پیش بینی بورس امروز 7 آبان 1401 / بازی باخت باخت در بازار سهام

به گزارش اکوایران، برای پیش بینی بورس امروز – شنبه 7 آبان- به روند بازار سهام در روزهای گذشته نگاه می‌کنیم. روز چهار‌شنبه شاخص کل بورس برای ششمین روز پیاپی تنزل کرد و 26 هزار واحد پائین آمد. شاخص هم‌وزن نیز 8 هزار و 310 واحد افت کرد و شاخص کل فرابورس افت 277 واحدی را پشت سر گذاشت.

با این حال تحلیلگران اندک امیدی به تصمیمات دولت در قالب لایحه بودجه 1402 دارند. آیا بودجه به داد بازار خواهد رسید؟ این سؤالی است که برای پاسخ آن باید تا ماه آینده صبر کنیم.

روز چهارشنبه در بورس شرکت لیزینگ ایرانیان (وایران)، شرکت لبنیات کالبر (غالبر) و شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران (خموتور) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت صنعتی  و معدنی شمال شرق شاهرود (کشرق)، شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود) و شرکت فرانسوز یزد (کایزد) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

سهم‌های نزولی

از سوی دیگر بیشترین تأثیر کاهنده بر شاخص کل بورس تهران به نمادهای میدکو، فولاد، پارسان، کگل، کچاد، رمپنا، شپدیس، وغدیر، شتران، فملی، فارس، وپاسار، شپنا، پارس، خودرو، حکشتی، وتجارت، تاپیکو، شاراک، ومعادن، شبندر، شبریز، وبصادر، شفن، وبانک و خساپا اختصاص داشت.

در پایان معاملات ‌روز چهار‌شنبه، 71 نماد رشد قیمت و 598 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 11 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 89 درصد بازار افت قیمت داشتند.

سهم‌های صعودی

در روزهایی که انتظارات تورمی و ناامیدی از لغو تحریم‌ها و احیای برجام به رشد قیمت در بخش‌های مختلف اقتصادی منجر شده، بازار سهام گرفتار رکود و افت قیمت است. تابلوی سرخ‌رنگ بورس تهران به خوبی انتظارات فعالان اقتصادی را به تصویر می‌کشد. وضعیتی که به نظر می‌رسد دست کم در کوتاه مدت تداوم داشته باشد.

روند نزولی بورس تهران در آخرین روز معاملاتی هفته نیز نه تنها تداوم داشت بلکه نرخ آن نیز افزایش یافت. در نتیجه دومین ریزش بزرگ سال رقم خورد. خروج پول حقیقی نیز برای نوزدهمین روز متوالی تکرار شد و مانند روزهای گذشته روند آن صعودی بود.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

پیش بینی بورس

در میان صنایع نیز گروه‌های «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی»، «پالایشی»، «بانک‌ها»، «خودرو و ساخت قطعات» بیشترین تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار را داشتند.

در این روزها بسیاری از فروشندگان پرتعداد بازار سبد سهام خود را در وضعیت زیان به فروش می‌رسانند و اغلب خریداران کم تعداد نیز ریسک قابل توجهی را متحمل می‌شوند، به طوری که می‌توان گفت این روزها بازی خرید و فروش سهام بازی باخت-باخت است.

در معاملات چهارشنبه 23 نماد صف خرید داشتند و 186 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 57 درصدی به 46 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 74 درصد افزایش یافت و 301 میلیارد تومان بود.

پیش بینی بورس

نمادهای بزرگ بازار بیشترین افت و بیشترین خروج پول حقیقی را به خود اختصاص دادند. وبملت، شپنا، فولاد، میدکو، آریان، فملی، شتران، بپاس، خودرو، وخاور و هیکشتی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65439444/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1

در پایان معاملات چهارشنبه ارزش صف‌های فروش پایانی بازار 131 میلیون تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم 18 میلیارد تومان ایستاد.

در پایان هفته اخیر شاخص کل به سطح یک میلیون و 241 هزار واحد رسید تا به سطحی برگردد که پیش از این در بهمن سال گذشته از آن بالا آمده بود. ریزش‌های سنگین شاخص در کنار خروج سرمایه حقیقی از بورس در شرایطی در هفته‌های اخیز اتفاق افتاده که دیگر بازارها رشد قیمتی داشته‌اند.

در بورس شرکت سرمایه گذاری بهمن (وبهمن)، شرکت مپنا (رمپنا) و شرکت صنعتی بهشهر (غبشهر) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی (غپآذر)، شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان) و شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در پایان معاملات نماد خموتور (شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران)  با صف‌ خرید 9 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از خموتور، نمادهای وتعاون (شرکت بیمه تعاون) و ثرود (شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود) بیشترین صف خرید را داشتند.

اکوایران: در این روزها بسیاری از فروشندگان پرتعداد بازار سبد سهام خود را در وضعیت زیان به فروش می‌رسانند و اغلب خریداران کم تعداد نیز ریسک قابل توجهی را متحمل می‌شوند، به طوری که می‌توان گفت این روزها بازی خرید و فروش سهام بازی باخت-باخت است.

پیش بینی بورس

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد غدشت تعلق داشت که ارزش آن 21 میلیارد تومان بود. پس از غدشت، نمادهای دی، رمپنا، خوساز و فمراد صف فروش داشتند.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند