پس از رد خط روند، طلا به 1680 بازگشت


نکات طلایی:

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی طلا ما را دانلود کنید

ماه سپتامبر برای قیمت طلا، به عنوان ترکیبی از نرخ های بالاتر و قدرت دلار، ماه سختی بود کمک کرد تا در درازمدت یک ترکیب دوبل را به هم بزنیم. قیمت طلا برای بیش از دو سال در نوسان بود با افزایش حمایت در منطقه 1680-1700 که از طریق چرخش های متعدد حفظ شد. سرانجام ماه گذشته شروع به تسلیم شدن کرد.

اما، مانند بسیاری از مناطق چسبنده حمایت بلندمدت، همچنان در معادله باقی می‌ماند، زیرا عقب‌نشینی اواخر ماه قیمت‌ها را به سمت منطقه‌ای که امروز صبح همچنان در جریان است، رانده است.

نمودار قیمت ماهانه طلا

نمودار قیمت ماهانه طلا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

طلا روزانه

از نمودار روزانه می توانیم این عقب نشینی اخیر را در محدوده قرار دهیم. قیمت در نزولی مقاومت پیدا کرد خط روند اتصال آوریل و آگوست اوج نوسان. این خط روند هفته گذشته به عنوان مقاومت در یک دوره سه روزه باقی ماند تا اینکه فروشندگان دوباره کنترل را شروع کردند.

در ابتدا قیمت به 1700 کاهش یافت سطح روانی و کمی حمایت پیدا کرد، اما این حرکت تا این هفته ادامه یافت و قیمت‌ها آزمایش دیگری را برای پایین‌ترین منطقه در 1671 انجام دادند. -اگر گاوها بتوانند حمایت کوتاه مدت را در اطراف نقطه فعلی در نمودار حفظ کنند، پایین است.

نمودار قیمت روزانه طلا

نمودار روزانه طلایی

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

استراتژی کوتاه مدت طلا

همانطور که اخیراً در این مقاله‌های طلا بحث کرده‌ام، استراتژی‌های شکست نزولی به‌ویژه چالش‌برانگیز به نظر می‌رسند، زیرا تعداد زیادی شکست کاذب در طلا وجود داشته است. با این حال، جذاب‌تر این است که برخی از عناصر مقاومت ظاهر شوند که حداقل می‌تواند برخی از پارامترها را برای مدیریت ریسک ارائه دهد.

از نمودار چهار ساعته زیر، می‌توانیم با کمک اصلاح فیبوناچی. 1680 برای مدتی یک نقطه پشتیبانی کلیدی بوده است و این نیز نشانگر 50 درصدی جهش اخیر است. یک شکست بالاتر از این سطح، در را برای حرکت به سمت مقاومت بعدی، که از 1690-1694 ترسیم شده است، باز می کند. بالاتر از آن، سطح روانشناختی 1700 است که به ایجاد حمایت طلا در حدود بسته شدن هفته گذشته کمک کرد.

این مقدار زیادی مقاومت بالاسری است، و اگر گاوها بتوانند این موضوع را برطرف کنند، احتمالا شاهد کمی نرم شدن در موضوع نرخ خواهیم بود، در این مرحله مقاومت بعدی را می توان کمی دورتر انداخت، با سطوح 1711، 1727 و 1738 که مقداری را نشان می دهد. عنصر مرتبط بودن

در قسمت زیرین اقدام قیمت – فشار زیر 1666 نشان دهنده شکست گاوها است و این در را برای استراتژی های روند نزولی با پشتیبانی های بعدی در منطقه 1647-1650 دوباره باز می کند.

نمودار قیمت چهار ساعته طلا

نمودار قیمت چهار ساعته طلا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; طلا در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/10/11/Gold-Price-Forecast-Gold-Bounces-Back-into-1680-After-Trendline-Rejection-XAUUSD.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند