پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

وی افزود: اگر بخواهیم در بازه زمانی هفتگی بازار را پیش بینی کنیم می‌توانیم بگوییم، بلحاظ تکنیکالی شاخص کل امکان اصلاح تا سطح یک میلیون و ۳۸۵ هزار واحد را دارد و اگر هم به رشد خود ادامه بدهد اولین مقاومت پیش روی شاخص سطح یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحدی خواهد بود.

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

مخاطب ۲۴– به نقل از نبض بورس؛ امروز پس از یک برگشت قدرتمند از روند منفی روز گذشته، توانست بازدهی مثبتی را به ثبت برساند و ریزش خود را جبران کند. شاخص کل بورس در انتهای معاملات امروز توانست افزایش ۰.۸۳ درصدی را تجربه کند و شاخص هم‌وزن نیز با عملکردی بهتر با رشد ۱.۲۳ درصدی همراه شد و شاهد برگشت دوباره شاخص کل بورس به بالای کانال ۱.۴ میلیون واحدی بودیم. از نکات مثبت معاملات امروز بازار سهام، ورود دوباره سرمایه از سمت کد‌های حقیقی بود به طوری که ۵۷ میلیارد تومان خالص خرید به ثبت رسید.

همانطور که در تصویر پیداست، شاخص کل بورس در نمودار تکنیکالی خود مسیر پرمانعی را در ادامه صعود خواهد داشت و طبق تحلیل امروز با برخورد به یکی از مقاومت‌های مشخص شده، روندی کاهشی به خود گرفت. پس از صعود پرشتاب بورس تهران و ثبت یک بازدهی ۱۵ درصدی برای نماگر اصلی بازار، بعید به نظر نمی‌رسد که بازار سهام برای مدت کوتاهی به استراحت نیاز داشته باشد و دوباره به مسیر صعودی خود بازگردد. همانطور که در اندیکاتور‌ها نیز پیداست، می‌توان اندک اصلاحی را برای شاخص کل بورس در روز‌های پیش رو متصور بود. در اندیکاتور RSI یک مقاومت داینامیک وجود دارد که با توجه به حضور در محدوده بالای مرز ۷۰، قدرت بیشتری نیز خواهد داشت و می‌تواند روند صعودی را متوقف کند. در ایچی‌موکو نیز کندل‌ها از خط کیجنسن فاصله گرفته‌اند و ابرکومو در حال تشکیل یک دره است که می‌تواند در نقش یک آهنربا عمل کرده و کندل‌ها را به سمت خود بکشاند. /فردای اقتصاد

با تمام این تفاسیر به نظر می‌رسد که فارغ از بحث تعداد اندکی صنایع همچون گروه خودرویی، دیگر صنایع روندی متعادل را در پیش گرفته‌اند و نوسانات مثبت یا منفی شدیدی را در آن‌ها مشاهده نمی‌کنیم. این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فعلا به دلیل وجود ابهامات قدیمی در سطح سیاسی و اقتصادی، احتیاط را اولویت فعالیت خود قرار داده‌اند و احتمال یک روند متعادل با نوسان اندک طی روز‌های پیش رو، منطقی‌تر از دیگر احتمالات خواهد بود.

به علت بازگشت شاخص کل به بالای سطح یک میلیون ۴۰۰ هزار واحد، پایداری صفوف خرید در بازار و بهبود ارزش معاملات برای بازار فردا پیش بینی روند صعودی در محدوده پنج تا ده هزار واحد را خواهیم داشت.

پیش بینی بورس از نظر تکنیکالی

محمدهادی نورپوری کارشناس بورس در این باره به شهرآرانیوز گفت: امروز نماگر اصلی بازار سرمایه با ۱۱ هزار واحد رشد به سطح یک میلیون و ۴۰۴ هزار واحدی رسید. شاخص کل طی دو هفته گذشته بیش از ۱۲ درصد رشد را تجربه کرده است و اصلاح شاخص به معنای نزولی شدن روند بازار نیست.

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

پیش بینی بورس از نظر کارشناس بورس

این تحلیل گر بازار‌های مالی تصریح کرد: اکنون بازار بین دو ناحیه درگیر است. از سمتی فاز نزولی به نظر به اتمام رسیده است و از سوی دیگر روند صعودی یا خنثی تثبیت نشده است. در چنین شرایطی اگر در آینده پیش رو شاهد تداوم رشد قیمت ارز باشیم و از نظر مسائل داخلی کاهش التهابات و پایداری شرایط را داشته باشیم بازار سرمایه نیز به رشد خود ادامه خواهد داد.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65719126/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D9%86

بازار امروز در همان دقایق ابتدایی با رشد تقاضای خوبی همراه بود و برخی از گروه‌ها مانند گروه خودرویی بسیار پرتقاضا بود، نماد‌های خگستر، خساپا، خودرو از رشد خوبی همراه بودند صفوف خرید آن‌ها نیز پایدار ماند، گروهی مانند پالایشی نیز در ابتدا در محدوده صفر تابلو معامله می‌شدند و سپس با رشد خوبی همراه بودند، گروه‌های بیمه‌ای و ساختمانی نیز پرتقاضا بودند.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند