هفت نکته برای بروکر ایرانی موفقیت

معمولا بروکر هایی که با کاربران ایرانی همکاری دارند و به ما خدمات می دهند، رگوله های قبرس و روسیه دارند. این مورد نشان میدهد بروکر ایرانی ارز دیجیتال از نظر تعداد ارزها محدودیت دارد. با شروع به کار بازار لندن کم کم کار بازار توکیو نیز تمام شده و برای ساعاتی بازار لندن کار خود را انجام میدهد. اتصال صرافی وویجر قیمتهای رقابتی در معاملات شما و اجرای سریعتر و مطمئن تر را به شما ارائه میدهد. آکادمی مجیدی راد در جهت ارائه رسالت خود برای بهبود سطح دانش معامله گران ایرانی در بازار فارکس، آموزش رایگان فارکس را ارائه کرده است که در قالب یک دوره آموزشی با محتوا بسیار ارزشمند، نحوه ورود به بازار فارکس را در این دوره آموزش داده و نکاتی که نیازمند تجربه چندین ساله در این بازار است را در این دوره به صورت رایگان در اختیار شما دانشجویان عزیز قرار داده است.. به دلیل تحریمهایی که علیه ایران وجود دارد، رگوله بودن یک بروکر فارکس در عمل کمکی به کاربران ایرانی نمیکند اما به لحاظ روانی میتواند کمی آسودگی خاطر ایجاد کند. متاسفانه شاهد هستیم که بسیاری از تریدر های ایرانی صبر کافی برای انجام معاملات طولانی مدت تر را نداشته و خیلی زود به سمت معاملات اسکالپ قدم برمی دارند.

این تقویم خبرهای مختلفی مانند زمان اعلام نرخ بهره و یا سخنرانی بانک های مرکزی و رشد اقتصادی را اعلام میکند. برای آموزش بیشتر تقویم اقتصادی فارکس لطفا بروی دکمه زیر کلیک کنید. تقویم اقتصادی فارکس چیست و چه کاربردی دارد؟ در بروکرهای فارکس انواع حساب های معاملاتی وجود دارد که به طوری کلی در دو دستهبندی حساب های متاتریدر 4 و 5 تقسیم میشوند. روز شنبه و یکشنبه بازار فارکس بسته بوده و این دو روز برای معامله گران جهت استراحت و برنامه ریزی برای هفته آینده میباشد. معامله گران فارکس برای انجام معاملات در این بازار، امکان معامله به صورت مستقیم را نداشته و از واسطه ای به نام بروکر برای این منظور باید استفاده کنند. آکادمی مجیدی راد در اینجاست تا به شما نحوه صحیح کسب درآمد از فارکس را آموزش دهد. در این پادکست صوتی که توسط استاد مجیدی راد توضیحات کوتاهی در مورد فارکس داده شده است، با مفهوم فارکس چیست آشنا خواهید شد.

این بروکر برای مشتریانش سه نوع حساب مختلف ارائه می دهد و داشتن حساب اسلامی یکی از مزیت های این بروکر محسوب می شود. همچنین برخی از حساب های ارائه شده توسط بروکرهای فارکس ECN بوده که این نوع حساب ها به صورت مستقیم معامله گر را با بانک ها متصل میکند. بانک مرکزی ژاپن تلاش های خود را برای دفاع از سقف بازدهی کلیدی خود در روز چهارشنبه افزایش داد و پیشنهاد داد تا خرید اوراق قرضه دولتی را در سراسر منحنی از جمله از طریق عملیات برنامه ریزی نشده بازار اضطراری افزایش دهد. برخلاف بانک های مرکزی، بانک های تجاری در بازار فارکس با هدف تامین ارز مشتریان خود در این بازار فعال بوده و در کنار آن با هدف کسب سود نیز از معاملات فارکس، در این بازار حاضر هستند. تجارت آنلاین، با ایجاد ارتباط مؤثر و کم هزینه بین بازار سازان و سایر شرکت کنندگان، راه را برای مشتریان خرده پا هموار کرده و امکان دسترسی آنها را به بازار بین بانکی فراهم ساخته است.

در اواسط بازار لندن ، بازار نیویورک کار خود را شروع میکند که کم کم با ادامه این بازار به انتهای روز نزدیک می شویم. با پایان کار با نیویورک مجددا بازار سیدنی استرالیا، مجددا کار خود را شروع کرده و همانند یک حلقه این بازارها کار خود را انجام داده و مجددا روز جدید شروع میشود. به صور کلی الیوت با این روش تحلیل جفت ارزها را انجام میداد که بعد از هر ۵ موج کامل در یک روند، باید شاهد یک اصلاح قیمتی سه موجی در آن باشیم. سعی نکنید خودتان را با جزئیات نمودار درگیر کنید. اندیکاتورها اطلاعاتی همچون حجم، قیمت و زمان را گرفته و از طریق فرمول های مختلف اطلاعاتی مفیدی را برای تحلیل گران فارکس تولید میکنند.

بازار فارکس به دلیل داشتن درآمد دلاری و امکان کسب سود به صورت دلاری از جذابیت زیادی در بین ایرانی برخوردار بوده و اغلب افرادی که از بورس به فارکس آمده اند این گزینه برای آنها جذابیت داشته و از آن لذت میبرند. بزرگترین معضلی که کاربران ایرانی پس از انتخاب بروکر با آن مواجه می شوند عدم پشتیبانی فارسی زبان است. نکتهای که باید همیشه به آن توجه کرد این است که برای فعالیت و شروع معاملات در فارکس باید در انتخاب بروکر خود دقت لازم را داشته باشید. میتوانید به سرعت از طریق برنامه به اسناد مالیاتی و صورت حساب خود دسترسی پیدا کنید و میتوانید حسابی ایجاد کرده و در کمتر از ۱۰ دقیقه بودجه آن را شروع کنید. برخی افراد به دلیل عدم شناخت درست بازار فارکس و تجربیات تلخ خود در رابطه با معامله گری در این بازار، فارکس را کلاه برداری دانسته و کسب سود در این بازار را غیر ممکن میدانند. اما مفهوم درست تر ورود به بازار فارکس، آموزشها و استراتژی های است که شما از آن در جهت ورود به بازار فارکس و انجام معاملات استفاده میکنید. در بازار بورس به دلیل خرید و فروش سهام به صورت ریالی، تمامی درآمد شما به صورت ریالی است که قطعا با شرایط درآمد ریالی در ایران نمیتوان گزینه جذابی برای ما باشد.

خدمات مربوط به بروکرهای فارکس شامل: انجام سفارشات معامله گران، ارائه پلتفرم های معاملاتی، ارائه حساب های سرمایه گذاری و سیگنال های معاملاتی میباشد. به همین دلیل به شما توصیه میکنیم تا با حضور در فارکس از خطرات مربوط به بازارهای ارز دیجیتال دور بمانید. در هنگامی که یک معامله گر در حال معامله میباشد ممکن است با شخصیت ها و حالات مختلفی از خود روبه رو شود. به طور مثال ، بانک های مرکزی به عنوان بزرگترین گروه حاضر در فارکس، با هدف کنترل ارزش ارز کشور خود در فارکس فعال هستند. به طور مثال در یک اهرم 1:500 شما امکان معامله با 500 برابر سرمایه اولیه خود را دارید. این اتفاق، نرخ ارز را برای مدتی تثبیت کرد؛ اما از زمانی که اقتصادهای بزرگ جهان شروع به رشد و تغییر کردند، این سیستم منسوخ و محدود شد. اگر شما بروکر مناسبی را برای خود انتخاب کنید، فعالیتهای معاملاتی شما در فارکس با راحتی بیشتری انجام خواهد شد. پس لازم است به سراغ کارگزاری های دیگری رفته و با جستجو و پرسش از معامله گران با تجربه این بازار بهترین کارگزاری فارکس را انتخاب کنید. بازار فارکس، ارزش جفتارزها را با نرخی تحت عنوان نرخ مبادلهای تعیین میکند، و این کار را برای بیشتر ارزها انجام میدهد.

در این بین سواپ (Swap) نیز در برخی مواقع از معامله گران دریافت میشود که در صورت باز بودن یک معامله بیش از 24 ساعت معامله گر باید بر اساس نرخ بهره جفت ارزها و نوع معامله خرید یا فروش که انجام داده است آن را پرداخت کرده و یا حتی آن را دریافت کند. مهمترین علتی که باعث می شود معامله گر مدیریت سرمایه را رعایت نکند، طمع سود بیشتر است. این موارد شامل ترس و طمع و موارد دیگری است که در صورت عدم شناخت خود، امکان کنترل این موارد وجود نداشته و معامله گر از خود رفتارهای عجیبی را نشان میدهد. تودور به همین ترتیب ادامه داد تا شرکت خود را به موقعیتهای بهتری ارتقا دهد. با این حال، چند بروکر معتبر جهانی توانستهاند با تمهیداتی، خدمات خود در ایران را نیز فعال نگهدارند.

کندل استیک یا نمودارهای شمعی نوعی از نمودارهای هستند که در بازارهای استفاده شده و اطلاعات مختلفی از قیمت را به ما نشان میدهد. در بازار فارکس افرادی که از تحلیل فاندامنتال در جهت تحلیل جفت ارزهای فارکس استفاده میکنند، با بررسی دقیق گزارشات اقتصادی و اخبار و رویدادهای مهم هر کشور، پیش بینی خود را بر روی ارز آن کشور انجام داده و با بررسی وضعیت اقتصادی هر دو ارز موجود در یک جفت ارز، تصمیم به خرید و یا فروش در جفت ارز مورد نظر خود میکنند. تقویم اقتصادی فارکس یکی از ابزارهای مهم برای تحلیل جفت ارزهای فارکس میباشد که به صورت روزانه زمان اعلام اخبار اقتصادی را نمایش میدهد. 5. اخبار اقتصادی کشورها و رویدادهای مهم اقتصادی و سیاسی کشورها در بازار ارز تاثیر گذار است. بازار ارز از دو سطح تشکیل شده است: بازار بین بانکی و بازار خارج از بورس (OTC).

توسط دکتر ژند

دکتر ژند