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht Club) را در قالب یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) به مشتریان خود ارائه دهد.

نفرات اول تا دهم مجموعا ۱۸۰۰۰ دلار، نفرات ۱۱ الی ۵۰ مجموعا ۸۰۰۰ دلار و سایر کاربرانی که حجم معاملات آنها بیشتر از ۱۰۰۰ دلار باشد مجموعا ۴۰۰۰ دلار جایزه دریافت خواهند کرد. جزییات: سرویس Dual Currency سرویسی است که در آن کاربران با سپردهگذاری رمز ارزهای بیت کوین یا اتریوم میتوانند در تاریخهای تعیین شده سود خود را به صورت یکی از سه رمز ارز BTC, ETH, USDT دریافت کنند. کاربران صرافی پنکیک سواپ میتوانند در رایگیری اضافه شدن استخر شبکه Phala شرکت کنند. در ادامه مقایسه کوینکس و بایننس باید به این مطلب اشاره کنیم که صرافی بایننس از لحاظ جایگاه بسیار بالاتر از کوینکس میباشد این دو صرافی به فاصلهی 5 ماه از همدیگر راه اندازی شدهاند یعنی از سابقهی کاری برابری برخوردار هستند. در این میان، کاربران ایرانی نیز به دلیل تحریمها با چالش جدی روبرو شدهاند زیرا نمیتوانند از طریق پاسپورت خود، در این صرافی احراز هویت کنند.

صرافی کوینکس یک صرافی بین المللی در زمینه بازار ارز دیجیتال است که امکان انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال توسط این صرافی وجود دارد. صرافی ارز دیجیتال KuCoin بهطورکلی ۳ نوع پلتفرم معاملات فیوچرز را به کاربران خود ارائه میدهد که عبارتاند از فیوچرز لایت (Futures Lite)، فیوچرز پرو (Futures Pro) و فیوچرز براول (Futures Brawl). در صورت کسب رای به اندازه کافی، این استخر راهاندازی خواهد شد و کاربران میتوانند با سپردهگذاری توکن CAKE توکن PHA دریافت کنند. در طرح دوم این مسابقه کاربران بر اساس حجم خرید خالص آنها در بازار BDT/USDT رتبهبندی خواهند شد و ۲۰۰ کاربر برتر مجموعا ۱۰،۰۰۰ دلار جایزه دریافت میکنند. کاربران ایرانی گاهاً با نحوه خرید و فروش در کوینکس آشنایی ندارند از این رو قصد داریم در این مقاله شما را با آموزش خرید و فروش در کوینکس آشنا کنیم.

پس از تایید کد شما باید منتظر باشید تا فرایند تایید نهایی در صرافی نوبیتکس انجام شود و تتر شما روی شبکه ترون بر روی کیف پول شما در کوینکس منتقل شود. این قسمت صرافی قابلیت داره که زمانی که نمیخواید معامله کنید از سرمایه خودتون درآمد داشته باشید. بازار فیوچرز یکی از حرفهای ترین بازارهای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال است که نیاز به مهارت و تجربه بسیار بالایی دارد. فرقی نمیکند که فردی حرفهای درزمینه خریدوفروش ارز دیجیتال هستید یا مبتدی؛ زیرا با وجود رابط کاربری ساده و درعینحال کاربردی این پلتفرم قدرتمند، بدون کوچکترین مشکلی میتوانید معاملاتتان را انجام دهید. صرافی bingx یک پلتفرم آنلاین جهانی مناسب کسانی که معاملات اهرمی یا فیوچرز دارند می باشد که در کشور سنگاپور ثبت شده است.

در این بهروزرسانی سرویسهای معاملاتی اسپات، معاملات مارجین، معاملات آتی (فیوچرز) و خدمات واریز و برداشت رمز ارزها به حالت iranarzdigital تعلیق در میآید. در نتیجه این بهروزرسانی تمام معاملات اسپات، مارجین، فیوچرز و همچنین سرویس سواپ حدود ۵ دقیقه متوقف خواهد شد. علاوه بر آن هر روز ساعت ۲۰:۳۰ از موجودی HAKA کاربران صرافی کوکوین اسنپشات گرفته میشود و در نهایت ۲۰ کاربر برتر بر اساس میانگین موجودی روزانه آنها مجموعا ۱۰،۰۰۰ دلار از این توکن جایزه دریافت میکنند. در طرح اول این مسابقه ۱۰۰۰ کاربری که برای بار اول معاملات ETF را در صرافی کوکوین فعال نمایند و حجم معاملات آنها از ۵۰۰ دلار بیشتر باشد مشمول دریافت ایردراپ یک الی ۵۰ USDT خواهند بود.

تخمین زده شده است که این بهروزرسانی به مدت ۳۰ دقیقه به طول انجامد. واریز و برداشت لونا کلاسیک(LUNC) و UST و معاملات LUNC/BUSD و USTC/BUSD از ۳۰ می (۹ خرداد) آغاز خواهد شد. همچنین Bybit در ساعت ۱۰:۳۰ صبح پنجشنبه ۵ خرداد به وقت تهران، نام توکن LUNA را به LUNC و نام توکن UST را به USTC تغییر میدهد. همچنین صرافی HitBTC اعلام کرد در تاریخ ۲۷ می (جمعه ۶ خرداد) توکن بلاکچین جدید ترا (LUNA) در صرافی HitBTC در دسترس خواهد بود و زنجیره قدیمی ترا به ترا کلاسیک با توکن (LUNC) تغییر نام خواهد داد. برنامه اسنپ شات این صرافی مطابق برنامه تیم ترا انجام خواهد شد و براساس موجودی کاربران بین آنان توزیع میشود. انتقال بین کاربران صرافی کوینکس بصورت رایگان و بدون کارمزد میباشد .

صرافی هوبی کمپین خرید در سرویس P2P را با ۱۰،۰۰۰ دلار دوج کوین جایزه برگزار میکند. تمام کاربرانی که مراحل احراز هویت خود را تکمیل کرده باشند و در سرویس P2P صرافی هوبی حداقل ۱۰۰ دلار رمز ارز خریداری کنند مشمول دریافت سهمی از استخر جایزه به ارزش ۶۵۰۰ دلار به صورت توکن DOGE خواهند بود. ۶۰۰ کاربر برتر با بالاترین حجم واریز مجموعا ۳۰۰۰ دلار به صورت توکن BDT جایزه دریافت میکنند. کلیه خدمات مربوط به قراردادهای معکوس LUNAUSD که هفته گذشته دیلیست شده بود، به زودی ملغی میشود. جزییات: صرافی او ام پی فینکس در تاریخ بیست و هشتم هر ماه، به کاربرانی که در ماه گذشته بیشترین سود را در معاملات خود کسب کردهاند هدیه میدهد. برای هر محصول دوره و قیمت معینی تعیین شده که بر اساس آن نحوه پرداخت سود به کاربر تعیین خواهد شد. در صورتی که قیمت بیت کوین از ۴۴۰۰۰ کمتر باشد سود شما به صورت USDT به حساب شما واریز خواهد شد.

صرافی هات بیت واریز و برداشت رمزارزهای LUNA و UST را به حالت تعلیق درآورده است. واریز و برداشت KAVA تقریبا از ۶:۳۰ بعد از ظهر به حالت تعلیق در خواهد آمد. با وجود راحتی استفاده از صرافیهای آنلاین، دامنه خدماترسانی این صرافیها روز به روز گستردهتر میشود؛ بهطوریکه بسیاری از صرافیها علاوه بر پلتفرم تحت وب خود اقدام به طراحی و ارائه نسخههای موبایلی نیز کردهاند. به عنوان مثال در این دوره جدید اگر در سرویس بخش بیت کوین و پرداخت سود با بیت کوین در دوره ۱۹ روزه با قیمت ۶۰،۰۰۰ دلار شرکت کنید، دارایی شما به مدت ۱۹ روز در این سرویس قفل خواهد بود و پس از آن اگر قیمت بیت کوین در پایان دوره از ۶۰،۰۰۰ دلار بیشتر باشد سود شما با توجه به درصد سود سالانه مشخص شده آن به صورت BTC به حساب شما واریز میشود. استیک ماینینگ برای اجرای نودها در سیستم بلاک چین به هشریت بیش از حد نیاز ندارد، بلکه فقط به قفل کردن و قرار دادن برخی توکنها نیاز دارد.

با توجه به این که کد ایران در لیست شمارههای این سایت وجود ندارد، باید گزینه ثبتنام با ایمیل را انتخاب نمایید. آقای یانگ هایپو پس از موفقیت چشمگیر در ایجاد استخر استخراج Viabtc و ارائه خدمات شایسته به کاربران، تصمیم به ایجاد صرافی ارز دیجیتال کوینکس گرفت ، تا با ارائه خدمات نوین بتواند رضایت کاربرانش را مهیا کند. صرافی ارز دیجیتال مانند صرافی کوینکس، مانند یک پل ارتباطی برای انجام معاملات عمل می کند. اما طبق همین گفتهها که این صرافی دفاتری در سراسر جهان مانند هنگ کنگ و سنگاپور دارد. معاملات این رمز ارزها در بازارهای بایننس طبق روال معمول خواهد بود. احراز هویت در صرافی کوکوین برای کاربران با هویت ایرانی امکان پذیر نمی باشد.

لیست شدن «WAN» : توکن Wanchain یا وان چین، یک زیرساخت زنجیره ای بلاکچین است که برای تسهیل انتقال دارایی و میزبانی DApp ها برای امور مالی طراحی شده است. در حالت مارجین کراس، تمام موجودی موجود در حساب را میتوان به عنوان مارجین یا سپرده برای موقعیت یا پوزیشن فعلی استفاده کرد؛ در حالی که در حالت مارجین ایزوله، فقط مارجین از حساب موجود در بازار فعلی برای حفظ پوزیشن استفاده میشود. حتی معاملات برای کاربری تازه کار نیز می تواند به آسانی پیش برود. دفتراین صرافی نیز در هنگ کنگ هست و رابط کاربری مناسبی رو برای استفاده داره. در صورت تمایل به ثبت نام لطفا “کلیک” کنید و با ورود توسط لینک حساب کاربری کوینکس بسازید و با لینک این سایت 10% در کارمزد تخفیف بگیرید. واریز و برداشت لونا و UST قدیمی به حالت تعلیق درآمده است. جزییات: واریز، برداشت و انتقال LUNA و UST در ساعت ۶:۳۰ بعد از ظهر چهارشنبه ۴ خرداد به وقت تهران، به حالت تعلیق در خواهد آمد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند