چه زمانی فروشندگان یورو شکستی پایدار زیر برابری خواهند داشت؟


نکات بحث یورو:

  • فردا ارقام تورم اروپا را به ارمغان می‌آورد و انتظار می‌رود که یک جهش دیگر، این بار به 8.9% از 8.6% عنوان ماه گذشته که پیش‌بینی می‌شود به 4% افزایش یابد، Core CPI از 3.7% چاپ ماه گذشته.
  • سوال بزرگ‌تر در اقدام قیمت یورو این است که آیا/چه زمانی/چگونه EUR/USD در نهایت ممکن است یک شکست پایدار به زیر سطح برابری داشته باشد. و این می‌تواند در سایر تلاقی‌های یورو مانند EUR/JPY و EUR/AUD نیز وجود داشته باشد.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

EUR/USD همچنان مانع از خرس های یورو شد و این سطح برابری است که حداقل تا حدی مقصر است. این سطح برابری یک معامله بزرگ در پرحجم ترین جفت ارز جهان است و بیش از 20 سال بود که در جریان نبوده است. وقتی ماه گذشته وارد تصویر شد. همانطور که درست قبل از نقض برابری گفته شد، این می تواند باشد یک سطح دشوار برای دستیابی به موفقیت برای خرس ها، به ویژه با توجه به اینکه روند نزولی در آن زمان چقدر طولانی بود.

خوب، ما یک ماه بعد هستیم و فروشندگان هنوز نتوانسته اند آن را در نمای عقب بگذارند. و اخبار مثبت زیادی در اطراف منطقه یورو نیز وجود ندارد، و این باعث می شود که این اتفاق بیشتر و بیشتر شبیه یک رویداد فنی به نظر برسد که صرفاً روند تصویر بزرگتر را متوقف می کند.

سوال بزرگ این است که خرس ها چه زمانی یا چگونه می توانند رویکرد مجدد خود را آغاز کنند. از یک پایه بلندمدت، این جفت همچنان از طریق RSI اشباع فروش باقی می ماند. آخرین باری که نمودار ماهانه EUR/USD بود قلمرو بیش از حد فروش در سال 2015 بود، اما مشخصاً این جفت بیش از چند ماه پس از نفوذ به آن منطقه بیش از حد فروش، به پایین ترین سطح خود نرسید.

نمودار ماهانه EUR/USD

نمودار ماهانه EURUSD

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; یورو دلار در Tradingview

اگر EUR/USD در پشتیبانی و فروش بیش از حد است – آیا این به این معنی است که حرکت نزولی کامل شده است؟

نه… شاخص های فنی عقب مانده پیش بینی کننده نیستند به همین دلیل است که من به شدت روی آن تمرکز می کنم اقدام قیمتکه پیش‌بینی‌کننده هم نیست، اما تاخیر ذاتی استفاده از نشانگر تاخیر در قیمت عقب‌افتاده را نیز برطرف می‌کند (که تا زمانی که بتوانید قیمت را روی صفحه نمایش خود ببینید و ثبت کنید، تاخیر دارد).

واقعیت امر این است که فروش یورو، همراه با روند صعودی دلار، هر دو خیلی خیلی سریع با هم جمع شدند. و اگر چنین حرکتی در حال توسعه باشد، چه چیزی را می بینیم؟ برخی فروش های یورو و خرید دلار نسبتاً ثابت و سنگین که در نهایت باعث ایجاد یک موقعیت کوتاه بسیار سنگین در سراسر بازار می شود.

و اگر کسی که بتواند/مایل است/می خواهد بفروشد قبلاً یورو/دلار آمریکا را فروخته است – چگونه قیمت ها به پایین تر شدن ادامه می دهند؟ باید فروش بیشتری وجود داشته باشد تا به پایین‌ترین قیمت‌ها برسد، درست است؟ اما، اگر کسی که می‌خواهد کوتاه‌تر باشد، همین‌طور است، و کمبود شورت‌های تازه وارد بازار شده است، مانند زمانی که قیمت‌ها در ماه گذشته زیر برابری تست شدند، خوب می‌تواند منجر به برگشت شود.

این نقش است احساسات در بازارهای مالی

شورت حرکت را متوقف می‌کند و می‌تواند بسته شود. این باعث ایجاد تقاضا می شود که قیمت های بالاتری ایجاد می کند و سایر شورت ها می بینند که سودهای تحقق نیافته در حال پاک شدن هستند، می توانند مجبور شوند شورت خود را نیز ببندند، که پس از آن باعث ایجاد تقاضای بیشتر و حتی قیمت های بالاتر می شود. این یک سناریوی کوتاه است.

در نهایت، پس از فیلتر شدن تقاضای کافی، ممکن است معامله‌گران معکوس وارد این ترکیب شوند و فرضیه‌ای را مطرح کنند که «کم است» و به دنبال بازی بیشتر از این جفت، حتی اگر فقط برای یک شکست صعودی کوتاه‌مدت باشد.

میزان اجرای این عقب‌نشینی‌ها به طور کلی به میزان تهاجمی بازار در موضوع نزولی قبلی بستگی دارد. اگر این یک نوع تم زودگذر بود، ممکن است در واقع پایین باشد، و خریداران ممکن است به راه اندازی معکوس ادامه دهند. اما، اگر هنوز یک پس‌زمینه نزولی شدید و بیش از حد در این جفت وجود داشته باشد – احتمالاً – فروشندگان منتظر هستند تا هرگونه شعله‌های صعودی را که ممکن است نشان دهد، از بین ببرند.

مانند آنچه در هفته گذشته در EUR/USD اتفاق افتاد. این جفت به عقب کشیده شد و درست در نقطه قابل توجهی از حمایت قبلی، که از مقاومت تبدیل به حمایت در منطقه 1.0340-1.0365 گرفته شده بود، مقاومت پیدا کرد.

نمودار قیمت هفتگی EUR/USD

نمودار قیمت هفتگی EURUSD

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

EUR/USD: چه زمانی برابری شکست خواهد خورد؟

اگر سطح برابری عقب بماند، ما به فروشندگان نیاز داریم که فشار را حتی پس از کاهش قیمت به زیر سطح برابری افزایش دهند. برابری تا حدودی نهایت است سطح روانی در آن قیمت به نظر می رسد بسیار ارزان تر در 0.9999 از 1.0001، با وجود این واقعیت است که تنها دو پیپ است.

این می‌تواند یک معادله دشوار باشد، اما معمولاً به نوعی از جنبه‌های اساسی نیاز به فشار دارد. با توجه به قیمت انرژی در اروپا همراه با تورم که در حال حاضر به خوبی افزایش یافته است و با این واقعیت در نظر گرفته شده است بانک مرکزی اروپا کاملاً توانایی یکسانی برای تشدید سیاست ها بدون ایجاد رکود را ندارد، به نظر می رسد که پتانسیل آن پس زمینه اساسی همچنان وجود دارد.

سوال بزرگتر “چه زمانی” است. در حال حاضر، ممکن است به یک اصلاح عمیق تر در روند نزولی نیاز داشته باشیم تا برخی از این معاملات کوتاه مدت را بیشتر از بین ببریم. این می تواند سرمایه بیشتری را در حاشیه قرار دهد که می تواند برای یک دوره طولانی تر زیر برابری به کار گرفته شود. این احتمالاً می‌تواند جداول را برای یک سناریوی دوستانه‌تر تنظیم کند، در صورتی که این محرک اساسی، هر چه که ممکن است، ظاهر شود و فروش عمیق‌تر را وادار کند.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD

نمودار قیمت روزانه EURUSD

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

EUR/USD کوتاه مدت

با توجه به شواهد بیشتر مبنی بر اینکه موضوع اشباع فروش طولانی‌مدت فروشندگان را دور نگه می‌دارد، نمودار چهار ساعته نشان‌دهنده کاملاً واضحی از پشتیبانی مداوم در یک منطقه کلیدی در نمودار است. این منطقه ای است که از حدود 1.0100 تا 1.0130 حرکت می کند، و این حمایت دامنه قبل از آن شعله ور شدن هفته گذشته برای تست مقاومت در 1.0365 بود.

این واقعیت که پس از بازگشت قیمت به محدوده، حمایت دوباره ظاهر شد، بیشتر نشان می‌دهد که کاهش فشار فروش با نزدیک شدن مجدد به برابری قیمت، کاهش می‌یابد.

این همچنین برخی از سطوح قابل اجرا در کوتاه مدت را برجسته می کند. حمایت از محدوده می‌تواند راه را برای استراتژی‌های صعودی کوتاه‌مدت باز نگه دارد، و به دنبال حرکت به سمت مقاومت در اطراف 1.0265-1.0275 است. و اگر قیمت به آنجا برسد، ممکن است پتانسیل شکست ادامه پیدا کند و به دنبال آزمایش مجدد آن سطح 1.0340-1.0365 باشید. پس از آن، پتانسیل شکست عکس بزرگتر وجود دارد.

و اگر این یک فشار کوتاه قانونی باشد، هر آزمون مقاومت می‌تواند با شروع توقف‌ها، شعله‌های صعودی سریع دیگری را به همراه داشته باشد (توقف‌های شلوارک پس از شروع به خرید تبدیل می‌شوند) – در نتیجه حرکت صعودی‌تری ایجاد می‌کند.

برای این موضوع، من پتانسیل مقاومت بیشتر در حدود 1.0459 و 1.0600 را دنبال می کنم، که هر دو از یک اخیر مشتق شده اند. اصلاح فیبوناچی.

نمودار چهار ساعته EUR/USD

نمودار چهار ساعته یورو دلار

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX




منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/08/17/EUR-USD-EURUSD-Deep-Dive-When-Will-Euro-Sellers-Pose-a-Sustainable-Break-Below-Parity.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند