مهمترین مشکلات در بروکر ایرانی Comes Down to این Phrase که {شروع می‌شود} “W”

میزان استاپ اوت را بروکر تعیین کرده و این مقدار در بروکرهای مختلف، متفاوت از یک دیگر میباشد. برای تعیین این میزان کافی است تا میزان سرمایه (Balance) خود را بر عدد 10000 تقسیم کنیم. در این حالت، معامله شما در لحظه و با قیمت حال حاضر انجام میگیرد. دسته دیگر از انواع درخواستهای معاملاتی، Pending Orders یا دستورهای شرطی بوده که در آنها معامله به صورت آنی انجام نمیگیرد. امروزه با توجه به گسترش امکانات نرم افزاری و مالی پلتفرمهای معاملاتی، کارگزاران بازار فارکس علاوه بر جفت ارزها، امکان داد و ستد انواع فلزات گرانبها، نفت، کالاهای استراتژیک، سهام بورسهای معتبر بین المللی و به تازگی ارز دیجیتال را نیز برای مشتریان خود فراهم آوردهاند. در این دسته از دستورات معاملاتی، تریدرها سفارش خود را در قیمتی بالاتر از قیمت جاری بازار ثبت میکنند. در این حالت، سفارش فروش خود را در قیمتی بالاتر از قیمت فعلی ثبت کرده و بروکر نیز با رسیدن به آن سطح، سفارش را اجرا خواهد کرد. در این نوع معامله در واقع شما ارز با نرخ بهره پایین را قرض گرفتهاید و آن را به دارایی با نرخ بازدهی بالاتر تبدیل کردهاید. یکی از جذابیتهای این بازار فعالیت 24 ساعته آن طی پنج روز هفته (دوشنبه تا جمعه) میباشد.

در واقع، چنانچه شما قصد انجام معاملهای به صورت دستی و در قیمت لحظهای را داشته باشید، میبایست هنگام ثبت سفارش، گزینه instant execution را انتخاب نمایید. تا زمانی که شما پوزیشنی باز نکرده باشید، تمامی پول حسابتان، آزاد خواهد بود. اگر ابعاد مختلف کاری که میخواهید انجام بدهید را به خوبی بشناسید آموزشهای لازم را دریافت کرده باشید، با سرعت بیشتر و خطای کمتری به موفقیت دست خواهید یافت. خود کلمات تحلیل تکنیکال بدون استفاده و به کار گیری این گامها، کاری برای شما انجام نمی دهد. تحلیل تکنیکال کالبدی است که معامله گران، رفتار قیمت را در آن مطالعه می کنند. قیمتی که با آن میتوانید ارز را خریداری کنید که اصطلاحاً Ask گفته میشود و قیمتی که با آن فروش را انجام میدهید که به آن Bid میگویند. به این بهره پرداختی، اصطلاحاً «سواپ» گفته میشود. در این بازار برای معامله ارزها یک واسط وجود دارد که به آن بروکر فارکس گفته میشود. در واقع هر چه میزان اسپرد یک بروکر کمتر باشد، جذابیت آن برای مشتریان بیشتر خواهد بود. جواب این سوال که کدام اسپرد بهتر است، بستگی به نیازهای معاملهگری ما دارد.

در واقع، تریدرها، TARGET یا هدف خود را پیش از ورود به معاملات و منطبق با تحلیلهای خود تعیین میکنند. این نهادها که موسومند به «کارگزاران خرده فروشی فارکس»، با فراهم کردن حجم معامله کوچکتر، معامله را برای افراد مختلف با توانایی مالی متفاوت آسانتر کردند. هر شخصی که به بازارهای مالی علاقمند باشد و یک کامپیوتر، اینترنت پرسرعت و مقداری سرمایه داشته باشد میتواند به حرفه معاملهگری مشغول شود. طبق آخرین آمار حجم مبادلات در این بازار، روزانه بیش از ۵ تریلیون دلار است که از این حیث بزرگترین بازار مالی جهان محسوب میشود. در این مرحله، اطلاعات فروش را که باید بسته به شرایط شما پر کنید، درخواست می کند. تحلیلگران Westpac در یادداشتی میگویند: «انتظارات چرخه افزایش تهاجمی فدرال رزرو باید حمایت مهمی را برای DXY حفظ کند. در این ویدیو نحوه ثبت نام در بروکرهای فارکس بازار جهانی ارز آموزش داده شده است و به دلیل آسان بوده ثبت نام در بروکرهای مختلف میتوانید از همین آموزش تصویری برای ثبت نام در فارکس استفاده کنید. آموزش فارکس ، به زمان زیادی نیاز دارد. اما تنها افرادی می توانند در بازار فارکس به سود خوبی دست یابند که آموزش های لازم را پیش از ورود به این بازار سپری کرده باشند.

مفهوم اسپرد را میتوان اینگونه توضیح داد که، برای هر جفت ارز در بازار فارکس، دو قیمت متفاوت وجود دارد (یکی قیمت خریدار «Ask» و دیگری قیمت فروشنده «Bid»). اسپرد، یکی دیگر از مهمترین اصطلاحات فارکس به شمار میرود. با رشد و پیشرفت چشمگیر در دبی در چند سال اخیر سرمایه گذاران بسیاری در دبی حضور پیدا کردند و وجود آن ها سبب شد تا دبی به یک منطقه بزرگ تجاری برای سرمایه گذاری تبدیل شود و یکی از بخش های مهم برای ارائه فارکس باشد. فارکس نام یک بازار بینالمللی است که در آن ارزهای مختلف با یکدیگر مبادله میشوند. ارزش ارزها متفاوت است و این نیاز به سرویسهای مبادله ارز خارجی و ترید را فراهم میکند. دربازار جهانی فارکس چه چیزهایی مبادله میشود؟ بروکر فارکس چیف چه نوع بروکری است؟ در واقع، هر چه مارجین لول حساب شما بالاتر باشد، اعتبار بالاتری از سوی بروکر برای انجام معاملات بیشتر خواهید داشت. دقت نمایید که حد ضرر در معاملات خرید، پایینتر از قیمت فعلی و در معاملات فروش، بالاتر از قیمت فعلی میباشد. نکته: معاملهگران مسلمان هنگام ورود به بازار فارکس، به این نکته دقت داشته و درخواست افتتاح حسابی بدون سواپ را به بروکر خود میدهند. شاید افراد مبتدی در هنگام شروع با موفقیتهایی رو به رو شوند، اما بدون شک این موفقیتها، تا زمانی که به طور کامل آموزشهای لازم را دریافت نکنند، دوام چندانی نخواهد داشت.

شما پس از یادگیری هر کدام از این روش ها و انتخاب یک استراتژی مناسب برای شخص خودتان می توانید اقدام به معامله کنید و بر اساس استراتژی که یاد گرفته اید و تمرین کرده اید می توانید متوجه شوید چه زمانی برای خرید و فروش ارزها مناسب است. پربازده ترین بازار با درآمد دلاری کدام است؟ در واقع زمانی که یک حساب 100 دلاری داشته و هیچ پوزیشن بازی ندارید، بالانس حساب شما 100 دلار میباشد. پیپ مخفف عبارت Price Interest Point بوده و نشاندهنده کوچکترین واحد نوسان قیمت یک سهم میباشد. همانطور که گفتیم، این تفاوت قیمت، تحت عنوان اسپرد شناخته میشود و بسته به نوع بروکر انتخابی شما، از 2 تا 7 پیپ متغیر خواهد بود. این اختلاف قیمت در بازار را اسپرد مینامیم که مشابه مفهوم کارمزد در بازار بورس ایران میباشد.

در حساب دموی فارکس می توانید با میزان نوسانات ارز ها در طول روز و تاثیر اخبار و آمارهای اقتصادی بر روند حرکت آنها آشنا شوید و محیط واقعی این بازار را تجربه کنید. اما برای افتتاح حساب باینری آپشن باید درقسمت پلتفرمهای تجاری موجود در حساب کاربری خود در آلپاری، روی عبارت «ورود به پلتفرم fix contracts trader» کلیک نمایید تا با طی کردن دیگر مراحل افتتاح حساب باینری آپشن در آلپاری، به معاملات ارزهای دیجیتال مشغول شوید. بسیاری از افراد فکر میکنند چون این بازار بازار بسیار بزرگی هست حتما باید با پول خیلی زیاد وارد این بازار شوند درصورتی که کاملا متفاوت است. کلمه اهرم به طور خودکار دلالت بر ریسک دارد و با توجه به این واقعیت که هیچ محدودیتی در میزان حرکتی که ممکن است در بازار فارکس در یک روز مشخص اتفاق بیفتد وجود ندارد ، ممکن است در صورت قرار دادن اهرم بالا، شخص در طی چند دقیقه تمام سرمایه خود را از دست بدهد. در واقع، چنانچه مارجین لول شما از سطح کال مارجین هم پایینتر رفته و همچنان بازار بر خلاف معاملات شما در حرکت باشد، بروکر به طور خودکار پوزیشنهای شما را خواهد بست. کاربران در این پلتفرم به ابزارهای تحلیلی فراوان، ابزارهای معاملاتی بسیار و ویژگیهای پیشرفته دیگری از قبیل معاملات الگوریتمی و خودکار دسترسی دارند.

در این حالت، اکوئیتی و فری مارجین و بالانس حساب شما، همگی برابر با هم میباشد. در این شرایط بروکر، به دلیل نگرانی از اینکه موجودی حساب شما در اثر ادامه روند فعلی، صفر شده و بروکر متحمل زیان شود، یک پیام هشدار برای شما ارسال میکند. از این رو، مارجین کال را میتوان نوعی واکنش دفاعی بروکر در برابر زیان معاملهگر به حساب آورد. یک گردشگر فرانسوی در مصر نمیتواند برای دیدن اهرام مصر یورو پرداخت کند؛ زیرا این ارز به صورت محلی در مصر پذیرفته نمیشود. این کار عملاً فایدهای برای شما نخواهد داشت. برای مثال، اگر جفتارز AUD/USD (دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا) برابر با ۰٫۸۰۵۴ باشد، به این معنی است که با یک دلار استرالیا میتوانید مقدار ۰٫۸۰۵۴ دلار آمریکا خریداری نمایید. آی اف سی مارکتز روزانه وبینارها و مطالب آموزشی متعددی را برای تریدرها ارائه نموده تا همه چیز برای فعالیت در فارکس آماده باشد. با توجه به این که ممکن است در شرایط نوسانی بازار، بستن معاملات به صورت دستی مقدور نباشد، از این رو لازم است تا حتما حد ضرر را از پیش تعیین نمایید.

مالکیت اصلی این نرم افزار با این شرکت است اما هر بروکری نسخه شخصی سازی شده خود را برای کاربران خود ارائه مینماید. این کار، ریسک معاملات شما را به شدت کاهش خواهد داد. بروکر نیز زمانی که شرایط سفارش شما محقق شده و قیمت جفت ارز به سطح قیمتی مد نظر شما برسد، سفارش خرید را انجام خواهد داد. بروکر با رسیدن قیمت به سطح مورد نظر شما، سفارش را اجرا خواهد کرد. بحث در مورد اینکه آیا تورم در پیک است یا نه ادامه دارد، اما بعید است که بانک های مرکزی را از تشدید سیاست های پولی باز دارد، زیرا کمبود کالا به دلیل جنگ در اوکراین قیمت ها را بالا نگه داشته است. نسبت اندازهی معامله به وجه نقد “سپرده معاملاتی” مورد استفاده برای مارجین را لوریج گویند. فری مارجین به مقدار دارایی در حساب کاربری شما اطلاق میشود که برای هیچ معاملهای بلوک نشده و عملاً به صورت کامل در اختیار شما قرار دارد. پس دقت کنید که پیش از شروع معاملات، مارجین حساب شما صفر بود و زمانی که اولین معامله خود را باز کردید، مارجین حساب با توجه به حجم معاملهای که انجام دادید، اضافه شد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند