هر جامانده، 10 میلیون تومان سهام عدالت می گیرد | ده میلیون

اگر ایرادی گرفته نشود رسما ابلاغ و در ماه های بعد اجرایی خواهد شد.

چراکه ارزش بالای آن باعث شد مشمولان اقدام به فورش سهام خود کرده و فشار فروش را بیشتر کنند.

در هر حال، دولت دوازدهم درحالی به کار خود پایان داد که اعلام شد پرونده ثبت نام سهام عدالت بسته شده است و امکان اینکه مشمول جدیدی پذیرفته شود وجود ندارد.

البته هرچند این جمعیت حدود سه میلیون و 500 هزار نفری مشخص شده اند اما هنوز منابعی که برای پرتفوی این افراد در نظر گرفته شده به طور رسمی اعلام نشده است.

بر این اساس حدود دو سال است که امکان فروش آن برای هیچکدام از مشمولان وجود ندارد اما پرداخت سود سالیانه این سهام پابرجا است.

اگر ایرادی گرفته نشود رسما ابلاغ و در ماه های بعد اجرایی خواهد شد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازتابناک به نقل از ایسنا، درحالی که رسیدگی به جاماندگان سهام عدالت مراحل نهایی خود را طی می کند، وزیر اقتصاد در تازه ترین اظهار نظر خود از رقم 10 میلیون تومانی به ازای هر جامانده سخن گفته است.

ده میلیون تومان سهام عدالت به ازای هر فرد مصوب و منابع آن مشخص شد و این امر منتظر تاییدیه مجلس است.

طبق مصوبه مجلس، دولت موظف شد از محل باقی مانده سهام متعلق به دولت یا شرکت های دولتی در بنگاه های قابل واگذاری در هر بازار موضوع گروه های (1) و (2) ماده (2) قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب 25 خردادماه 1387 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، نسبت به واگذاری سهام عدالت به مددجویان جامانده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مددجویان سازمان بهزیستی کشور و تمامی افرادی که از سهام عدالت برخوردار نشده اند اقدام کند.

آنطور که خاندوزی اعلام کرده است ده میلیون تومان سهام عدالت به ازای هر فرد مصوب و منابع آن مشخص شد و این امر منتظر تاییدیه مجلس است.

البته همه این مباحث درحالی مطرح می شود که آزادسازی سهام عدالت آنطور که انتظار میرفت موفق نبود و به یکی از عوامل ریزش بازار در سال های 1398 و 1399 تبدیل شد.

اما وزیر اقتصاد روز گذشته برای نخستین مرتبه مبلغ سهامی که قرار است به جاماندگان داده شود را اعلام کرد.

البته این آمار هرگز از سوی هیچ مسئولی تایید نشد تا اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه سال 1401، در مصوبه ای راهکاری برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت در سال 1401 مشخص کردند.

این موضوع از ابتدای سال جاری درحال بررسی است تا اینکه اخیرا حسین قربانزاده، رییس سازمان خصوصی سازی به ایسنا اعلام کرد که بر این اساس افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگرانی که سهام عدالت ندارند فاز نخست جاماندگان سهام عدالت محسوب می شوند.

کلید واژه ها: سهام عدالت – جاماندگان سهام عدالت – سهام – عدالت – میلیون – تومان – 10 میلیون تومانی – میلیون تومانی – دولت دوازدهم – وزیر اقتصاد – مشمول – اظهار نظر – آزادسازی – اردیبهشت – مجلس – آن روزها – تاییدیه – نماینده – دوازدهم – ثبت نام – اعتراض – پرونده – رسیدگی – اقتصاد – تابناک – گزارش – نهایی – اعلام – منابع – پایان


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65353922/%D9%87%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%8C-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85-%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%85%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%AF

بحث جاماندگان سهام عدالت با آزادسازی این سهام در اردیبهشت سال 1398 و ارزش بالای این سهام در آن روزها داغ و باعث بلند شدن صدای اعتراض افرادی شد که خود را مستحق دریافت این سهام می دانستند اما مشمول نبودند.

با این حال برخی نماینده های مجلس همچنان قول تخصیص سهام عدالت به جاماندگان را میدادند و آمارهای مختلفی نیز از جاماندگان ارائه می شد و در نهایت نیز زمزمه های یک جامعه آماری 20 میلیون نفری نیز به گوش رسید.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند