پرسپولیس و استقلال حتی یک ریال هم نمی‌توانند حق پخش بگیرند/ نقش اعضای هیئت مدیره در باشگاه پرسپولیس دقیقاً چیست؟ – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


بهروز سلطانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با بیان این جمله ادامه می‌دهد: اینکه شما در رسانه‌ها بیایید و حرف‌های قشنگ در خصوص واگذاری سهام و … بزنید کار سختی نیست. باید پرسید باشگاه پرسپولیس چقدر دارایی یا درآمد دارد که سهامش فروخته شود؟ یکسری ابهامات وجود دارد که باید مرتفع شود.

او ادامه می‌دهد: بله، در اروپا باشگاه‌های مطرح وارد بورس شده اند. به طور مثال سهام باشگاه منچستر یونایتد در حالی فروخته می‌شود که خریدار می‌داند این باشگاه چقدر از حق پخش تلویزیونی درآمد دارد؟ چقدر از راه فروش پیراهن پول در می‌آورد یا اینکه اسپانسرها و … چقدر کمک می‌کنند؟ شانس قهرمانی این تیم در لیگ برتر انگلیس و قهرمانان اروپا و … هم سنجیده و پاداش آن لحاظ می‌شود تا یک فردی تصمیم به خرید سهام بگیرد اما پرسش اینجاست که آیا این وضعیت برای پرسپولیس وجود دارد؟

گلر اسبق تیم ملی و پرسپولیس خاطرنشان می‌کند: من امروز به شما می‌گویم که به رغم شعارهایی که داده می‌شود نه پرسپولیس و نه استقلال نمی‌توانند یک ریال حق پخش از تلویزیون بگیرند. هیچ اهرم فشاری هم وجود ندارد که بخشی از پول تبلیغات مسابقات به حساب باشگاه‌ها و پرسپولیس واریز شود. این صحبت‌هایی هم که مطرح می‌شود فقط برای خواندن و شنیدن قشنگ است و اجرایی نیست. تلویزیون باز هم بازی‌های پرسپولیس بدون هیچ عامل بازدارنده ای پخش می‌کند و یک ریال هم نمی‌دهد.

او با اشاره به انتخاب هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس یادآور می‌شود: من نمی‌خواهم اسمی‌بیاورم یا کسی را زیر سئوال ببرم اما می‌پرسم نقش هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس دقیقا چیست؟ آیا این هیئت مدیره توانایی درآمدزایی دارد؟ اگر این چنین است چرا هیچ گزارشی از عملکرد دوستان منتشر نمی‌شود تا من پیشکسوت هم بدانم هیئت مدیره باشگاهی که سال‌ها برای آن زحمت کشیدم چه کمکی به مجموعه پرسپولیس می‌کند؟ اگر قرار بر چای و شیرینی خوردن هفتگی و هر از گاهی و تعریف خاطره باشد که پیشکسوتان بهتر از آقایان این کار را بلدند. اگر هم تخصص ورزشی مطرح باشد باز باید یک یا چند پیشکسوت برای این سمت‌ها انتخاب می‌شدند.

بهروز سلطانی ادامه می‌دهد: متأسفانه سال‌هاست همه چیز به جای ضابطه براساس رابطه شده است. تا همین یکی دو سال پیش حداقل یک پیشکسوت مثل مرحوم جعفر کاشانی یا یکی دیگر را به عنوان عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس انتخاب می‌کردند اما الان دیگر همان کار را هم نمی‌کنند. دوستان خود را از کارخانجات صنعتی می‌آورند و در رأس باشگاه پرسپولیس می‌گذارند. نتیجه اش همین می‌شود که می‌بینید و باشگاه پرسپولیس باید با هزاران مشکل مالی و … مواجه شود.

سنگربان اسبق تیم ملی و پرسپولیس درخصوص رشد نجومی‌قیمت بازیکنان امروز فوتبال ایران، تصریح می‌کند: در فوتبال ایران و لیگ برتر ما به جرأت می‌گویم هیچ بازیکنی 20 میلیارد تومان که هیچی، 10 و حتی 5 میلیارد تومان هم نمی‌ارزد. بازیکنی که نمی‌تواند یک مقابل یک را رد کند یا یک دریبل و شوت بزند اما حالا بالای 20 میلیارد تومان قرارداد می‌بندد و آپشن هم برای آن می‌گذارد. چرا؟ دلالان به تنهایی نمی‌توانند چنین ارقامی‌ببندند. دست خیلی‌ها با آنها در یک کاسه است که یک بازیکن بدون سابقه ملی می‌آید این ارقام را می‌گیرد.

بهروز سلطانی در پایان می‌گوید: شاید برخی بگویند بهروز سلطانی و امثال او چون زمان بازی خودشان پول نبود این حرف را می‌زنند اما این طور نیست. درست است زمان ما پول نبود ولی همه فوتبالیست بودند. شما کل این فوتبال را شخم بزنید یکی مثل مرحوم ناصر حجازی یا ناصر محمد خانی پیدا نمی‌کنید. آن زمان هر کسی به پرسپولیس یا استقلال می‌رسید ستاره واقعی بود. مگر هر کسی می‌توانست پیراهن این تیم‌ها را بپوشد؟ اما الان باعث تأسف است که بازیکنی معمولی پول آنچنانی می‌گیرد اما زیر متوسط است. حرف من بهروز سلطانی این است که فوتبالیست باید پول بگیرد اما به اندازه استعدادش!


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64817120/%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%AD%D8%AA%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D9%87%D9%85-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%AD%D9%82

توسط دکتر ژند

دکتر ژند