هیچ‌وقت به ما گفته نشد نفت روسیه را نخرید

سینگ پوری درباره طرح اعمال سقف قیمت بری نفت روسیه از سو اتحادیه اروپا گفت: اگر اروپایی‌ها برنامه‌ای داشته باشند باید دید چگونه پیش می‌رود.

وزیر نفت هند روز دوشنبه پس از دیدار با مدیران نفتی ایالات متحده آمریکا در هیوستون گفت: ما طرحی را که پیشنهاد می‌شود بررسی خواهیم کرد.

وی با اشاره به توازن جهانی انرژی و پیامدهای ناخواسته تصمیم اوپک‌پلاس گفت: مصرف‌کنندگان در چنین شرایطی ایفای نقش خواهد کرد.

وزیر نفت هند ادامه داد: قیمت‌های بسیار بالای نفت می‌تواند تورم را تشدید کند و اقتصاد جهانی را وارد رکود کند و تقاضای نفت را کاهش دهد.

به گزارش بازار، هاردیپ سینگ پوری گفت: دهلی‌نو به مذاکرات سازنده با روسیه برای به دست آوردن مالکیت سهام پروژه نفتی و گازی ساخالین-۱ ادامه می‌دهد و تصاحب این سهم را بررسی خواهد کرد.

سینگ پوری گفت: پس از توافق ائتلاف اوپک‌پلاس (ائتلاف تولیدکنندگان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش) در هفته گذشته مبنی بر کاهش روزانه ۲ میلیون بشکه‌ای عرضه نفت از ابتدای ماه نوامبر، هند به‌طور فعال بر افزایش قیمت نفت در آسیا در نظارت می‌کند.

روسیه هفته گذشته حکمی صادر کرد که بر اساس ان اجازه دارد ۳۰ درصد سهام اکسون‌موبیل در پروژه ساخالین-۱ را تصاحب کند و در عین حال به یک شرکت دولتی روس این اختیار را داد که تصمیم بگیرد آیا سهامداران خارجی از جمله اوان‌جی‌سی ویدش هند می توانند مشارکت خود را در این پروژه حفظ کنند یا خیر.

وی با اشاره به مذاکرات با مقام‌های آمریکایی درباره عرضه جهانی انرژی گفت: در هیچ مرحله‌ای به ما گفته نشده است که نفت روسیه را نخریم.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65269964/%D9%87%DB%8C%DA%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%A7-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%86%D8%B4%D8%AF-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF

پوری این هفته با جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا و آموس هوچستاین، مشاور امنیت انرژی ایالات متحده در واشنگتن ملاقات کرد و دو طرف درباره همکاری در زمینه سوخت‌های زیستی و انرژی پاک افزون بر امنیت انرژی بحث کردند.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند