پیش بینی قیمت طلا: تست پشتیبانی طلا


نکات طلایی:

  • قیمت طلا جمعه گذشته به دلیل اظهارات رئیس پاول در جکسون هول کاهش یافت.
  • طلا به نزول خود در این هفته ادامه داد و در نهایت شکافی را پر کرد که با تصمیم FOMC جولای نرخ در سطحی که با اصلاح فیبوناچی در 1733 همخوانی داشت، ایجاد شد.
  • در تصویر بزرگ‌تر، طلا از دو سال پیش تا کنون محدود به محدوده است. پشتیبانی Range تاکنون سه آزمایش مهم انجام داده است که آخرین آنها در اواسط جولای بوده است. آیا فروشندگان به آزمایش مجدد دیگری از این منطقه نزدیک می شوند و با توجه به بادهای معکوس اساسی، ممکن است خرس ها نتیجه بهینه تری در 4 پیدا کنند.هفتم تست این منطقه؟
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

بالاترین قیمت طلا از نظر دلار، کمی بیش از دو سال پیش تنظیم شد. در آن زمان توپ‌های نقدینگی در ایالات متحده به شدت در حال انفجار بودند و قیمت طلا از پایین‌ترین حد مارس 2020 تا بالاترین میزان در آگوست همان سال به 44 درصد رسید.

اما آنچه پس از آن اتفاق افتاد، لحن بسیار متفاوتی را نشان داد. قیمت طلا آغاز شد که در ابتدا شبیه به عقب نشینی بود. چکش بزرگ خرس‌ها حدود یک هفته پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده ظاهر شد، زمانی که اخبار مربوط به واکسن‌های موثر در بازارها راه افتاد. این امر این مفهوم را به همراه داشت که محرک‌های دوران همه‌گیری ممکن است به زودی از بین بروند و با شروع تجارت تورم در اوایل سال 2021، به کاهش مداوم قیمت طلا کمک کرد.

در مارس سال گذشته، قیمت طلا به پایین ترین سطح خود در 1673 رسید. با آخرین آزمایش در اواسط ماه گذشته.

نمودار قیمت هفتگی طلا

نمودار قیمت هفتگی طلا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

طلا کوتاه مدت

قیمت طلا طی دو هفته گذشته کاهش یافته است به دنبال ساخت یک سازند گوه در حال افزایش. و این پس از جهش از آن منطقه کلیدی حمایتی که در بالا مشاهده شد، اتفاق افتاد پس از فروش دیگری از یک سازند گوه در حال افزایش دیگر وارد معادله می شود.

هفته گذشته شاهد جهش قیمت ها پس از فروش پنج روزه در پشت آن شکست بودیم. ولی، مقاومت در نقطه ای آشنا ظاهر شد و این در را برای ادامه نزولی باز نگه داشتکه روز جمعه پس از سخنرانی رئیس پاول با ذوق زده شد.

این فروش تا باز این هفته ادامه داشت تا اینکه قیمت در نهایت در نقطه‌ای هم‌آهنگ در نمودار حمایت پیدا کرد. فاصله ای از وجود داشت تصمیم نرخ FOMC جولای، جایی که نوار چهارشنبه (در روز تصمیم گیری نرخ) 1732 تعیین شده بود. درست بالاتر، در 1733، 14.4٪ است. اصلاح فیبوناچی از حرکت عقب نشینی (بالای ۲۰۲۰ تا پایین ۲۰۲۱).

از آن زمان، این قیمت به حفظ سطوح پایین کمک کرده است و این به عنوان حمایت کلیدی کوتاه مدت طلا باقی می ماند.

نمودار قیمت طلا دو ساعته

نمودار دو ساعته طلایی

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

پس زمینه بنیادی طلا

با توجه به پس زمینه اساسی، با رئیس پاول فشار قوی تری به سمت تشدید سیاست ها انجام داد با ارسال پیام در جکسون هول، به نظر می رسد پتانسیل اساسی برای ادامه نزولی در طلا وجود دارد. نرخ های بالاتر به معنای هزینه فرصت بیشتر سرمایه است و این می تواند محدودیتی برای طلا باشد.

سوال بزرگتر این است که آیا این قسمتی است که می تواند تولید کند؟ نقض منطقه حمایتی که در دو سال گذشته برگزار شده است، داخل 1700 سطح روانی و در حدود آن منطقه 1673-1680 در نمودار.

نمودار روزانه طلا

نمودار روزانه طلایی

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

سطوح طلا

حمایت در این نقطه در آن نقطه هم‌پیوسته در نمودار باقی می‌ماند که قبلاً به تشکیل پایین‌ترین سطح دیروز کمک کرده است. درست زیر آن، وجود دارد نوسان اکشن قیمت بالقوه در حدود سال‌های 1721 و 1712. در زیر آن، سطح روان‌شناختی 1700 نمایان می‌شود، و به دنبال آن یک سطح فیبوناچی در 1690 قرار می‌گیرد که سپس به آن پایین‌ترین سطح چند ساله در سال 1673 منجر می‌شود.

بنابراین، فروشندگان باید کارهای زیادی را انجام دهند تا بتوانند آن پایین‌ترین قیمت‌ها را تولید کنند، اما با توجه به بادهای معکوس اساسی و همانطور که در ماه گذشته دیدیم، این پتانسیل می‌تواند وجود داشته باشد، به‌ویژه اگر فدرال‌رزرو به فشارهای جنگ‌طلبانه خود ادامه دهد.

نمودار قیمت چهار ساعته طلا

نمودار قیمت چهار ساعته طلا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/08/30/Gold-Price-Forecast-Gold-Support-Test-Can-Bears-Break-it-Down.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند