معرفی و بررسی بروکر لیدیا

برای برداشت از طرف بروکر کمیسیون کسر نمیشود. در روش تاپ چنج برای واریز ۳% کمیسیون اخذ میگردد. این سایت یک تقویم اقتصادی، ماشین حساب و چند ابزار دیگر برای تحلیل را در اختیارتان قرار می دهد. در پرفکت مانی، در صورتی که حساب شما وریفای باشد ۰.۵% و در غیر این صورت ۳% کمیسیون دارد. همچنین واژهنامه بازارهای مالی نیز در این سایت موجود است که به آشنا شدن کاربران با اصطلاحات بازارهای مالی کمک شایانی میکند. روش ریالی مستقیم دارای کمیسیون نمیباشد، و نرخ دلار لحظه در اختیار شما قرار داده خواهد شد. شما میتوانید از تمامی موارد زیر جهت برداشت یا واریز به بروکر نورد افایکس استفاده نمایید. بروکر نورد افایکس چه امکانات اضافهتری را برای کاربرانش فراهم میکند؟ این بروکر در سایت خود بخشی را با عنوان «آموزش» برای کاربران تدارک دیده است که افراد میتوانند از مطالب موجود استفاده کرده و علم معاملهگری خود را تقویت نمایند. برای واریز تتر میتوانید از شبکه TRC20 واریز کنید که 1 دلار کمیسیون دارد.

بازار فارکس در دنيا منحصر به فرد است. اما بروکر یکبار برای همیشه طرفهای معاملات را ثبت و تعیین هویت و اعتبار میکند (چه طرفهای خریدار و چه فروشنده). بروکر به معنای همان کارگزار است. به چه کسی بروکر گفته میشود؟ ساختار غیر متمرکز بازار فارکس پویایی خاصی به این بازار داده و باعث شده از روز دوشنبه 01:30 تا شنبه 01:00 به وقت تهران فعالیت داشته باشد. بروکر واسطهای است که خریداران و فروشندگان را به هم متصل میکند. این سادهترین تعریف برای کارگزار در هر بازار سرمایه از جمله فارکس است. فعالیت فارکس از نیوزلند شروع میشود و به ترتیب با بازار استرالیا، آسیا، خاورمیانه، اروپا و آمریکا ادامه پیدا میکند. این بازار ۲۴ ساعته باز است و در هر لحظه از زمان و از هرجاي دنيا ميتوان در آن معامله کرد.

حداقل دپازیت دریافتی برای حسابهای ارائه شده 300 و 500 دلار است؛ لیدیا حساب میکرو و یا سنتی ارائه نکرده است. بروکر لیدیا در سایت خود ادعا نموده است در FSA سنت وینسنت ثبت شده است. البته حتی اگر این بروکر ثبت سنت وینسنت هم داشته باشد کمک چندانی به اعتبار آن نمیکند چرا که بارها گفتیم FSA رگولاتوری نیست و عملا هیچ نظارتی بر فعالیت شرکتهایی که در آن ثبت میشوند ندارد. این بروکر اهرم معاملاتی تا 1:200 ارائه کرده است. حتی با جستجوی Business Company Number هم به نتیجهای دست نیافتیم. پس باید توجه کنید که بروکر لیدیا رگوله خاصی ندارد. هرچند FSA تنها یک ثبت است و رگولاتوری نیست اما بر اساس جستجوی ما در سایت FSA حتی همین ثبت هم به نام لیدیا وجود ندارد. با این حال امیدواریم ما نتوانسته باشیم این مجوز را در سایت FSA بیابیم و مسئولین این بروکر مجوز سنت وینسنت را برای ما ارسال نمایند. اما با جستجوی نام شرکت ادعا شده هیچ ثبتی در FSA وجود ندارد. بروکر لیدیا در سالهای اخیر تبلیغات وسیعی در ایران انجام داده است.

«استراتژی معاملاتی خودتان را خودتان باید بسازید و نه هیچکس دیگر… میگویم هنر نه علم، چون علم قابل تکرار است و هرکس تکرارش کند، همان نتیجه را میگیرد، اما در بازار فارکس و معاملهگری، هرکسی با شیوههای مختلف و اصطلاحاً هنر ذهن خودش معامله میکند. در انتهای کافه پول شماره ۳۱ تاکید کردم که برای به سود رسیدن باید هنر معاملهگری را یاد بگیرید. در هر صورت اگر دراین بازار روی روانشناسی و یادگیری بیشتر کار نکنید، در بلندمدت موفق نخواهید بود. در فارکس، کسانی اغلب اوقات برنده هستند که قوانین سرمایهگذاری و معاملهگری را ویژه این بازارها میشناسند. پس برای اینکه بتوانید در بین جماعت «اغلب برنده» قرار بگیرید، باید همیشه یک نقشه راه یادگیری و تجربهکردن داشته باشید.

فارکس چگونه بازاری است؟ تبدیل ارز کشور خودتان به ارز یک کشور دیگر، شما را تبدیل به یکی از اعضای بازار فارکس میکند! برخلاف بازارهای دیگر، بازار فارکس مرکزی ندارد و به صورت ۲۴ ساعته باز است، هرچند ساعات معینی برای فعالیت در آن وجود دارد. چون در ایران از همه بازارهای خارجی مشهورتر است. فارکس (Forex) مخفف عبارت معاملات خارجی (Foreign exchange) و در اصل به معنی معامله یک ارز با ارز دیگری است. حجم معاملات روزانه در آن بیش از 5 تریلیون دلار است. مثلاً فرض کنید به عنوان یک توریست به یک کشور خارجی سفر میکنید یا میخواهید در آن سرمایه گذاری کنید، برای انجام پرداختها باید مقدار مشخصی از ارز محلی آنجا تهیه کنید. بسیاری از ما اصطلاح فارکس را شنیدهایم، اما در واقع معنی آن را نمیدانیم. بازار ارزهای خارجی بزرگترین و نقدپذیرترین بازار است.

تاییدیه آدرس محل سکونت: تمامی قبوضی که دارای 3 ماه اعتبار میباشند مورد تایید است، در صورت عدم ارائه قبض میتوانید از صورتحساب بانکی و گواهی تایید آدرس محل سکونت بانکی , بیمه نامه خودرو و سند ملک و یا اجاره نامه نیز استفاده فرمایید. برای افتتاح در این بروکر نیز نیاز به همین مدارک خواهید داشت. بروکر نورد افایکس تا اینجا نشان داده از آن دسته بروکرهای قابل اتکا و امنی است که میتوانید پول خود را در آن سپردهگذاری کرده و معاملاتتان را انجام دهید. گواهی احراز هویت: کپی پاسپورت یا کارت ملی(پشت و روی کارت) و یا گواهینامه رانندگی (پشت و روی کارت) دارنده حساب. سرورهای بروکر سرعت مناسبی دارند و میتوانند خدمات را به شکلی قابل قبولی در اختیار کاربران خود قرار دهند.

کاربران میتوانند مبالغ مورد نظر را به صورت مستقیم به حسابشان واریز کنند، از کارتهای اعتباری بهره ببرند یا از سرویسهای پرداخت آنلاین استفاده نمایند. راههای برداشت از حساب نیز کاملا مشابه با متودهای واریز هستند. میتوانید این اپلیکیشن را در Play store یا App store پیدا کرده و روی موبایلتان نصب کنید و پس از اتصال حسابتان، از آن بهره ببرید. با این حال وبسایت این بروکر این زمان را بین ۱ تا ۶ روز کاری اعلام کرده است. همچنین به خاطر داشته باشید، قوانین پولشویی الزام میدارند که پول برداشتی به همان حسابی واریز شوند که کاربر از آن جهت انتقال سپرده به حسابش استفاده کرده است. این بروکر از روشهای متعددی پشتیبانی میکند. زمان رسیدن پول به حسابتان بسته به روش انتخابی، متفاوت خواهد بود.

شرکت خواهر نورد افایکس با نام NordFX Cy توسط CySEC، یکی از مشهورترین رگولاتوریها رگوله شده است . نورد افایکس سعی میکند با فراهم نمودن امکان معامله کریپتوکارنسیها، جفتارزهای فارکس، شاخصها و سهام خود را از دیگر رقبا متمایز نماید. معاملهگرانی که در اتحادیه اروپا زندگی میکنند میتوانند از خدمات NordFX Cy استفاده کنند تا از پشتیبانی یک رگولاتوری معتبر نیز استفاده کنند. این بروکر به شکل جهانی فعالیت میکند و مراکز پشتیبانی آن در کشورهای روسیه، چین، تایلند، هند و سریلانکا قرار دارد. رگولاتوری وانوئاتو به طور کلی سختگیری و ضریب اطمینان بالای رگولاتوریهای دولتی مانند FCA (Financial Conduct Authority) انگلستان را ندارد. بروکر نورد افایکس از کمیسیون خدمات مالی وانوئاتو (Vanuatu Financial Services Commission) مجوز فعالیت گرفته است. هرچند این مورد لزوماً به این معنی نیست که بروکر نورد افایکس بروکری ناامن یا غیر قابل اتکا است. این شرکت کنترل مالی داخلی بسیار قدرتمندی دارد تا بتواند در مقابل پولشوییهای احتمالی از خود حفاظت کند.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند