چه کسی دیگری می خواهد درباره اموزش فارکس بیاموزد؟

البته اگر مقالات ما را دنبال کرده باشید میدانید که هرچند وجود رگولاتوری خوب برای بروکر بسیار امر مثبتی است اما عدم وجود رگولاتوری درجهی یک لزوما به معنای بیاعتبار بودن نیست. این بروکر، ۳۰٪ بونوس خوشآمدگویی و ۳۰٪ بونوس فعالیت را (البته تحت شرایطی خاص) به شما ارائه میکند که البته، این بونوسها قابل برداشت نیستند. در تصویر زیر میتوانید اطلاعات رگولاتوری اصلی این بروکر، و کشورهای مجاز برای فعالیت را مشاهده کنید. از دیگر موارد بسیار مثبت این بروکر، ارائه متون آموزشی به زبان فارسی است که این مورد را نیز قطعا در بخش جمعبندی لحاظ میکنیم. همچنین وجود تحلیلهای مارکت به زبان فارسی را نیز میتوان از دیگر نکات مثبت این بروکر در نظر گرفت. عواملی مانند نرخ بهره، جریان تجارت، گردشگری، قدرت اقتصادی و ریسک ژئوپلتیک بر میزان تقاضا برای ارز تاثیر میگذارد، که نوسانات روزانه را در بازار های خارجی ایجاد میکند. روش های مختلفی برای واریز و برداشت وجه در بروکرهای فارکس وجود دارد. زیرا شارژ شدن این کیف پول ها و واریز و برداشت برای ایرانیها بسیار ساده و آسان است. امکان «واریز و برداشت ریالی» در این بروکر وجود ندارد.

آشنایی با مفاهیم پایه در بازار فارکس نیز میتواند به درک بهتر شما از بازارهای مالی کمک بسیاری کند. چرا که این انتخاب میتواند تعیینکننده میزان موفقیت شما در آینده باشد. با ورود به صفحه بررسی بروکرها، لیست این کارگزاریها را مشاهده کنید. به ایمیل خود بروید و بر روی گزینه تأیید کلیک کنید. بیشتر معاملهگران بازار فارکس وقت خود را با تمرکز روی نرخ بهره فعلی صرف نمیکنند چون بازار قبل از این، آنها را در قیمتگذاری نرخ ارز لحاظ کرده است. کارگزار موقعیت را تغییر می دهد و منجر به اعتبار یا بدهی بر اساس تفاوت نرخ بهره بین منطقه یورو و ایالات متحده می شود. این بازار مالی به عنوان یک کارگزار مهم در انجام معاملات بین افراد ایفای نقش می کند. ASIC از ارائهدهندگان خدمات مالی دارای مجوز میخواهد که الزامات سرمایه سختگیرانه را برآورده کنند و رویههای داخلی از جمله مدیریت ریسک، آموزش کارکنان، حسابداری و حسابرسی را اجرا کنند. به طور کلی، مقررات و مجوز قانونی، اولین چیزی است که هنگام انتخاب کارگزار فارکس باید بررسی شود. این رگوله از اعتبار آنچنان بالایی برخوردار نیست و میتوانیم بگوییم IFC Markets صرفا جهت خالی نبودن عریضه دست به دریافت مجوز از این رگولاتوری زده است.

مقادیر لوریج و حداقل حجم معاملاتی این حساب کاملا مشابه با حساب سنت استاندارد میباشند. • سنت یوریکا: این حساب نیز مانند حساب اینستا یوریکا اسپرد ۰ داشته و بین ۳ تا ۷ درصد از سرمایه ورودی به معامله را به عنوان هزینه معاملات برداشت میکند. این بروکر سهام بسیاری از شرکتهای مشهور را نیز جهت معامله در اختیار کاربرانش گذاشته است. این بروکر روشهای زیر را جهت واریز و برداشت به کاربرانش پیشنهاد میدهد. یکی از مزیتهای پررنگ بروکر IFC، داشتن روشهای متنوع واریز و برداشت است که اصلیترین آنها برای ما ایرانیان، امکان واریز و برداشت ریالی از طریق تاپ چنج معروف است. در واقع با ورود به بهترین سایت های اخبار فارکس میتواند تحلیلها و آنالیزهای تحلیلگران مطرح جهانی را بخوانید و معاملاتی عالمانه را برای خودتان رقم بزنید.

توجه داشته باشید که سرعت عمل در تصمیمگیری نیز، از لازمههای اصلی فعالیت در فارکس است. اما باید به این نکته توجه داشت که بروکر هایی که دارای رگولاتوری های برتر جهانی می باشند از خدمات رسانی به ایرانیان خود داری می کنند. برخی مواقع گزارشهایی درباره تخلف این بروکر منتشر میشود که باید مورد توجه قرار گرفت. اما باز هم توجه داریم که بیشتر تریدرهای داخلی از متاتریدر ۴ و ۵ استفاده میکنند و IFC Markets نیز این موضوع را فراموش نکرده است. • سنت استاندارد: حداقل واریز این حساب نیز ۱ دلار بوده اما اسپردهای این حساب بین ۳ تا ۷ میباشد. تا فراموش نکردهایم بگوییم که دو حساب سنت مذکور، برخلاف حسابهای دیگر سقف واریز پول دارند و این سقف، مبلغ ۱۰۰۰ دلار است. این حساب به ازای هر معامله، بین ۳ تا ۷ درصد از مبلغ ورودی را به عنوان هزینه برداشت میکند. با این حال پیشنهاد ما این است که از سرمایه گذاری مبالغ سنگین در این بروکر خودداری کنید، و ابتدا مدتی با مبلغ کم در آن فعالیت کرده، تا نقاط ضعف و قوت آن را بهتر درک کنید. پس اگر مثلاً اسپرد کارگزاری کم بوده ولی کارمزد معاملاتی آن بالا باشد ، بهتر است در آن ثبت نام نکنیم.

بازده اوراق 10 ساله خزانه داری 2.7120% بود، در مقایسه با بالاترین سطح سه ساله 2.836% قبل از اینکه داده های ایالات متحده در روز سه شنبه نشان دهد که تورم کمتر از آنچه سرمایه گذاران می ترسیدند بالا رفته است. اندیکاتور رو خیلی شنیدید و اگر بخوام ساده بهتون توضیح بدم، اندیکاتور ها یکسری ابزار هستند که روی چارت ظاهر میشن و یک سری اطلاعات به ما میدن که قیمت داره میره بالا یا میاد پایین. سپس روی گزینه سبز رنگ ثبت نام کلیک فرمایید. همچنین بسته به کشوری که از آن ثبت نام میکنید، قوانین نیز متفاوت است. همچنین امکان معامله شاخصهای مشهور مانند NASDAQ نیز وجود دارد. متاتریدر محبوبیت زیادی بین تریدرهای بازار دارد و به اندازه کافی با آن آشنایی دارید.

به یکی از مهمترین بخشهای نقد و بررسی بروکر، یعنی بررسی اعتبار رگوله رسیدیم، IFC Markets مثل بسیاری از دیگر بروکرهای فعال در بازار ایران نتوانسته رگولهی مناسبی برای خود دست و پا کند. همچنین برای سایر مشتریان از رگولههای FSC Saint Vincent و BVI استفاده میکند. این بروکر توانسته است رگوله CySEC قبرس را برای مشتریان اروپایی خود دریافت نماید. تیم برند بینالمللی آلپاری مشتاق است تا بهترین تجربه معاملاتی فارکس را برای شما فراهم آورد. لایت فارکس با بیش از یک دهه تجربه در زمینه واریز و برداشت ریالی مشتریان در بروکر لایت فارکس امن ترین و با کیفیت ترین بستر را برای شما مشتریان گرامی فراهم نموده و با ارائه ارزان ترین و رقابتی ترین قیمت ها (نرخ های طلایی) این اطمینان را به شما می دهد که با استفاده از این امکانات در صرف هزینه و زمان صرفه جویی نموده و با خیالی آسوده تنها بر انجام معاملات خود متمرکز شوید. اخبار مبنی بر اینکه شانگهای برخی از محدودیتهای قرنطینه خود را کاهش میدهد، تنها آرامش سردی را برای سرمایهگذاران فراهم کرد.

این بروکر سه طرح بونوس ارائه میکند. در این بروکر شما میتوانید از دو مدل قرارداد برای معاملات خودتان استفاده کنید قرارداد cfd و share dealing برروی اینسترومنت ها به شما ارائه می شود، یعنی میتوانید هم در کوتاه مدت معامله کنید و هم سهام داری کنید. بروکرها یا همان کارگزاریها، در واقع واسطهای برای انجام سفارشهای خرید و فروش مشتریان هستند. اگر معامله گری با قرارداد مابه التفاوت اقدام به خرید سهام شرکت خاصی نماید، به هیچ عنوان جزو سهامداران آن شرکت شناخته نمی شود. تحت نظارت این رگولاتوری، وجوه مشتریان به طور کامل از وجوه عملیاتی شرکت جدا میشود و در بانکهای درجه یک استرالیا مانند National Australia Bank (NAB) و Westpac Banking Corporation (Westpac) نگهداری میشود. INGOT Brokers یک شرکت کارگزاری است که توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایهگذاری استرالیا (ASIC) تنظیم میشود. اگر نمی توانید چنین اطلاعاتی را از کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) یا سایر نهادهای نظارتی پیدا کنید ، نمی توان به کارگزار اعتماد کرد. هنگامی که به بررسی و نظرات مشتریان Oanda نگاه می کنید، نمی توانید کمک کنید اما توجه کنید که این معامله گر سودآور است. در تحلیل تکنیکال، تمرکز بر روی نمودارها، اندیکاتورها و روند قیمت بوده و در تحلیل فاندامنتال، عوامل اقتصادی و سیاسی مورد توجه است.

به نظر خودتون بین این بروکر هایی که معرفی کردید، کدومشون بهترین بروکر فارکس اند؟ انجمن FPA اینستا فارکس را به عنوان یک بروکر اسکم معرفی کرده است. بنابراین اگر قصد ترک آن را دارید یا قصد ترک آن را دارید ، ما می خواهیم این لیست را قبل از رفتن در نظر بگیرید ، فقط برای اطمینان از اینکه همه چیز را از خود دور کرده اید: خودتان ، برنامه معاملاتی و استراتژی خود ، قبل از سیستم عامل های تجاری خود را از رایانه ، رایانه لوحی و تلفن هوشمند خود حذف کنید. بروکر Robomarckets از بروکرهای مطرح اروپایی می باشد که معامله گران به واسطه این کارگزاری با بازارهای مالی و تجاری سراسر جهان وارد معامله می شوند. از میان بروکر های معتبر با شهرت جهانی خیلی از بروکر ها متاسفانه به معامله گران ایرانی خدمات رسانی ندارند. متاسفانه تنها مشتریان اروپایی از مزایای رگولاتوریهای اصلی برخوردار میباشند!

توسط دکتر ژند

دکتر ژند