هزینه های EUR/CAD به سمت مقاومت خوشه ای، شکست صعودی در بازی


نکات کلیدی EUR/CAD:

  • EUR/CAD در روزهای اخیر پس از ثبت کوتاه مدت چند سال اخیر در هفته گذشته شروع به بازگشت کرده است.
  • به نظر می رسد این جفت به طور آزمایشی به سمت منطقه مقاومت اصلی نزدیک به 1.3285 حرکت می کند
  • معامله گران باید مراقب یک شکست بالا باشند، زیرا این رویداد می تواند باعث افزایش نرخ ارز بعدی شود

بیشترین خوانده شده: یورو/دلار آمریکا همچنان آسیب پذیر است، اما بازپس گیری گاز طبیعی می تواند مهلت کوتاه مدت ارائه دهد

EUR/CAD (یورو – دلار کانادا) از ابتدای سال در یک روند نزولی عمده گرفتار شده است و در طول سفر خود به سمت جنوب، اوج و پایین‌ترین سطح ثابت را ثبت کرده است. هفته گذشته، این جفت ارز برای مدت کوتاهی نزدیک به 1.2875 به پایین ترین حد خود در چند سال اخیر رسید، اما توانسته است از این سطوح جهش کند، به طوری که اکنون نرخ ارز به طور قاطع به بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه که در 1.3175 قرار دارد برای اولین بار از اواخر وقت، تهدید می کند. ژوئن.

در تصویر کلان و طرح کلان چیزها، سوگیری غالب همچنان نزولی به نظر می رسد، اما ممکن است که یک بازگشت معنی دار کوتاه مدت بتواند حامله باشد. برای EUR/CAD، بازپس گیری SMA 50 روزه باید به عنوان یک توسعه فنی سازنده در نظر گرفته شود که می تواند شرایط مناسبی را برای ادامه بهبود مشاهده شده در روزهای اخیر ایجاد کند، وضعیتی که می تواند نرخ ارز را به سمت یک منطقه محوری کمی پایین تر از نرخ ارز سوق دهد. دسته 1.3300. اینجاست که همه چیز می تواند برای معامله گران تاکتیکی و ضد روند جالب باشد.

با نگاهی به نمودار روزانه، به نظر می رسد مقاومت خوشه ای نزدیک به 1.3285 قرار دارد. این منطقه از اهمیت فنی بالا، جایی که یک خط روند نزولی که از اوج فوریه گسترش یافته است با اصلاح فیبوناچی 23.6 درصدی کاهش سال 2022 همگرا می شود، در چند ماه گذشته پیشرفت ها را چند بار متوقف کرده است و جای خود را به عقب نشینی نهایی داده است.

اگر EUR/CAD به سمت صعود حرکت کند و 1.3285 را در روزهای آینده دوباره آزمایش کند، احتمالاً یک نبرد شدید بین گاوها و خرس‌ها برای کنترل بازار آغاز خواهد شد. در حالی که شکستن این سقف می‌تواند قیمت‌ها را به سمت نزول سوق دهد، یک شکست از بالا، همراه با افزایش حجم، می‌تواند واکنش هیجان‌انگیزتر و حرکت بزرگ‌تری را ایجاد کند، که احتمالاً با بسته شدن موقعیت‌های نزولی و ورود خریداران جدید به بازار، جرقه‌های بعدی را افزایش می‌دهد. .

در سناریوی شکست صعودی، EUR/CAD می تواند برای به چالش کشیدن سطح روانی 1.3400، مقاومت فنی بعدی در بازی، شتاب بیشتری به دست آورد. با قدرت بیشتر، تمرکز به 1.3541 تغییر می کند، یعنی 38.2% فیبوناچی اصلاحی ناشی از فروش سال جاری، هر چند خیلی زود است که در چشم انداز ارز رایج به شدت شناور باشیم. یک روز در یک زمان در حال حاضر.

نمودار فنی EUR/CAD

EURCAD

نمودار EUR/CAR با استفاده از TradingView تهیه شد

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/analyst_picks/todays_picks/diego_colman/2022/08/31/EURCAD-Charges-Towards-Cluster-Resistance-Bullish-Breakout-in-Play.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند