پیش بینی بورس فردا یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

ارزش بازار اول و دوم در فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۷ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس هم افزون از ۳۴۲ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

امروز تعداد معاملات فرابورس به بیش از ۱۹۳ هزار فقره و به ارزش ۱۵ هزار و ۹۰۴ میلیارد تومان رسید.

به گزارش نبض بازار ،  بورس اوراق بهادار تهران در حالی امروز شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ اولین روز کاری هفته را به پایان رساند که شاخص کل با افزایش ۳۴۸ واحد به رقم یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۷۱۹ واحد رسید، اما شاخص کل با معیار هموزن با کاهش ۹۶ واحدی به رقم ۴۱۳ هزار و ۱۹ واحد رسید.

امروز نماد‌های پلیمر آریاساسول و پتروشیمی مارون و توسعه و تجلی معادن بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد‌های بیمه پاسارگاد، پتروشیمی لاوان، پتروشیمی زاگرس و داروسازی دانا بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۲ درصد رشد کردند، اما این دو شاخص با معیار هم وزن ۰.۲ درصد کاهش یافتند.

پیش بینی بورس فردا یکشنبه

امروز نماد‌های گل‌گهر، فولاد مبارکه و ملی‌مس بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نماد‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و پتروشیمی خلیج‌فارس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

ارزش روز شرکت‌های حاضر در بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۲۴۶ هزار میلیارد تومان رسید.

همانطور که در نمای تکنیکالی شاخص کل بورس پیداست، محدوده ۱.۴۲ میلیون واحدی از منظر تکنیکال کلاسیک، همراه بوده با یک مقاومت که تاکنون مانع از ادامه روند صعودی بازار سهام شده است. اگر روند صعودی و نزولی اخیر بورس تهران یک چنگال نیز رسم کنیم، مشخص است که کندل‌ها در مرز یکی از خطوط این چنگال درحال روندی نوسانی هستند و هم‌چنان در شکست آن ناموفق بوده‌اند. این موضوع ریسک بازار را در روز‌های آتی بالا می‌برد چرااینکه اگر شاخص بورس توانایی عبور از آن را نداشته باشد و عرضه‌ها قدرت بیشتری نسبت به تقاضا بگیرند، می‌تواند باعث ریزش تا محدوده‌های پایینی چنگال شود. البته این موضوع با توجه به شرایط حال حاضر، چندان محتمل نیست و انتظار می‌رود که فعلا تا بازیابی قدرت کافی، شاهد روندی خنثی و کم‌قدرت باشیم.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65877490/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7-%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B0%D8%B1

تعداد معاملات به ۳۰۷ هزار معامله و به ارزش ۲۹۸۱ میلیارد تومان رسید.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با ۱۸ واحد کاهش به رقم ۱۸ هزار و ۶۷۲ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور بدون تغییر نسبت به روز قبل و شاخص بازار اول بورس با ۰.۲۹ درصد افزایش همراه شد، اما شاخص بازار دوم بورس ۰.۲ درصد افت کرد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند