ورود ۲۸۶ میلیارد تومان سرمایه به بورس


به گزارش صدای بورسدر معاملات روز شنبه چهاردهم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل ۴۴ هزار و ۷۸۲ واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۳۲۸ هزار و ۳۲۴ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد ۹ هزار و ۳۴ واحدی در سطح ۳۷۴ هزار و ۷۸۴ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۳۲۱ واحد بالا آمد و در سطح ۱۷ هزار و ۷۰۷ واحد قرار گرفت.

ورود پول حقیقی به بورس

به گزارش اکو ایران,در مجموع معاملات شنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از ۲۴ روز متوالی مثبت شد و ۲۸۶ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به سهام فولاد (شرکت فولاد مبارکه) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۶۵ میلیارد تومان بود. پس از فولاد، نمادهای شبندر (شرکت پالایش نفت بندرعباس) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

بورس

نمادهای رهبر بازار

امروز نمادهای «فولاد»، «فملی» و «شتران» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «بالبر»، «تنوین» و «افق» معدود قرمزهای بازار بودند که بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «زاگرس» و «شگویا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «تماوند»، «بساما» و «اوان» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و شپنا و شبندر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، گدنا و فرابورس پرتراکنش‌ترین نمادها هستند.

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۱ هزار و ۱۲۲ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲ هزار و ۵۵۹ میلیارد تومان بود که ۲۳ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۸۳ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۴ هزار و ۳۳۸ میلیارد تومان رسید.

در معاملات شنبه ۱۶۰ نماد صف خرید داشتند و ۴۰ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۳۵ درصدی به ۳۱۷ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش ۳۰ درصد کاهش یافت و ۷۸میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم ۲۷۱ میلیارد تومان ایستاد.

در پایان معاملات نماد فملی (شرکت ملس صنایع مس ایران) با صف‌ خرید ۳۶ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از فملی، نمادهای حکشتی (شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی) و کروی (شرکت توسعه معادن روی ایران) بیشترین صف خرید را داشتند.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65524186/%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3

توسط دکتر ژند

دکتر ژند