وب سایت قابل توجه – فارکس ایرانی به شما کمک می کند تا به آنجا بروید

و چرا معاملات فارکس نیاز به بروکر و شارژ حساب بروکر دارند و بهترین بروکر فارسی برای ایرانیان کدام است؟ بازار فارکس مزایایی نسبت به بازار آتی دارد، مانند مزایای آن نسبت به سهام. حتی با ظهور معاملات الکترونیکی و تضمین سرعت اجرا، قیمت نهایی برای معاملات آتی و سهام بر اساس دستورات بازار اصلاً قطعی نیست. یعنی اگر قیمت GBPUSD به ۱٫۲۴۸۰ سقوط کند، شما معامله را میبندید. شما با بالا بردن دانش و تجربه خود در این بازار میتوانید جزء آن دسته از افرادی باشید که اگر از آنها سؤال شود که ایا بازار فارکس کلاهبرداری است؟ بیشترین حجم معاملات در زمانهایی است که جلسات معاملات لندن و نیویورک با هم همزمان میشوند. تمرکز فعالیت معاملاتی خود را در ساعات معاملاتی روی سه جلسه معاملاتی شلوغ بگذارید: توکیو، لندن و نیویورک. در ساعت ۱۹: ۰۰ EST بازار توکیو باز میشود، و سپس بازار لندن در ساعت ۰۳: ۰۰ EST.

وقت دارید که بالاتر از بسیاری از شرکت ها قرار بگیرید؟ یک معامله فرضي را در نظر بگیرید که در آن ما قصد داریم یک لات (۱۰۰۰۰۰ دلار) EUR/USD بخریم. حداکثر لات در فارکس که سایز استاندارد یک لات است، 10 هزار واحد ارز میباشد. Ask، قیمتی است که در آن ارز را میخریم. در صورت نقض این قانون، شرکت حق مسدود کردن حساب معاملاتی مشتری را برای خود محفوظ می دارد. پلتفرم معاملاتی هوشمند تحت وب سایت کوتکس به تمامی مشتریان اجازه می دهد تا معاملاتی سریع رو در کنار ابرازهای معاملاتی حرفه ای تجربه کنند. بازار ۲۴ ساعته و آماده به کار! درچنین مواقعی تریدر های تازه کار مدام به این فکر میکنند که اگر در فلان نقطه وارد بازار میشدند تا این لحظه سود خوبی میکردند. معاملات اسکالپ چگونه کار می کند؟ علاوه بر ایران این بروکر به 16 کشور در جهان خدمات داده و خدمات کپی تریدینگ را نیز برای مشتریانش فراهم می کند. توجه کنید که این مقدار به ندرت بیش از پنج درصد از کل سرمایه را باید درگیرد کند و عمدهٔ تریدر ها در هر معامله فقط ۲ درصد از کل سرمایه خود را دخیل میکنند.

در معاملات فارکس، وقتی که مثلاً ین ژاپن میخرید، اساساً در حال خرید «سهام» از اقتصاد ژاپن هستید. در واقع ارزشی که یک معامله گر در فارکس ایجاد میکند، این است که برای هر معامله در هر قیمتی، خریدار و فروشندهای پیدا شود. خدمتی که یک معامله گر در فارکس انجام میدهد یا به عبارت دیگر، ارزشی که میآفریند ایجاد نقدینگی در بازار است. اگر معاملات زیادی در حال انجام باشد و حجم معاملات زیاد باشد، بازار حرکت میکند، و دقیقا به همین دلیل است که باید همه تمرکزتان روی بعضی جلسات معاملاتی بگذارید. کاربران زیادی در سطح جهان تمایل دارند وارد بازار فارکس شوند. ساعت کاری فارکس برای معاملهگران از اهمیت زیادی برخوردار است، چون طبق این ساعت کاری معاملهگران میتوانند زمان باز و بسته شدن جلسات اصلی معاملات فارکس را بدانند. قیمتهای ارائه شده توسط کارگزاران اغلب نشان دهنده آخرین معامله است و نه لزوماً قیمتی که قرارداد با آن بسته خواهد شد. یعنی گویا شما بابت هیچ کاری که انجام ندادهاید، سود یا ضرر میکنید. اهرم، ابزاری است که توسط آن، معامله گران برای افزایش حجم معاملاتشان در فارکس، از کارگزارشان قرض می گیرند در نتیجه تریدرها، می توانند معاملاتشان را با سایزهای بزرگتری انجام دهند. زمانی که شما چیزی را میخرید، در طرف دیگر معامله، شخصی آن چیز را به شما فروخته است.

حال این موضوع چه ربطی به نقدینگی و کلاهبرداری در فارکس دارد؟ چند بار شنیده اید که «صندوق A به مبلغ X فروخته شد یا به مبلغ «Z خریده شد؟ اما یک تریدر آگاه و با تجربه میداند که اگر در نقطهای، مطابق با استراتژی خود، اجازه ورود نداشته است، این حرکت از بازار متعلق به او نبوده و یه هیچ وجه جای حسرت ندارد. برای این که در این زمینه آموزشهای مناسب ببینید، سایت ایران بروکر، برای شما در صفحه آموزش فارکس مطالب مفیدی را ارائه کرده است که شما با مراجعه به این صفحه میتوانید مطالب مفیدی را بیاموزید. البته شما میتوانید خود به وبسایت هریک از بروکرهای نامبرده مراجعه کرده و شرایط هرکدام را بهصورت جداگانه مطالعه نمایید.

معاملهگران تازه کاری که به فارکس ملحق میشوند برای شروع و یادگیری تجارت از مینی لات استفاده میکنند به این صورت که آنها مجبور نیستند مبالغ هنگفتی را برای سپردهگذاری به بازار بیاورند و از این رو از نوسانات شدید بازار در امان خواهند ماند. فرضاً اگر سرمایه شما 1000 دلار باشد، در صورتی که یک معامله با حجم 10 لات روی مثلاً چارت طلا باز کنید، با کوچکترین حرکت بازار، تمام 1000 دلار شما نابود خواهد شد. تعیین بهترین زمان و ساعت کاری فارکس برای معامله، بستگی به این دارد که شما کدام جفتارز را میخواهید خرید و فروش کنید.

به همین دلیل است که برخی افراد احساس میکنند که ممکن است کلاهبرداری در فارکس رخ داده باشد. در فارکس دو ابزار اساسی و مورد نیاز به نام های تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی وجود دارد که برای کسب موفقیت باید آن ها را فرا گرفته و مسلط بود. نام زبان خاص این دارایی ها، تحلیل تکنیکال است. دچار مشکل شویم و نیاز به کمک گرفتن داشته باشیم در نتیجه وجود یک فرد فارسی زبان به عنوان پشتیبان بروکر بسیار سرعت و دقت این کار را افزایش می دهد. سایت بروکر الپاری زبان فارسی را نیز پشتیبانی کرده و به راحتی می توان ازآن استفاده کرد.

در بازار میوه، شما یک کالا را واسطه کردهاید و از طریق خرید و فروش این کالا کسب درآمد میکنید. بازار فارکس به عنوان بازار اولیه، میلیونها دلار درآمد برای بانک های جهان تولید می کند و ضرورتی برای بازارهای جهانی است. به آقای فارکس نگاه کنید. آقای سهام هیچ شانسی ندارد! ۳۵۰۰ سهام دیگر در نزدک (NASDAQ) وجود دارد. برای ارزیابی کارگزار واریز آسان و سریع و برداشت وجوه از حساب تجاری، در دسترس بودن انواع سیستم های پرداخت که با انعطاف پذیری تمام نیازهای مشتری را در نظر می گیرند، با حداقل هزینه برای انجام پرداخت ملزوم است. عوامل فردی بسیاری در تعیین سختی یا راحتی انجام یک کار دخیل هستند. یکی از دلایل استقابل تریدرهای ایرانی از این کارگزاری، کیفیت بالای تیم پشتیبانی پارسی زبان آن بوده که در کنار فراهم کردن روش واریز و برداشت ریالی، کار ترید کردن از ایران را بسیار سادهتر کرده است. ولی بروکرهایی که با کاربران ایرانی همکاری دارند هرگز همچین اتفاقی در آن ها رخ نمی دهد. همچنین ، باید این واقعیت را در نظر گرفت که بازارهای فارکس حجم معاملات گسترده ای دارند. کارگزاری مزایای بسیاری برای بازار دارد که در اینجا چندان محل بحث نمیتواند قرار بگیرد. بورس های متمرکز مزایای بسیاری را برای معامله گران ارائه می کنند.

درچنین وضعیتی، اگر شخصی برای فروش یورو نباشد، این شخص نمیتواند دلار خود را به یورو تبدیل کند. در ادامه مقاله به بررسی این که چرا افراد در فارکس ضرر میکنند و این که آیا این ضرر نوعی کلاهبرداری در فارکس است یا خیر میپردازیم. در طول روزهای کاری هفته، همیشه حداقل یک جلسه معاملاتی فارکس باز است، هرچند که ممکن است زمانهایی باشد که بازار رکود داشته باشد و آرام باشد و حجم معاملات در این زمانها کم باشد. برای ایجاد حساب پایه یا همان حساب استاندارد، به حداقل ۵۰ دلار سرمایه نیاز بوده و هر دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ برای تریدرها قابل استفاده است. مثلاً در جفت ارز EUR/USD یور به عنوان ارز پایه مطرح میشود.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند