واگرایی سیاست های بانک مرکزی برجستگی های احتمالی AUD/USD


نقطه عزیمت RBA، RBNZ؟

به نظر می‌رسد که جلسات 4 و 5 اکتبر بانک مرکزی استرالیا (RBA) و بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) صحنه را برای آنچه به نظر می‌رسد سیاست‌های متفاوت بانک مرکزی است، به‌عنوان افزایش 25 امتیازی اساسی RBA و پیام‌های همراه آن بازارها را شوکه کرد.

جلسه 4 اکتبر بانک مرکزی استرالیا (RBA).

در اوایل این ماه، RBA با اشاره به سرعت بالای افزایش نرخ تا به امروز در مدت زمان کوتاه، با تصمیم گیری در مورد افزایش 25 واحد پایه، برآوردها در مورد پنجمین افزایش 50 واحدی متوالی در نرخ سیاستی RBA را به چالش کشید. کمیته تعیین نرخ اشاره کرد که «انتظارات تورمی میان‌مدت به خوبی تثبیت شده است» – در زمانی که سایر بانک‌های مرکزی بزرگ شاهد نشانه‌هایی از تورم چسبنده‌تر در میان مدت هستند – و هیئت مدیره همچنان مصمم است که تورم را به هدف بازگرداند. دانستن این نکته مهم است که تورم در استرالیا با 4.9 درصد بسیار کمتر از همتایان خود مانند ایالات متحده (8.3٪) و اتحادیه اروپا (10٪) است، که احتمالاً می تواند به بانک اجازه دهد تا در چرخه افزایش نرخ خود آزادی عمل داشته باشد.

نرخ سیاست استرالیا از زمان شروع افزایش در ماه مه 2022

image1.png

منبع: Refinitiv

جلسه 5 اکتبر بانک رزرو نیوزلند (RBNZ).

در مقابل، RBNZ موضعی تهاجمی برای کاهش تورم، مطابق با بانک‌های مرکزی بزرگ ارائه کرد، زیرا برای افزایش اختلاف نرخ بهره بین دو کشور استرالیایی، 50 واحد در ثانیه افزایش یافت.

برخی از نکات اصلی جلسه شامل این واقعیت بود که اعضا نه تنها 50 واحد در ثانیه بلکه 75 واحد در ثانیه را در نظر گرفتند که نشان دهنده عزم کمیته برای بازگرداندن تورم به هدف است و اینکه اعضا توافق کردند که افزایش بیشتر در حال حاضر احتمال افزایش OCR را کاهش می دهد. ضروری. همچنین ارزیابی شد که بهره‌وری به دلیل بازار کار فشرده تحت فشار است، به این معنی که بانک اساساً فضای بیشتری برای افزایش نرخ‌ها قبل از شروع بیکاری دارد.

نرخ نقدی RNNZ از زمان پیاده روی در اکتبر 2021

image2.png

منبع: Refinitiv

نمودارهای AUD/NZD

AUD/NZD روزانه نمودار مناسبی برای ارزیابی واگرایی های احتمالی با حذف نفوذ قابل توجه چین است. هر دو اقتصاد تا حد زیادی به چین وابسته هستند زیرا چین خریدار بزرگ کالاهای استرالیا و نیوزلند است. این به ما تصویر بهتری از پویایی پولی می‌دهد که می‌توان آن را مشاهده کرد.

اقدام قیمت نه یک، بلکه دو حوزه مهم حمایت را آزمایش می‌کند: حمایت بلندمدت خط روند و سطح افقی حمایت با تقاطع این دو دایره به رنگ بنفش. تا کنون ثابت شده است که شکست های خط روند کوتاه مدت هستند زیرا هر بار اقدام قیمت بالاتر از خط روند صعودی بسته می شود. شکست احتمالی خط روند با واگرایی آشکار سیاست پولی پشتیبانی می‌شود، زیرا پیش‌بینی می‌شود RBNZ با نرخ فعلی خود 50 واحد در ثانیه در نوامبر افزایش یابد در حالی که قیمت بازارها تنها 17 واحد در ثانیه برای نشست نوامبر RBA است.

نمودار روزانه AUD/NZD

image3.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نمودار 4 ساعته سطح مقاومت را در زیر منطقه حمایت در 1.1122 نشان می دهد که در آن قیمت در ماه سپتامبر متوقف شده بود. بنابراین، غیرعادی نیست که شاهد رکود قیمت آتی در همان سطح باشیم و احتمالاً منطقه مقاومت تبدیل به حمایت را مجدداً آزمایش کنیم. اساساً، این سازنده است که قبل از در نظر گرفتن بازی شکست نزولی، به دنبال آزمایش مجدد سطح اصلی مقاومت و حرکت نزولی بعدی باشید.

نمودار 4 ساعته AUD/NZD

image4.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/central-bank-policy-divergence-highlights-possible-aud-usd-reversal-20221013.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند