چرخش طلا برای تست مقاومت


نکات طلایی:

  • قیمت طلا در سه ماهه سوم در حال حرکت بوده است. طلا از اواخر ژوئیه و تا نیمه اول آگوست پس از رسیدن به نقطه حمایت قابل توجهی در یک رالی قوی قرار گرفت.
  • دو هفته پیش به یک اشاره کردم تشکیل گوه در حال افزایش که در را برای پتانسیل برگشت نزولی باز کرد. این ترکیب در هفته گذشته پر شد و طلا در بازه این هفته به شکست ادامه داد.
  • یک شبه، طلا پشتوانه پیدا کرده و برای تست مقاومت در منطقه حمایت قبلی حرکت کرده است.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

تابستان شلوغی برای قیمت طلا بود. فلز زرد با کمی امیدواری وارد فصل شد. قیمت ها در اواسط ماه مه پایین آمده بود و خریداران شروع به کنترل کردند و قیمت ها را بالاتر از 1800 پیشنهاد دادند. سطح روانی و، در نهایت، برای آزمایش همریزی فیبوناچی مقاومت در حدود سطح 1880

اما، همانطور که در آن زمان به اشتراک گذاشته شد، این بهبود غیریکنواخت بود، و عملکرد قیمت در شکل گیری گوه در حال افزایش بود. چنین تشکل‌هایی اغلب با هدف معکوس‌های نزولی ردیابی می‌شوند – و معکوس شد. یک اسلالوم در اواسط ژوئن در روند قیمت توسعه یافت و تا حد زیادی تا نیمه دوم ژوئیه ادامه یافت. تمام راه تا زمانی که پشتیبانی در حدود سطح 1680 وارد عمل شد. این یک قیمت بزرگ است، از آنجایی که اکنون از زمان افزایش طلا در تابستان 2020 در سه نوبت مختلف آزمایش شده است.

آن تست پشتیبانی منجر به اجرای قوی دیگری از بالا شد. اما دوباره، این حرکت ناهموار بود و قیمت در شکل گیری گوه در حال افزایش بود.

این یکی در اوایل این ماه شروع به خراب شدن کرد و هفته گذشته به خصوص دردناک بود، زیرا قیمت طلا هر روز دوشنبه تا جمعه فروخته می شود. این ضعف در بازه این هفته جاری شد و قیمت قبل از شروع به جهش تا 1740 کاهش یافت.

نمودار قیمت هشت ساعته طلا

نمودار طلایی هشت ساعته

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

طلا کوتاه مدت

بر اساس کوتاه‌مدت، اکنون یک تست مقاومت در حمایت قبلی داریم، در ناحیه‌ای که با دو سطح فیبوناچی مشخص شده است که کمی تلاقی ایجاد می‌کند. این منطقه از 1763 تا 1771 اجرا می شود و قبلاً پاسخی از سوی فروشندگان وجود داشته است. حفظ مقاومت در زیر سال 1763 تا پایان امروز، در را برای پتانسیل ادامه نزولی باز نگه می دارد، اگرچه ممکن است کمی زود باشد. در نمودار بالاتر نگاه کنید، و ممکن است نقاط جذاب‌تری برای مقاومت پایین‌تر به بالا وجود داشته باشد، مانند آزمایش 1771 یا، شاید حتی مقاومت تبدیل به حمایت که در 1785 است.

نمودار قیمت چهار ساعته طلا

نمودار قیمت چهار ساعته طلا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

طلایی بزرگتر-تصویر

یک گام به عقب بر روی طلا برداریم و در یک محدوده هستیم. این محدوده از زمانی که طلا در سال 2020 به بالاترین سطح خود رسید و در اوایل سال 2021 به سطح 1680 کاهش یافت، حفظ شده است.

با توجه به اصول اولیه، من این محدوده را به شیوه ای نزولی سوگیری می کنم، اما تا زمانی که فروشندگان در نهایت قادر به آزمایش از طریق پشتیبانی نباشند، این موضوع زنده نمی شود. اگر، و این یک اگر بزرگ است، فروشندگان بتوانند خط را در اینجا حفظ کنند، ممکن است به چهارمین تست پشتیبانی در منطقه 1680 پایان دهیم، و این آزمایش ممکن است در نهایت امکان یک شکست نزولی را فراهم کند.

در همین حال، اقدام قیمت طلا اساساً در چارچوب معیارهای فنی از پیش تعریف شده تولید شده توسط این دو سال گذشته و محدوده مشابه کار می کند. اقدام قیمت.

نمودار قیمت هفتگی طلا

نمودار قیمت هفتگی طلا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/08/23/Gold-Price-Forecast-Gold-Breakdown-Pivots-Back-for-Resistance-Test.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند