واگرایی داوجونز از نزدک ارزش نسبی را به نمایش می آورد. آیا DJIA برنده خواهد شد؟


داو جونز، نزدک، DJIA، NDX، DM1، NQ1، فدرال رزرو، CPI ایالات متحده – نکات گفتگو

  • داوجونز و نزدک در مسیرهای مشابه اما متفاوتی قرار دارند
  • چشم انداز ارزش نسبی می تواند گشایش در پشت CPI ایالات متحده را ببیند
  • فدرال رزرو در حال مقابله با فشارهای قیمتی است. آیا نسبت DJIA/NDX کشیده شده است؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

شاخص داوجونز (DJI) و نزدک (NDX) از زمانی که فدرال رزرو با مشکل تورمی بیدار شد که ممکن است بیش از 20 سال است، تحت فشار قرار داشته باشند.

در اواخر سال 1996، آلن گرینسپن، رئیس سابق فدرال رزرو، مشاهدات بدنام خود را با عنوان «شور و نشاط غیرمنطقی» در مورد کف کردن در بخش فناوری انجام داد.

به نظر می‌رسد بسیاری از ناظران فراموش کرده‌اند که او در سال 1997 از این دیدگاه عقب‌نشینی کرد و نزدک تا سال 2000 به اوج جدیدی رسید.

سوگیری نامتقارن بانک‌های مرکزی نسبت به سیاست‌های سست‌تر از آنچه در غیر این صورت ضروری است، بحثی است برای زمان دیگری.

در آغاز همه‌گیری در سال 2020، دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در سراسر جهان عجله کردند تا اقداماتی را برای حمایت از اقتصاد مربوطه و در واقع جامعه انجام دهند.

نتیجه این سونامی محرکی که به اقتصاد جهانی اضافه شد، سرمایه را قادر ساخت تا به انواع دارایی‌های ریسکی سرازیر شود که معمولاً برای تأمین بودجه با مشکل مواجه می‌شوند. جریان اصلی شرکت اکتساب هدف ویژه (SPAC) ممکن است به بهترین شکل نمایانگر این قسمت از “شور و نشاط” باشد.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

بازارهای سهام نیز از سیل اشتهای سرمایه گذاران برخوردار بودند. شرکت‌هایی که به بدهی‌ها و دورهای تازه جذب سرمایه متکی هستند در این محیط رشد کردند. درصد زیادی از شرکت های فناوری ممکن است در این دسته قرار گیرند.

از زمانی که فدرال رزرو اذعان کرد که جن تورم از بطری خارج شده است، سیاست های پولی سختگیرانه در سال 2022 آشکار شد.

نزدک (NDX) می‌تواند در برابر تداوم سخت‌تر شدن شرایط مالی آسیب‌پذیر بماند. میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) ممکن است به اندازه Nasdaq مملو از فناوری در معرض دید قرار نگیرد.

اگر قرار است این موضوع حفظ شود، معامله یک موقعیت ارزش نسبی DJIA/short NDX ممکن است به بهترین وجه بیانگر این دیدگاه باشد. نسبت DJIA تقسیم بر NDX همین هفته به بالای 3 برگشت. در طول همه گیری، در نوامبر 2021 به پایین ترین سطح تاریخ 2.14 رسید.

نسبت بلند مدت DJIA/NDX

منبع; بلومبرگ، DailyFX

در حالی که این نسبت قبلاً به طور قابل توجهی افزایش یافته است، ممکن است به میانگین بلندمدت 5.31 (1995-2022) و احتمالاً بالاتر از آن برسد. میانگین 3 سال قبل از همه گیری 3.6 (2017-2020) است.

در حالی که فدرال رزرو روشن کرده است که برای مهار تورم در آینده قابل پیش‌بینی به شرایط پولی سختی نیاز است، هر گونه تغییر مادی در این چشم‌انداز، چشم‌انداز این موقعیت را تضعیف خواهد کرد.

این مقاله قبل از داده های CPI ایالات متحده نوشته شده است و این تعداد ممکن است فرصتی باشد.

PANDEMIC DJIA/NDX RATIO، 2020 – 2022

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @DanMcCathyFX در توییتر
منبع: https://www.dailyfx.com/news/dow-jones-divergence-from-nasdaq-brings-relative-value-into-view-will-djia-win-20221110.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند