پشتیبانی از سنگ زنی به عنوان USD، FOMC امواج را هدایت می کند


نزدک، نکات صحبت بیت کوین:

  • هم نزدک و هم بیت کوین در حال آزمایش نقاط کلیدی حمایت پس از فروش تهاجمی هستند.
  • سال 2022 بی رحمانه ای برای بیت کوین بود اما بسیاری از این دردها به نیمه اول سال کاهش یافت. اوضاع در نزدک خیلی زیباتر نبوده است و هر دو در آستانه FOMC هفته آینده روی پشتیبانی های کلیدی قرار دارند.
  • وقتی بازارها به حالت ریسک خارج می‌شوند، اغلب شاهد همسویی همبستگی‌ها خواهیم بود، اما این بدان معنا نیست که این همبستگی ادامه خواهد داشت و بنابراین ترسیم استراتژی را دشوار می‌کند.
  • محرک بزرگ هر دو روند نزولی نرخ های بالاتر بوده است و این چیزی است که می تواند تا رسیدن به نقطه تسلیم در فدرال رزرو باقی بماند.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی USD ما را دانلود کنید

بیت کوین به یک منطقه بسیار کلیدی پشتیبانی بازگشته است. من این موضوع را در چند ماه گذشته پیگیری کرده ام، زیرا این اولین منطقه ای بود که در نهایت خونریزی ناشی از فروش مارس و ژوئن را متوقف کرد. این از نوسان 19666 دلاری در سال 2017 به 78.6 درصد رسیده است. اصلاح فیبوناچی از حرکت بزرگ 2020-2021.

نمودار قیمت هفتگی بیت کوین

نمودار هفتگی btcusd

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; بیت کوین در Tradingview

هنگامی که این منطقه در ماه مارس وارد عمل شد، خریداران به آرامی به عنوان کانالی صعودی به بازار بازگشتند. اما با توجه به سرعت فروش قبلی آن کانال صعودی یک شکل گیری پرچم خرس بودو این در اواخر آگوست، حدود یک هفته قبل از سخنرانی رئیس پاول در جکسون هول، آغاز شد. جالب اینجاست که این هم در همان زمان است فروشندگان شروع به ضربه زدن به نزدک کردند پس از یک رالی دو ماهه پایین‌ترین سطح ژوئن.

بیت کوین در اوایل سپتامبر دوباره به منطقه حمایت سقوط کرد، اما به زودی در پایین ترین سطح ماه ژوئن پشتیبانی پیدا کرد، که منجر به جهش شد که منجر به تجارت این هفته شد – تا پایان سه شنبه انتشار CPI. و مانند نزدک، هر دو بازار در پشت این داده ها مورد انتقاد قرار گرفتند. اما – جالب است که بیت کوین در این نقطه در پایین ترین سطح خود – بالاتر از نوسان هفته گذشته – درست مانند نزدک نگه داشته است.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه btcusd

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; بیت کوین در Tradingview

بیت کوین کوتاه مدت

سطح 19666 دلاری دیروز دوباره در جریان بود، البته به روشی بسیار سریع. خریداران به سرعت بازگشتند و قیمت ها به بالای سطح روانی 20 هزار دلار بازگشت. با این حال، از آن زمان به بعد، گرایشی به سمت ارتفاعات پایین تر وجود دارد که باعث ایجاد یک مثلث نزولی کوتاه مدت می شود. این یک شکل نزولی است، و این در را برای یک آزمایش پشتیبانی دیگر در کوتاه مدت باز نگه می دارد.

(توجه): هنگام نوشتن این گزارش، مثلث نزولی شکست رخ داد و اکنون نگاهی به یک تست پشتیبانی دیگر در حدود سطح 19666 دلار است. اگر خرس‌ها بتوانند به پایین‌تر از آن فشار بیاورند، با یک پایین‌تر-کم، آن‌وقت یک پایین‌تر-کم و پایین‌تر-بالا جدید خواهیم داشت که معادل یک نزولی است. روند اقدام قیمت کوتاه مدت. حمایت بعدی پایین ترین سطح اواخر ژوئن خواهد بود که به جهش در هفته گذشته کمک کرد.

نمودار ساعتی بیت کوین

نمودار ساعتی بیت کوین

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; بیت کوین در Tradingview

نزدک

من روز دوشنبه به نزدک نگاه کردم بنابراین این در مقایسه با بیت کوین نسبتا مختصر خواهد بود. و پس از همه، شباهت هایی در اینجا وجود دارد، بنابراین هیچ فایده ای برای هش کردن مجدد وجود ندارد.

همانند بیت کوین، نزدک در نوامبر سال گذشته به بالاترین سطح خود رسید. ماه نوامبر بسیار کلیدی است، زیرا این زمانی بود که رئیس FOMC، جروم پاول، ایده «بازنشستگی» کلمه گذرا را مطرح کرد. تا آن زمان – فدرال رزرو از تورم 5 یا 6 درصدی که به طور مداوم بالاتر بود کنار گذاشته می شد، در عوض می گفت که افزایش قیمت ها به دلیل مشکلات زنجیره تامین است. خب، این مشکلات زنجیره تامین هرگز واقعا کاهش نیافته و تورم روز سه شنبه به 8.3 درصد رسید.

نگرانی واقعی در این مورد وجود دارد. نمونه های قبلی تورم بالا نشان داده است که مهار آن مشکلی دشوار است. هنگامی که روند شروع می شود، راه های زیادی برای کاهش آن وجود ندارد به جز افزایش نرخ بهره برای خارج کردن سرمایه از سیستم. و ماهیت انجام این کار به این معنی است که اهرم تحت فشار است، زیرا نرخ های بالاتر به معنای هزینه های استقراض بالاتر و همچنین هزینه فرصت بیشتر برای آن سرمایه است.

به هر حال، دلیل اصلی پایین نگه داشتن نرخ‌ها، تشویق سرمایه‌گذاری به منظور رشد اقتصادی است. و این دقیقاً همان چیزی است که در بخش عمده ای از زندگی بیت کوین و در بخش بهتری از 13 سال گذشته برای نزدک اتفاق افتاده است. بنابراین، از آنجایی که این رابطه با هدف سفت شدن فدرال رزرو برعکس می شود، هر دو بازار شاهد سناریوهای نزولی هستند.

در نزدک، سطح بزرگ در حال حاضر سطح 12k است. قیمت از زمان افزایش قیمت در ماه ژوئیه به زیر آن قیمت نرسیده است و این یک نقطه کلیدی پتانسیل حمایت برای رویکردهای نزولی است. Resistance در اوایل این هفته، درست جلوتر از گزارش CPI و حدود 13k در جریان بود.

از نمودار چهار ساعته زیر، ما می‌توانیم انبوهی از فتیله‌های کندل استیک را دقیقاً بالای سطح 12074 ببینیم و این شواهد کاملاً واضحی از ورود خریداران برای حمایت از سطوح پایین است.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

نمودار قیمت چهار ساعته نزدک

نمودار چهار ساعته نزدق

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

تصویر بزرگتر نزدک

این سه‌شنبه یک فروش آشکار بود و این چیزی است که هنوز در نمودار هفتگی منعکس می‌شود. این همچنین تأکید زیادی بر این دارد که پشتیبانی از حدود 12 هزار تومان به‌عنوان یک نوار این هفته همچنان می‌تواند به‌عنوان یک نزولی تمام شود، که می‌تواند در را برای سناریوهای ادامه نزولی بزرگ‌تر در آستانه FOMC در هفته آینده باز نگه دارد.

حتی بدون تکمیل روند نزولی، فروشندگان ظاهر کنترل خود را حفظ خواهند کرد تا زمانی که بتوانند یک شکست پایدار را به بالاتر از اوج آگوست برسانند.

نمودار هفتگی نزدک

نمودار هفتگی نزدک

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; نزدک 100 در Tradingview

بیت کوین و نزدک – رابطه

به نظر من اینها بازارها و دارایی‌های کاملاً متفاوتی هستند که با نرخ‌های پایین و ریسک‌پذیری سرسام‌آور رابطه‌ای مشترک دارند.

و اکنون این اتفاق رخ می دهد زیرا فدرال رزرو به وضوح کاهش تورم را هدف قرار داده است. و این چیزی نیست که آنها بتوانند از دست بدهند، زیرا مثال‌های قبلی نشان داده‌اند که مشکل فقط بدتر و بدتر می‌شود و هر چه بدتر می‌شود، نرخ‌های بالاتری باید برای رفع مشکل در نهایت افزایش یابد.

بنابراین، در حالی که احتمالاً یک همبستگی بین دو دارایی ریسک کلان وجود خواهد داشت زیرا فدرال رزرو در حال افزایش نرخ است، من انتظار دارم که این رابطه در مقطعی طلاق بگیرد، مشابه آنچه در سال 2018 مشاهده کردیم، زمانی که فدرال رزرو چهار بار مشغول افزایش نرخ بود. . آن سال شاهد خروج سرمایه از بیت کوین با سرعت بیشتری بودیم، تا جایی که ضریب همبستگی 0.89 در ژانویه به -.8 در ماه اوت کاهش یافت.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار هفتگی بیت کوین – ضریب همبستگی با آتی نزدک

نمودار هفتگی بیت کوین بیت کوین

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی

بیت کوین و نزدک – بلند مدت

من طرفدار نزولی بودن بازارها نیستم. اما، من نیز ضرورت تلاش برای عینی بودن را تشخیص می‌دهم. و من مدتی است که در مورد سهام نزولی هستم و امروز هم همینطور است.

من به طور مشابه در مورد قیمت های کوتاه مدت بیت کوین نزولی هستم. اما، یک هشدار مهم – من همچنین نسبت به بیت کوین به صورت بلندمدت صعودی هستم و اگر چیزی باشد، این سناریوی نزولی آتی را فرصتی بلندمدت می بینم. و شاید بتوان همین را در مورد نزدک گفت، اما آن تصویر برای من کمی تیره‌تر به نظر می‌رسد. در بیت کوین، ماهیت متناهی دارایی آن چیزی است که آن را در نظر من جذاب می کند، و با توجه به این واقعیت که دولت ایالات متحده دست محکم تری روی این موضوع نگرفته است، به نظر من، نشان می دهد که ممکن است مدت طولانی باقی بماند. فرصت مدت زمانی که یک پایین در محل است.

با این حال، آن پایین کجاست، این سوال بزرگ است؟ و واقعاً، من نمی‌دانم… من انتظار دارم که قیمت‌های مجدد سنگینی را در بازارها ببینم و تنها انتظاری که از پایین‌ترین قیمت‌ها دارم این است که زمانی که تعداد کمی از آنها بخواهند به چیزی در سمت طولانی نگاه کنند، نشان داده شوند. و با توجه به ادامه نمایش در بیت کوین (و نزدک) – ما هنوز آنجا نیستیم.

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/09/15/Nasdaq-NQ-NDX-Bitcoin-BTC-BTCUSD-Grind-Support-as-USD-FOMC-Fed-Rates-Drive-Waves.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند