چگونه بروکر ایرانی را آنلاین پیدا کنیم

نکتهایی که باید به آن توجه کنید این است که، حتی اگر به جای اسپرد، کارمزد وجود داشته باشد، زمانی که میدانید هنگام محاسبه هزینههای معاملاتی اسپردی وجود ندارد، حسابداری آسانتر میشود، زیرا معمولاً در اکثر گزارشهای حساب بروکر، کمیسیون در یک ستون جداگانه نشان داده میشود. Marcella Chow استراتژیست بازار جهانی مستقر در هنگ کنگ در JPMorgan (NYSE:JPM) Asset Management می گوید: «با وجود اینکه ما در آسیا نشسته ایم، بازارها هنوز مشتاقانه منتظر چاپ CPI روز پنجشنبه از ایالات متحده هستند، بنابراین در حال حاضر منتظر هستند . سهام در هنگ کنگ و شانگهای به رشد روز سه شنبه ادامه دادند و ثابت باز شدند.

میتوانید از اینجا به اینستاگرام فارسی این بروکر دسترسی پیدا کنید. شما میتوانید طلای آرون، سکه آرون، دلار به تومان، یورو به تومان و … حداقل سپرده مورد نیاز 50 دلار آمریکا و یا معادل آن به تومان است. رگوله SVGFSA را بهتر است آن را یک «مجوز ثبت شرکتی» بدانیم. از آنجایی که حوزه کاری این بروکر اروپا را شامل نمیشود، رگوله اروپایی نیز ندارد. البته باید بدانید که به خاطر تحریمها و سایر محدودیتهای رگولاتوریهای معتبر، هیچ بروکری با رگوله CySEC قبرس به ایرانیان خدمات رسانی نمیکند و این رگولاتوری معمولا برای کاربران اروپایی ارائه میشود. بله، بروکر هایی هستند که با ایرانیان کار می کنند و پشتیبانی فارسی نیز دارند و براحتی می توان با آن ها در فارکس معامله کرد.

سفارش ما در قیمت 1.1050 ثبت شده و در همان قیمت هم انجام شده است. HF Markets (Europe) Ltd با ثبت Spyrou Kyprianou 50 ، Irida 3 Tower 10th Floor، لارناکا 6057 ، قبرس. اساسا اگر بروکری بخواهد با رگولاتوری قبرس به شما خدمات بدهد طبق مقررات رگولاتوری نهایت لوریجی که میتواند ارائه دهد 1:30 میباشد. صندوق جبران خسارت سرمایه گذار قبرس (ICF) از مشتریان در صورت خسارت توسط Accuindex EU Limited تا سقف 20000 یورو محافظت می کند. بروکر روبوفارکس از پلتفرمcTrader هم پشتیبانی می کند. معامله گران از ژورنال معاملاتی برای بررسی و ارزیابی معاملات گذشته خود استفاده می کنند. توصیه میکنیم آن بروکرها را نیز بررسی نمایید.

در ادامه نیز پس از آشنایی با این معیارها، چند بروکر مناسب از دیدگاه مجموعه آموزش بورس که منطبق با معیارهای گفته شده می باشد به شما معرفی خواهیم کرد. ما برای شفافیت بیشتر و راهنمایی مناسب شما به تحقیق و بررسی در بین نظرات کاربران این بروکر چه در ایران و چه در کشورهای دیگر پرداختیم و مجموعهای از نظراتی که بیشترین تعداد اشتراک را داشتند در ادامه عنوان کردهایم. برای مثال در ایران غلات و در تبت چای واحد ارزش سنجی بود. در مرحله سبک معاملاتی و رواشناسی معامله گری که مهمترین بخش برای طراحی یک استراتژی معاملاتی فارکس است، نحوه معاملات در فارکس به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت و روحیه شما در نحوه معاملات سنجیده میشود. سایت این بروکر طراحی چشمنواز و مدرنی دارد. هرچند خدمات آن جای بهبود نیز دارد. این رگولاتوری از طرف دولتها تأسیس نشده و برخی بروکرها هم در تأسیس آن نقش داشتهاند. هرچند رگولاتوریهای معتبر معمولا شرایط سفت و سختی برای بروکرها قرار میدهند.

اسپرد زیاد نیز جزو مواردی است که نارضایتی کاربران را داشته و البته حسابی که اسپرد کمی دارد در عوض کمیسیون بیشتری دریافت میکند. در بازار نفت خام شاهد افزایش نسبی قیمتها هستیم که به احتمال زیاد به خاطر بهبود سنتیمنت بازار بوده است. رشد ادامهدار تورم باعث افزایش سریع نرخ بهره میشود و افزایش سریع نرخ بهره هم موجب رکود اقتصادی و سقوط داراییهای ریسکی میشود! در حالی که اگر قرار بود سهام آمریکایی را از بورسهای آمریکایی بخرید با یک بازار یک طرفه مواجه بودید که فقط میتوانستید با خرید و افزایش قیمت سود کنید و در مواقع کاهش قیمت کاری از دستتان ساخته نبود.

بروکرهای فارکس به مشتریان خود اجازه باز کردن حساب آزمایشی یا دمو برای انجام معاملات مجازی را میدهند. اکثر کارگزاران برای جذب مشتری جدید پیشنهاد استفاده از ضریب اهرمی بالا به مشتریان میدهند (۱:۵۰۰، ۱:۲۰۰، ۱:۱۰۰، ۱:۵۰، ۱:۲۵) و بهطور معمول مشتریان در کارگزاری مصرف میشوند و در درازمدت سرمایه خود را از دست میدهند. حساب VIP: برای افرادی که به دنبال معاملات با حجم زیاد هستند، این نوع حساب پیشنهاد شده است. همانطور که در شکل می بینید 6 نوع حساب حقیقی برای افتتاح وجود دارد. بروکر کپیتال اکستند، بروکری نوپا بوده و در سال 2020 افتتاح شده است که این مورد شاید جز نقاط ضعف بروکر محسوب شود، اما جدید بودن این بروکر به معنای به روز بودن سیستم ها، سرورها و خدمات این بروکر است و این در مقایسه با زیرساختهای قدیمی بسیاری از بروکرها، یک امتیاز برای کپیتال اکستند به شمار می رود. کمیسیون کپیتال اکستند در حساب ECN PRO، در مقایسه با بسیاری از بروکرها پایینتر است. این بروکر دو حساب معاملاتی با نام های کلاسیک و ECN دارد. بروکر کلاهبردار چه ویژگی دارد؟ چراکه ممکن بود با رفتن بروکرهای معتبر جا برای بروکرنماهای بیسابقه و کلاهبردار باز شود.

مشتری جذب کند. رگوله این بروکر اعتباری متوسط دارد و بروکرهایی هستند که با رگولههای معتبرتر از FSA هم با ایرانیان کار میکنند. این نشانهی خوبی نیست و بدین معنیست که این بروکر نتوانسته فعالیت خود را گسترش دهد و در کشورهایی که نظارتهای سختگیرانه بر فعالیتهای بروکرها دارند فعالیت کند. این بروکر رگولاتوری معتبری ندارد و بر اساس ادعایی که در سایت خود انجام داده تنها تحت نظارت نهادهای مالی کشور نیوزلند است. سود و زیان حساب های معاملاتی در لحظه، بر اساس تغییرات قیمت جفت ارز ها و بر پایه حجم پوزیشن های معاملاتی مشخص می گردد. همچنین شکایاتی از کاربران مبنی بر واریز دیرهنگام وجوه درخواستی وجود داشته است. در این بروکر امکان واریز و برداشت ریالی که مورد نیاز کاربران ایرانی است به صورت مستقیم وجود دارد و عمدتاً روشهای واریز و برداشت بدون کارمزد انجام میشود. از این رو کاربران قادر هستند به روش های مختلفی در این بروکر اقدام به شارژ حساب خود نموده و یا از آن برداشت کنند. حداقل دپازیت 1000 دلار آمریکا و یا معادل تومانی آن است. حساب نانو: برای افرادی که به دنبال حساب با سرمایه کم هستند مناسب است و حداقل دپازیت آن 1 دلار آمریکا و یا معادل تومانی آن است.

در حین فعالیت و معامله در بازار فارکس احساسات مختلفی از قبیل ترس،هیجان،استرس و طمع به سراغ ما می آیند و اگر ما کنترل احساسات و ریسک را در این بازار کسب نکنیم ممکن است ضررهای زیادی به ما تحمیل شود. همانطور که مطلع هستید سال گذشته بروکرهای معتبر زیادی ایران را ترک کردند. آرون گروپس دفتر رسمی در ایران ندارد و فعالیت خود را از سال 2020 در سنت وینسنت و گاردین شروع کرده است و مانند بسیاری از بروکرهای دیگر در این منطقه، آفشور محسوب میشود. این بروکر برای اولین بار عرضهکننده نمادهای تومانی در دنیا بوده است؛ این بدین معنی است که به غیر از نمادهای بینالمللی مانند اونس طلا و نقره، یورو به دلار، پوند به دلار و … همانطور که در این بررسی مشاهده کردید، Freshforex از آن دسته بروکرهای کمتر شناختهشدهای است که سعی دارد با استفاده از تبلیغاتی مانند «بونوس ۲۰۲۱ دلاری» و …

توسط دکتر ژند

دکتر ژند