واگرایی USD/CAD از روندهای USD/DXY


نقاط صحبت دلار کانادا، USD/CAD:

  • USD/CAD همچنان به مقاومت در اطراف 1.3000 ادامه می دهد سطح روانی، همانطور که در بخش بهتری از سه ماه گذشته اتفاق افتاده است.
  • در حالی که روند دلار در سال جاری به بالاترین حد خود رسیده است، USD/CAD بسیار پایین‌تر و طولانی‌مدت باقی مانده است، حتی با توجه به واگرایی بین این دو روند و ایجاد یک پتانسیل نزولی وجود دارد. تشکیل پرچم خرس با مقاومت در حدود 38.2 درصد اصلاح فیبوناچی.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

دلار آمریکا از ماه مه گذشته، زمانی که ارز در DXY در سطح 90 قرار داشت، حرکت بزرگی را انجام داده است.

این در همان زمان بود که فدرال رزرو شروع به تغییر کلام خود از بسیار بد به کمی کمتر کرد، حتی در شرایطی که تورم شروع به بالا رفتن از سه و چهار درصد کرده بود. تا سپتامبر بود که بانک واقعاً صحبت از افزایش احتمالی نرخ بهره را آغاز کرد، اما بازارها جایی نیستند که منتظر بمانند و این روند تا آن زمان شروع شده است.

از آن پایین ترین حد در ماه مه گذشته – دلار آمریکا تا 22.07 درصد افزایش یافته است. تنها در این سال تقویمی، گرین‌بک بیشترین سود سالانه خود را از سال 1984 داشته است – و هنوز چهار ماه کامل باقی مانده است.

جالب توجه است – USD/CAD کاملاً با این حرکت همراه نبوده است. در این مرحله، USD/CAD تنها 7.83 درصد نسبت به پایین ترین حد خود در ماه مه گذشته افزایش یافته است – و حداکثر مقداری که این حرکت نشان داده است 10.13 درصد بوده است، بنابراین کمتر از نیمی از آن از دلار آمریکا است.

دلار آمریکا (خط قرمز) در مقابل USD/CAD (شمع) از ژوئن 2021

DXY در مقابل USDCAD

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی

چه چیزی انحراف را توضیح می دهد؟

این بخش نسبتاً ساده است زیرا دلار آمریکا در مظنه USD/CAD وجود دارد. تفاوت بین عملکرد DXY و USD/CAD در قدرت دلار کانادا بوده است که به عنوان یک روند صعودی در USD عمل کرده و در DXY کاملاً مشهود است.

جالب تر از آنچه هست، چیزی است که ممکن است باشد. به نظر می رسد انتظار کمی وجود دارد که روند صعودی دلار آمریکا به زودی کاهش یابد. این نوع احساسات اغلب معاملات شلوغی را نشان می دهد و در حالی که لزوماً یک عنصر زمان بندی را نشان نمی دهد، چیزی جالب را برجسته می کند، به خصوص اگر تغییر جزر و مد در نقطه ای رخ دهد.

و – حتی اگر اینطور نباشد، چیزی را برجسته می کند که ممکن است در جاهای دیگر قابل استفاده باشد، مانند گرفتن قدرت دلار کانادا که به عنوان یک بافر در روند DXY عمل می کند، و برون یابی آن در جاهای دیگر، مانند CAD/JPY.

در جفت اصلی USD/CAD، در بلندمدت، برخی از ویژگی‌های نزولی در اینجا باقی می‌ماند و به نظر من، این چیزی است که این موضوع را بسیار جالب می‌کند. دلار تقریباً در همه جا در حال سقوط بوده است، اما در اینجا در USD/CAD، فقط به 38.2% بازگشتی رسیده است و در طول مسیر، یک پرچم خرس ایجاد می کند.

و این تقصیر گاوها نیست، زیرا خریداران در بخش بهتری از سه ماه گذشته برای شکست تلاش کرده‌اند و به طور مداوم در منطقه مقاومت در اطراف سطح روانی 1.3000 خنثی می‌شوند.

نمودار قیمت هفتگی USD/CAD

نمودار هفتگی usdcad

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDCAD در Tradingview

هفته گذشته USD/CAD را بررسی کردم و اشاره کرد که نمودارهای کوتاه مدت به نظر من بسیار درهم و برهم به نظر می رسند. این هنوز هم همینطور است و من فکر می کنم به این دلیل است که یک پویایی طولانی مدت در کار وجود دارد.

دو عاملی که باید مورد توجه قرار گیرند، قیمت نفت هستند، همانطور که من در این ماه دنبال کرده ام، یک شکست صعودی بزرگتر را تهدید می کند. در اوایل ماه اوت، من به یک اشاره کردم گوه افتادن. از آن زمان به شکست صعودی تسلیم شد و در این مرحله، خریداران در تلاش برای عبور از سطح روانی 95.00 هستند. اگر چاپ‌های با پشتیبانی پایین‌تر و قیمت نفت مجدداً بالای دسته 100 آزمایش شوند، می‌تواند محرک سودمند دیگری در پشت قدرت CAD باشد.

هنوز در مورد نفت به آنجا نرسیده‌ایم، اما در USD/CAD، منطقه 1.3000 همچنان یک منطقه مقاومت مرتبط است، زیرا دوباره در این هفته وارد عمل شد. اما، یک مورد از نمودار هفتگی زیر – ما از نوامبر سال 2020 تا کنون بسته شدن هفتگی در USD/CAD بالای 1.3024 نداشته ایم.

و سطح نوت کوتاه‌مدت 1.2768 وجود دارد که در صفحه به آن اشاره کرده بودم. پایان ماه جولای به عنوان یک سطح مرتبط در نویز کوتاه مدتی که در این جفت ایجاد شده بود. این قیمت از آن زمان به حفظ پایین‌ترین سطح ماه اوت کمک کرده است و همچنان مورد علاقه در حرکت رو به جلو است.

نمودار هفتگی USD/CAD

نمودار هفتگی usdcad

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDCAD در Tradingview

USD/CAD کوتاه مدت

به آن نمودار کوتاه‌مدت برمی‌گردم، که هنوز هم به نظر من کثیف است. گرایش‌های کمی در این راه وجود داشته است، اما مدت کمی است که برای مدت طولانی حفظ شده است. و وقتی این را می بینم، اغلب آن را به یک موضوع تصویر بزرگتر نسبت می دهم.

در این مرحله، با توجه به حرکت تست مقاومت بالای 1.3000، می‌توان زمینه را برای عقب نشینی ادامه داد. برای حمایت عمیق‌تر، پتانسیل حمایت عمیق‌تر در حول و حوش 1.2829 وجود دارد که پس از آن منطقه 1.2768 وارد تصویر می‌شود. برای مقاومت کوتاه مدت، 1.2950 مورد توجه است، به عنوان نقطه ای درست در داخل سطح روانی 1.3000.

نمودار چهار ساعته USD/CAD

نمودار چهار ساعته usdcad

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDCAD در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/fundamental/daily_briefing/session_briefing/daily_fundamentals/2022/08/25/Canadian-Dollar-Price-Forecast-USD-CAD-USDCAD-Divergence-from-USD-DXY-US-Dollar-trends.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند