ممکن است در بحبوحه مشکلات اقتصادی طولانی مدت، دلار آمریکا در برابر یوان چین به افزایش خود ادامه دهد


دلار آمریکا، یوان چین، USD/CNH، فدرال رزرو، PBOC – انتخاب تحلیلگر

  • ارزش دلار آمریکا در برابر یوان چین از ژوئن افزایش یافته است
  • USD/CNH ممکن است مسیر صعودی خود را بر اساس عوامل اساسی حفظ کند
  • اینها شامل واگرایی فدرال رزرو و PBOC، برآوردهای صادرات چین است

یوان چین در برابر واگرایی بین فدرال رزرو و PBOC آسیب پذیر است

در اواسط ژوئن، من یک تحلیلگر نوشتم که در مورد نیروهای بنیادی هشدار داد خطری برای یوان چین است. از آن زمان، USD/CNH حدود 3.5 درصد صعود کرد و از 6.67 به 6.90 رسید. پس از یک دوره تجمیع، آگوست بهترین ماه برای نرخ ارز از آوریل بود. آیا فضای بیشتری برای دلار آمریکا برای ادامه مسیر صعودی خود وجود دارد؟ به نظر می آید.

فرض اساسی تا حد زیادی یکسان است. وقتی نوبت به معامله ارزها می رسد، در حالت ایده آل، ما می خواهیم جفت هایی را پیدا کنیم که بانک های مرکزی بیشترین واگرایی را دارند. در مورد USD/CNH، فدرال رزرو آشکارا جنگ طلب است. در طول تابستان، معامله گران بر اساس انتظارات چرخشی برای سال 2023 قیمت گذاری کردند. در ماه اوت، بازارها بیشتر وقت خود را صرف کاهش این برآوردها کردند.

این امر به ویژه پس از سمپوزیوم اقتصادی سالانه جکسون هول مشاهده شد. در آنجا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مبارزه بانک مرکزی با تورم را تکرار کرد و همچنین به احتمال مقداری درد اقتصادی. در نتیجه، بازارها تقریباً به طور کامل 50 امتیاز کاهشی را که برای سال آینده قیمت گذاری شده بود، از بین بردند.

در مورد بانک خلق چین (PBOC) چطور؟ در مقایسه با فدرال رزرو، داستان کاملاً برعکس است. دومین اقتصاد بزرگ جهان با مشکلات رشد مواجه است. روز چهارشنبه، فعالیت تولیدی به کاهش ادامه داد. هفته گذشته، دولت برای مقابله با ترکیبی از کند شدن رشد، محدودیت‌های کووید و پیامدهای ضعیف بخش مسکن، یک تریلیون محرک اقتصادی دیگر را اعلام کرد.

در نمودار زیر ارقام به روز شده در مورد برآورد رشد صادرات چین در مقایسه با ژوئن آمده است. دو اتفاق کلیدی افتاد. اولین مورد این است که سه ماهه سوم سال 2022 بالاتر از 6.0 درصد تخمین در ژوئن، 8.9 درصد سالانه در سال است. با این حال، چشم انداز سال آینده به طور قابل توجهی به تک رقمی پایین کاهش یافته است.

اقتصاد رو به بیرون چین نسبت به برآوردهای رشد جهانی کاملاً حساس است. تشدید سیاست های پولی در سراسر جهان یک خطر است. CNH/USD را می توان در زیر به دقت مشاهده کرد که صادرات چین را دنبال می کند. اگر ضعف بیشتر متوجه شد، این ممکن است نوید خوبی برای یوان نباشد.

ممکن است در بحبوحه مشکلات اقتصادی طولانی مدت، دلار آمریکا در برابر یوان چین به افزایش خود ادامه دهد

منبع داده – بلومبرگ، نمودار ایجاد شده توسط دانیل دوبروفسکی

تحلیل فنی USD/CNH

در اواسط آگوست، USD/CNH یک شکست بالاتر از اوج ماه می (6.8376) را تایید کرد. این امر متعاقباً در را برای گسترش روند صعودی غالب به سمت قله‌ها در سال‌های 2019 و 2020 باز کرد. هنوز راه‌هایی در پیش است. در این میان، به نظر می رسد مقاومت فوری 61.8% افزایش فیبوناچی در 6.946 و سپس سطح 78.6% در 7.0353 باشد. در همین حال، به نظر می‌رسد روند صعودی کوتاه‌مدت از اوایل آگوست حمایت کلیدی باشد. تأیید شکست در زیر می‌تواند راه را برای افزایش تلفات باز کند. اما میانگین‌های متحرک ساده 50 و 100 روزه (SMA) می‌توانند به عنوان پشتیبانی عمل کنند و تمرکز صعودی را حفظ کنند.

نمودار روزانه

ممکن است در بحبوحه مشکلات اقتصادی طولانی مدت، دلار آمریکا در برابر یوان چین به افزایش خود ادامه دهد

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته دانیل دوبروفسکی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @ddubrovskyFX در توییتر
منبع: https://www.dailyfx.com/forex/analyst_picks/todays_picks/daniel_dubrovsky/2022/09/01/US-Dollar-May-Continue-its-Rise-Against-the-Chinese-Yuan-Amid-Lingering-Economic-Woes.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند