چگونه جستجوی مناسب فارکس ایرانی {برای شما|در شما|در مورد شما |به محصول(سرویس) {خاص|خاص} شما.

در تمام حسابها از متاتریدر ۴ استفاده میشود. در دنیای اصطلاحات فارکس به هر معاملهای که در این بازار انجام میشود یک پوزیشن میگویند. ترس از از دست دادن و داشتن مسئولیتی جدی در قبال یک چیز، احتمالا دو نوع احساسی هستند که انگیزه ما را برای انجام یک کار از بین میبرند. با تجمیع این شمعها برای هر روز یا هر ساعت میتوانید شاهد نمودار شمعی مربوط به آن تایم فریم باشید. همچنین کل نوسان یک روز یک جفت ارز را نیز در تایم فریم روزانه در یک شمع میتوانید مشاهده نمایید. تطابق قیمت باز شدن یا اولیه با قیمت پایانی در طول یک روز منجر به این میشود که بدنه شمع در نمودار تبدیل به یک خط گردد که اصطلاحاً به این شکل از شمعها دوجی اطلاق میشود. توصیه میکنیم که حتماً قبل از اینکه هر روشی را در بازار به کار بگیرید، ابتدا با بک تست نسبت به میزان موفقیت آن اطمینان کسب نمایید. اگر شما به دنبال استفاده از یک استراتژی یا روش برای تریدر در بازار فارکس هستید، ابتدا باید آن روش را در گذشته بازار تست کنید تا به قدرت آن پی برده و بتوانید میزان موفقیت آن را مشاهده کنید.

این کلمه در لغت به معنی جنبشی یا انگیزشی است و در بازار فارکس نشان دهنده موجهایی است که در جهت روند بوده و شدت بسیار زیادی دارند. در بازار اندیکاتورها و روشهای بسیار زیادی برای تحلیل در دسترس است که در پلتفرم معاملاتی خود میتوانید آنها را مشاهده کنید. تریلینگ استاپ ترفندی است که شما میتوانید یک معامله سودده را باز نگه داشته اما در عین حال شرایط لازم برای دریافت سود معقول را نیز از آن فراهم آورید. اما در برخی مواقع نوسانات خیلی زیاد یا تأمین نشدن نقدینگی در آن قیمت باعث میشود تا عملاً معامله شما باز نشود.

امواج الیوت در بازار فارکس یک اصطلاح تکنیکالی است. به صور کلی الیوت با این روش تحلیل جفت ارزها را انجام میداد که بعد از هر ۵ موج کامل در یک روند، باید شاهد یک اصلاح قیمتی سه موجی در آن باشیم. اشباع خرید به این معنی است که خرید در جفت ارز مورد نظر شما به حدی زیاد بوده که در شرایط فعلی افزایش قیمت یک حباب است و خریداران در حال افت قدرت هستند. این موجها به دلیل شرایط عرضه و تقاضا در بازار فارکس تشکیل میشود. در بخشهای قبلی اشاره کردیم که قیمت در نمودارها به صورت زیگزاگ حرکت مینماید. به عنوان مثال تصور کنید که یک شرکت قصد دارد زمانی که نرخ ارز بین یورو و دلار برابر 1 به 1 باشد، مخلوط کن های ساخت آمریکا را در اروپا بفروشد.

برای درک این مفهوم باید به اهمیت تأثیرپذیری قیمت و حجم معاملات در فارکس پی ببرید. و در جدول انواع حساب های بروکر الپاری میزان اسپرد برای هر کدام از حساب ها را آورده ایم. محاسبات پیپ برای هر کدام از انواع جفت ارزها متفاوت است که در جدول به جزئیات بیان شده اند. الیوت یکی از بزرگترین سرمایهگذاران در بازارهای مالی بود که نتایج تحقیقات وی منجر به ابداع یک روش موج شماری در این بازارها شد. هرچند با مرور تاریخچه بازارهای فارکس به نام کنفرانس برتون وودز در سال 1944 و یا شوک نیکسون می رسیم، اما شکل کنونی این بازار با حضور بروکر های فارکسی پدیده ای است که زاییده دهه های اخیر به شمار می رود. برای تحلیل بازار فارکس از اندیکاتور و ابزارهای مختلفی استفاده میشه اما شما نیاز ندارید که همه ابزار یا اندیکاتور ها رو بلد باشید، چرا ؟ به نموداری که از شمع ژاپنی برای نشان داد ن روند قیمت جفت ارزها در بازار فارکس استفاده میشود، اصطلاحاً نمودار شمعی اطلاق میگردد.

اگر به روندها در بازار فارکس دقت کنید ملاحظه خواهید کرد مکه همه روندها به صورت زیگزاگ به حرکت خود ادامه میدهند. اگر با بروکرهای قدرتمند فعالیت کنید، این چالش را کمتر در حساب کاربری خود مشاهده خواهید کرد. در چنین شرایطی با پیغام ریکوییت در حساب کاربری خود در پلتفرم معاملاتی روبرو خواهید شد. این سایت هم تقویم فارکس دارد و با استفاده از تحلیلهای آن میتوانید نقش مهم و موثری در بازار ایفا کنید. با شناخت این نواحی میتوانید تحلیل بهینهتر و مطمئنتری از بازار داشته باشید. نواحی سوپلای و دمند در واقع این نواحی بحرانی را در نمودار قیمت یک جفت ارز نشان میدهند. در واقع به ارزهای مهم بازار که حجم بیشتر معاملات روی آنها تمرکز دارد، ارزهای جامد اطلاق میشود. برای مثال هدف و منبع معامله شما میتواند تاثیر زیادی روی استراتژی انتخابی شما داشته باشد. با ریکوییت در بازار فارکس خیلی زیاد سر و کار نخواهید داشت اما در برخی مواقع ممکن است چنین شرایطی برای شما پیش بیاید.

این موضوع باعث میشود تا این افراد در تله خرسی گرفتار شوند. اطلاعاتی مانند پایین ترین قیمت، بالاترین قیمت، قیمت اولیه یا قیمت باز شدن و قیمت پایانی یا قیمت بسته شدن را میتوانید در یک شمع مشاهده کنید. همانطور که در بخش معرفی ریسک فری اشاره کردیم، شما میتوانید بعد از وارد شدن معاملات خود به سود حد ضرر معامله را کم کرده و حتی آن را در حالت سود قرار دهید. بازار فارکس مملو از اصطلاحات و کلمات اختصاری است که اغلب تریدرها چه در هنگام شروع و چه پس از شروع، به آنها احساس غریبگی می کنند. همین شکل ها تبدیل به نکاتی برای تحلیل قیمت آنها نیز شده است. حساب Tailor Made ارانته: برای افتتاح در این حساب بروکر ارانته، نیاز به پانزده هزار دلار دارید. در این بازار همیشه ارزش یک ارز نسبت به ارزی دیگر سنجیده می شود و این قیاس همیشه ادامه دارد و دقیقا به همین دلیل است که نام جفت ارز ها برای آن ها گذاشته شده است. از این رو گپ ممکن است مربوط به کل بازار فارکس نبوده و تنها برای یک بروکر تعریف شده باشد که در این صورت نمیتوان خیلی به چشم یک پارامتر تکنیکالی به آن نگاه کرد.

اما وقتی قیمت و حجم در یک راستا نباشند، عملاً واگرایی در بازار رخ داده است. واگرایی نشان از این دارد که قیمت در روند دچار حباب شده و از این رو باید منتظر باشید که روند باز گردد. ایچیموکو یک اندیکاتور و یک روش تحلیلی در بازار است که البته در سایر بازارهای مالی نیز کاربرد دارد. الیوت معتقد بود که امواج در بازارهای مالی به صورت یک ست ۵ تایی در جهت روند و یک ست ۳ تایی در جهت اصلاح روند حرکت مینمایند. اشباع خرید و فروش نیز اصطلاحاتی هستند که در تحلیل تکنیکال استفاده میشوند. بهترین راهحل برای چنین امری استفاده از حساب دمو میباشد. اگر ضریب کورولیشن برای دو جفت ارز ۰ باشد، نشان از این دارد که مسیر حرکت آنها خیلی به یکدیگر مربوط نبوده و در زمان های مختلف رفتار متفاوتی هم از خود نشان میدهند. مثلا اگر یورو به دلار از ۱.۳۲۶۰ به ۱.۳۲۶۴ برسد، می گوییم ۴ پیپ افزایش یافته است. دو طرفه بودن به این معنی است که شما میتوانید همزمان برای خرید یا فروش یک جفت ارز در بازار فارکس اقدام کنید. در شرایط عادی و در بازار بورس که یک بازار یک طرفه است، شما تنها میتوانید سهام مورد نظر را ابتدا بخرید و در صورت داشتن آن امکان فروش برای شما مقدور خواهد بود.

زمانی که سود شما به ۳ واحد و بیشتر از آن رسید، نقطه توقف ضرر را به جایی که نه سود و نه زیان باشد بیاورید. یا اگر فکر میکنید که ارزی تضعیف خواهد شد، آن را میفروشید و وقتیکه به اندازه کافی ارزان شد، معامله فروش را میبندید و از تفاوت قیمتی سود میکنید. اگر این قبض ها را نداشتید از پی دی اف(صورت حساب های آنلاین بانکی) هم می توانید استفاده کنید. اگر حداکثر لوریج ۵۰۰ به ۱ باشد(معمولا در استرالیا حداکثر لوریج این مقدار است)، ، برای معامله در این جفت ارز حداقل ۲ دلار باید سپرده داشته باشید. بر همین اساس شما بهتر است برای سرمایه گذاری کردن در این بازار از افرادی که تخصص و دانش بیشتری دارند مشورت های لازم را دریافت کنید. هر چقدر کورولیشن یا ضریب به دست آمده میان دو جفت ارز به ۱- نزدیکتر باشد، نشان از این دارد که جفت ارزهای مورد نظر همبستگی خوبی با هم نداشته و تقریباً عکس یکدیگر حرکت مینمایند. پیپ، کوچکترین حرکت قیمت است که یک جفت ارز بر اساس قوانین فارکس، حرکت می کند. حرکت زیگزاگی به این معنی است که در روند یک موج در جهت روند اصلی شکل گرفت و موج بعدی در خلاف جهت آن.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند