پیش بینی بورس امروز 30 مهر | شاخص کل بورس تهران در آخرین روز

اما علت این عدم امیدواری چیست؟ ماه هاست که بورس تهران دچار رکود عمیق شده و نمی تواند رشد یا نزولی عمیقی داشته باشد و در یک منطقه مشخص درجا می زند.

با توجه به روند معاملات در هفته ای که کارشناسان عقیده دارند که بورس هفته آینده روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

/صفحه اقتصاد چرا نباید به رشد بازار امیدوار بود؟ هفته گذشته شاخص بورس تهران توانسته بود کمی از فاز منفی خارج شود.

اما بازدهی شاخص کل در هفته آینده منفی نخواهد بود.

17 درصدی را تجربه کند.

اما تحلیلگران بازار سرمایه عقیده دارند که با انتشار گزارش های شش ماهه روند شاخص نیز تغییر می کند.

ارزش معاملات خرد سهام در روز چهارشنبه عدد ناچیز 1547 میلیارد تومان را به ثبت رساند که کمترین مقدار طی 18 ماه اخیر محسوب می شود.

– “، بورس تهران در روز چهارشنبه بازاری بسیار کم رمق و کم نوسانی را دنبال کرد و به جز برخی صنایع، شاهد اتفاق و روند خاصی در معاملات اکثر گروه ها نبودیم و باز هم عرضه ها در مقابل تقاضا برتری نسبی داشتند به طوری که شاخص کل بورس با کاهش 0.

به گفته این افراد کف بازار بسته شده و روند رو به بالا آغاز خواهد شد.

شاید صد ها بار درخصوص ضرورت تعیین تکلیف مذاکرات برجام و تاثیر آن روی اقتصاد و بورس کشور صحبت کرده ایم.

برای مثال نوسان نرخ بهره بین بانکی باعث شده که سهامداران نسبت به کلیت بازار سرمایه بی اعتماد شوند.

/فردای اقتصاد پیش بینی بورس شنبه هر ساله با انتشار گزارش های شش ماهه، بورس کمی مثبت می شود و به نوعی تکان می خورد و رشد می کند.

18 درصدی همراه شد و در سمت مقابل شاخص هم وزن که حمایت برخی از صنایع و سهام گروه های کوچکتر بازار برخوردار بود، توانست بازدهی مثبت 0.

یعنی سهامداران نمی دانند سیاستگذار چه برنامه ای برای آینده برای بورس و سرمایه گذاری در بانک ها دارد پس نمی توانند تصمیم منطقی و درستی بگیرند.

این تعیین و تکیف شدن به مشخص شدن وضعیت اقتصاد کشور کمک می کند و نوع سرمایه گذاری و ورود و خروج پول را به اقتصاد کشور نیز مشخص می کند.

شاخص کل بورس تهران در آخرین روز کاری هفته گذشته معادل یک میلیون و 319 هزار واحدی بود و این هفته به سطح یک میلیون و 310 هزار واحدی رسید و توانست افت 0٫68 درصدی را ثبت کند.

عوامل مختلفی روی بورس اثردارد که مهمترین آن بی اعتمادی نسبت به تصمیم سیاست گذاران، کاهش ادامه دار نرخ کامودیتی ها، رکود در بازار های جهانی، نوسان نرخ بهره بین بانکی توسط بانک مرکزی و عدم تعیین تکلیف برجام و قیمت دلار باعث شده بازار در رکود به سر بر ببرد.

چرا که شاخص در شش ماهه اخیر روی روند نزولی بوده و به آستانه کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی رسید.

/تجارت نیوز
کلید واژه ها: معاملات – ارزش معاملات – بورس – چهارشنبه – بازار – شاخص کل – شاخص – میلیون – شنبه – بازدهی – شاخص کل بورس – تهران – صنایع – واحدی – همراه – بورس تهران – هزار – گروه – روند – هفته – ارزش – سهام – برخوردار – نامناسب – سه شنبه – بازاری – همراهی – دو روز – شرایط – اتفاق


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65365185/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%85%D9%87%D8%B1

این موضوع یک سیگنال مثبت برای فعالان بازار سرمایه به حساب می آید و بسیاری از افراد به واسطه همین سیگنال مثبت نقدینگی و پول جدید وارد معاملات می کنند و این یعنی رشد شاخص کل بورس.

امسال نیز بسیاری از کارشناسان همین انتظار را از بازار دارند.

اما این هفته ورق برگشت و بازدهی شاخص کل باز هم بازدهی منفی را ثبت کرد، کارشناسان عقیده دارند که هفته آینده نیز بازدهی بازار سرمایه بدین شکل خواهد بود و نباید به مثبت بودن بازار امیدوار بود.

درحال حاضر با توجه به تورم و دیگر مشکلات اقتصادی ضروری است که مذاکرات هسته ای برجام تعیین تکلیف شود.

طی دو روز معاملاتی سه شنبه و چهارشنبه علی رغم اینکه بازار توانست از لحاظ بازدهی شرایط بهتری را نسبت به قبل تجربه کند، متغیر های ارزش معاملات و ورود و خروج نه تنها با روند های صعودی همراهی نکردند بلکه وضعیت نامناسب تری را نیز رقم زدند.

البته ممکن است در برخی از روز ها شاخص قرمز و در برخی دیگر از روز ها شاخص مثبت شود.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند