ممکن است دلار آمریکا در برابر یوان چین افزایش یابد، اما USD/CNH ابتدا نیاز به حمایت دارد


دلار آمریکا، یوان چین، USD/CNH – انتخاب تحلیلگر

  • ممکن است اخیراً دلار آمریکا در برابر یوان چین بیش از حد اصلاح شده باشد
  • تولید صنعتی نرم چین، خرده فروشی بر مشکلات اقتصادی تاکید دارد
  • با این حال، از نقطه نظر فنی، USD/CNH هنوز پشتیبانی پیدا نکرده است

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

یوان چین در برابر کندی رشد جهانی آسیب پذیر است

دلار آمریکا اخیراً در برابر یوان چین افت کرده است. اگر زیان تا روز جمعه باقی بماند، USD/CNH به سمت سومین کاهش هفتگی خود می رود. این بدترین روند باخت از آوریل 2021 خواهد بود. علاوه بر این، این جفت در این ماه حدود 4 درصد کاهش داشته است که بیشترین میزان از زمان شروع معاملات این جفت در سال 2012 است. آیا این نقطه عطف جفت است؟ یا USD/CNH بیش از حد اصلاح شده است؟

روز سه‌شنبه، چین چند معیار اقتصادی کلیدی برای ماه اکتبر منتشر کرد. اینها شامل سرمایه گذاری دارایی های ثابت، تولید صنعتی و خرده فروشی بود. در تصویر زیر، همه آنها در مقایسه با انتظارات اقتصاددانان ناامید شده اند. به طور خاص، فروش خرده فروشی 0.5% سالانه در مقابل 1% کاهش یافت. اینها عالی نبودند و همچنان نشان می دادند که گوشه هایی از کشور در حال مبارزه هستند.

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

چین به دلیل روابط تجاری کلیدی با سایر نقاط جهان، یک اقتصاد به شدت بیرونی است. همانطور که در بهترین فرصت معاملاتی من برای سه ماهه چهارم پیش بینی شده است، “با کاهش رشد جهانی (که سناریوی محتمل در آینده است)، یوان چین ممکن است همچنان با مشکل مواجه شود.” شاید بخشی از این در مجموعه داده های روز سه شنبه منعکس شد.

برای فرصت معاملاتی برتر سه ماهه چهارم، از مدل رگرسیون خطی چندگانه استفاده کردم تا تخمین بزنم که USD/CNH ممکن است در ماه‌های آینده به سمت 7.15 هدف قرار گیرد. این بر اساس متغیرهای کنترلی مانند صادرات چین، CPI، خرده فروشی، GDP واقعی G20 و موارد دیگر است. با توجه به آخرین رکود در USD/CNH، قیمت به زیر این سطح کاهش یافت. به این ترتیب، ممکن است یک پیچ بالاتر، نتیجه محتمل‌تر در جاده باشد.

تولیدات صنعتی و خرده فروشی چین در ماه اکتبر ناامید کننده است

تولیدات صنعتی و خرده فروشی چین در ماه اکتبر ناامید کننده است

منبع اطلاعات – تقویم اقتصادی DailyFX

تحلیل فنی USD/CNH

بر خلاف اصول بنیادی، ممکن است خیلی زود باشد که از نقطه نظر فنی، تغییر صعودی را برای USD/CNH اعلام کنیم. این جفت شکست زیر خط روند صعودی اوت را تایید کرده است که کاملاً نزولی است. قیمت ها به سرعت به پایین ترین حد اوایل اکتبر در 7.0128 نزدیک می شوند، بدون اینکه نشانه های واضحی از کند شدن، یا تقویت سطح حمایت وجود داشته باشد. میانگین متحرک 100 روزه نیز نزدیک است. دومی ممکن است تمرکز صعودی غالب را بازگرداند. تا زمانی که یک سیگنال فنی صعودی واضح ارائه نشود، ممکن است فعلاً اصول اساسی کنار کشیده شود.

نمودار روزانه

تحلیل فنی USD/CNH

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX
منبع: https://www.dailyfx.com/news/us-dollar-may-rise-against-the-chinese-yuan-but-usd-cnh-first-needs-to-find-support-20221115.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند