چند پیش‌بینی برای بیت کوین؛ سقوط ۷۰ درصدی یا رشد ۲۰۰ هزار دلاری؟به گزارش جدید پرس:

علاوه بر این در این یادداشت ذکر شده‌است که بازدهی همراه با سهام فناوری کاهش می یابد و شرکت‌ها و صرافی‌های ارزهای دیجیتال بیشتر و بیشتر کمبود نقدینگی را حس خواهند کرد که منجر به ورشکستگی بیشتر و سقوط اعتماد سرمایه‌گذاران به دارایی‌های دیجیتال می‌شود.

منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65932383/%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%9B-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%D8%B4%D8%AF

به گفته اریک رابرتسن، طلا ممکن است بار دیگر خود را به عنوان یک پناهگاه امن برای سرمایه گذارانی که به دنبال امنیت در دوره های آشفتگی بازار هستند، ثابت کند.

با این حال، دیدگاه استاندارد چرترد تنها دیدگاه منفی در مورد بیت کوین نیست. طبق پیش‌بینی مارک موبیوس، یک سرمایه گذار کهنه کار، با توجه به اینکه بانک فدرال ایالات متحده سیاست نظارتی را سخت تر کرده و نرخ های بهره را افزایش داده است، بیت کوین در سال ۲۰۲۳ به ۱۰ هزار دلار خواهد رسید.

از سوی دیگر، به گفته اریک رابرتسن، رئیس تحقیقات جهانی و بانک استاندارد چارترد، کاهش قیمت بیت کوین با افزایش قیمت طلا نیز همزمان خواهد شد؛ در این یادداشت آمده‌است که فلز زرد می تواند رشد ۳۰ درصدی را تجربه کند و به ۲۲۵۰ دلار در هر اونس برسد و کاهش بیشتر حجم بازار ارزهای دیجیتال و تسلیم صرافی‌های رمزارز با فشار نقدینگی منجر به خروج بیشتر سرمایه گذاران از این بازار می شود.

در حال حاضر بیت کوین سطح حمایتی ۱۷ هزار دلار را از دست داده‌است و در زمان نگارش این مقاله با افت ۱.۵۸ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ هزار و ۳۸۸ دلار و ۹۰ سنت قیمت خورده‌است و اتریوم نیز به عنوان دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار با افت ۲.۷۳ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۲۵۶ دلار و ۲ سنت قیمت خورده‌است.

بیت کوین در سال جاری نزدیک به ۶۰ درصد سقوط کرده است، پس از یک رشته از فروپاشی عظیم پروژه ها و شرکت ها که این صنعت را آزار می دهد و بزرگترین آن‌ها ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال FTX بود.

این تیم او حتی پس از یک سال بد برای ارزهای دیجیتال که با کاهش قیمت‌ها و شکست‌های صنعتی همراه بود، همچنان مثبت فکر می‌کند. پیش از این، دریپر پیش‌بینی کرده بود که بیت‌کوین تا پایان سال مالی ۲۰۲۲ به ۲۵۰۰۰۰ دلار خواهد رسید. اما در اوایل نوامبر، در کنفرانس فناوری Web Summit در لندن، اظهار داشت که این رشد ممکن است تا ژوئن ۲۰۲۳ طول بکشد. تحقق این امر ممکن است. دراپر در ایمیلی به CNBC گفت: من پیش‌بینی‌هایم را شش ماه تمدید کردم، ۲۵۰ هزار دلار هنوز هم عدد من است.

در این بین اما هنوز افرادی هستند که نسبت به بیت کوین خوشبین هستند. در بیانیه دیگری، تیم دریپر، سرمایه گذار خطرپذیر، روز شنبه به CNBC گفت که معتقد است بیت کوین در سال آینده به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. علاوه بر این، او همچنین گفت که با وجود افت بیش از ۶۰ درصدی این ارز دیجیتال در سال جاری، ۲۵۰۰۰۰ دلار همچنان پیش‌بینی این تیم است.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند