معرفی و بررسی بروکر آی تی بی اف ایکس

برخی از کارگزاران از هر دو مورد استفاده می کنند. از آنجایی که بازار فارکس بازاری تنظیم نشده است، کارمزدها در بین کارگزاران بسیار متفاوت می باشد. این بدان معناست که سرمایهگذاران به اندازه سرمایهگذاران در بازارهای سهام، آتی یا اختیارات، از استانداردها یا مقررات سختگیرانه تبعیت نمیکنند و همچنین هیچ نهاد مرکزی وجود ندارد که بر کل بازار فارکس نظارت داشته باشد. تفاوت اصلی موجود در بین نحوه عملکرد فارکس و سایر بازارها مانند بازار سهام ایالات متحده می باشد. اکثر کارگزاران فارکس با علامت گذاری اسپرد بر روی جفت ارزها و برخی دیگر از آن ها با گرفتن کمیسیون که بر اساس میزان ارز معامله شده در نوسان می باشد، درآمد کسب می کنند.

در این مثال، با در نظر گرفتن اینکه معامله گر فقط به 500 یا 250 دلار سرمایه تجاری (یا حتی کمتر در صورت استفاده از اهرم بیشتر) نیاز دارد، می توان به سرعت به سود 25 دلاری دست یافت. قبل از اینکه پول خود را به خطر بیندازید، معاملات خود را در یک محیط مجازی انجام دهید. فقط 500 دلار مورد نیاز می باشد. این نشان دهنده قدرت اهرم می باشد. از طرف دیگر معامله گر نیز می تواند سرمایه را به همان سرعت از دست بدهد. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید و تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی هستید، تمرین مورد نیاز خود را داشته باشید. در صورت استفاده از اهرم 10:1، معامله گر نیازی به داشتن 5000 دلار در حساب خود ندارد، حتی در زمانی که ارز 5000 دلاری را معامله می کند. اکثر کارگزاران اهرم را برای خود تهیه می کنند. بسیاری از کارگزاران ایالات متحده تا 50:1 اهرم دارند. بیایید فرض کنیم که معامله گر ما از اهرم 10:1 در این تراکنش استفاده می کند. با هزاران معاملهگر در Investopedia رقابت کنید و راه خود را به اوج معامله باز کنید. مهارت های معاملاتی خود را با شبیه ساز سهام رایگان ما امتحان کنید.

روش واریز و برداشت ریالی نیز برای مشتریان ایرانی تعبیه شده است. اولین حساب، حساب استاندارد بوده که حداقل دپازیت آن 100 دلار است و امکان معامله 10 جفت ارز، CFD 40 سهام بینالمللی، فلزات، نفت و یازده ارز دیجیتال وجود دارد. این بروکر پشتیبانی کاملاً فارسی دارد. آیتیبی سه نوع حساب متفاوت برای انواع معاملاگران ارائه کرده است. آخرین نوع حساب بروکر آیبیتی، حساب پرو است که به حداقل دپازییت 100000دلار نیاز دارد و امکان معامله بر تمام موارد ذکر شده را به صورت همزمان برای تریدر فراهم میآورد. کمیسیون و سواپ این نوع حساب صفر است. پلتفرم معاملاتی بروکر آیتیبی، متاتریدر 5 است . حساب دیگر این بروکر که متفاوت از سایر بروکرهاست، حساب سهام است و برای تریدرهایی است که فقط تمایل به معامله سهام شرکتهای بینالمللی مانند آدیداس، استون مارتین، بیامو و … را دارند، که نیاز به حداقل دپازیت 50000 دارد و اسپرد آن 0.1 پیپ است.

رول اور می تواند بر تصمیم معاملات، به خصوص اگر معامله برای طولانی مدت نگه داشته شود، تأثیر بگذارد. قیمت ارز به طور مداوم در حال تغییر می باشد، بنابراین ممکن است که معامله گر تصمیم بگیرد که این موقعیت را شبانه حفظ کند. اگر منطقه یورو دارای نرخ بهره 4% و ایالات متحده دارای نرخ بهره 3% باشد، معامله گر در این مثال دارای ارز با نرخ بهره بالاتر است. اگر نرخ بهره یورو پایین تر از نرخ دلار بود، معامله گر در زمان جابجایی بدهکار می شود. تنها استثنا موجود تعطیلات آخر هفته و یا زمانی که هیچ مرکز مالی جهانی به دلیل تعطیلات باز نیست، می باشد. کارگزار موقعیت را تغییر می دهد و منجر به اعتبار یا بدهی بر اساس تفاوت نرخ بهره بین منطقه یورو و ایالات متحده می شود. بنابراین، در رول اور، معامله گر باید اعتبار کمی را دریافت کند.

نام این بازار، فارکس، (بازار تبادل ارزهای خارجی) می باشد و اغلب به صورت اختصاری fx خوانده می شود. بازار فارکس در بسیاری از تعطیلات که بازارهای سهام بسته هستند هم نیز با وجود حجم معاملات کمتر، باز می باشد. با ما همراه باشید. فارکس به بازار الکترونیک جهانی برای تجارت ارزهای بین المللی و مشتقات ارزی اشاره می کند. بیشتر معاملات از طریق بانک ها، کارگزاران و مؤسسات مالی انجام می شوند. در این مطلب سلام دنیا، ما به تعریف فارکس (FX) چیست به زبان ساده ؛ نحوه معامله در فارکس و تفاوت فارکس با سایر بازارها پرداخته ایم. فارکس به بازار الکترونیک جهانی برای تجارت ارزهای بین المللی و مشتقات ارزی اشاره می کند. بازار فارکس 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته به جز روزهای تعطیل باز می باشد.

آیا بروکر آی تی امنیت لازم را داراست؟ از مهمترین دلایل نارضایتی کاربران و یا عدم تمایل به افتتاح حساب در این بروکر، مبالغ بالای مورد نیاز برای افتتاح حساب بوده که با توجه به عدم وجود رگولاتوری معتبر، ریسک سرمایهگذاری را افزایش داده است. همانطور که ذکر شد این بروکر صرفاً در سیشل ثبت شده است و رگولاتوری معتبر هیچ یک از نهادهای مالی را دریافت نکرده است؛ که همین نکته نشان از ضعف این بروکر است. بروکر آیتیبی در کشور سیشل، در آفریقا ثبت شده و رگولاتوری معتبری ندارد. اما متاسفانه ما موفق به یافتن صفحه این بروکر در این انجمن نشدیم و این موضوع نشانه خوبی ارزیابی نمیشود؛ زیرا بدین معناست که بروکر در بین تریدرهای بینالمللی شناخته شده نیست و شهرت چندانی ندارد.

این گزارش نشان میدهد که بروکر ITBFX از شهرت جهانی برخوردار نبوده و دیگر کشورها تمایل زیادی به استفاده از این بروکر نداشتهاند. ITBFX در کشور افغانستان نیز تبلیغات زیادی کرده است؛ در وبسایت خود بروکر نیز ذکر شده که برای مشتریان ایرانی و افغانی پشتیبانی دائمی و کاملاً فارسی در دسترس قرار گرفته است. بیشترین حجم ترافیک ورودی این وبسایت مربوط به ایران است! یکی از شاخصهای بررسی یک وب سایت، رتبه الکسای آن سایت است که به راحتی قابل دسترسی است. طبق بررسی نتایج الکسای سایت بروکر آی تی بی، 78 درصداز حجم ترافیک دریافتی از کشور ایران است.

به عنوان مثال، شما می توانید هفت میکرو لات (7000) یا سه لات کوچک (30000) و یا 75 لات استاندارد (7500000) را معامله کنید. کاملاً واضح است که این مبادله پول در مقیاس بزرگتری نسبت به رفتن به بانک برای مبادله 500 دلار برای سفر می باشد. در هنگام معامله در بازار الکترونیک فارکس، معاملات در بلوک های ارزی صورت می گیرند که می توان آنها را در هر حجمی که می خواهید – در محدوده مجاز موجودی حساب معاملاتی فردی – معامله کنید. بازار فارکس 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته در مراکز مالی بزرگ در سراسر جهان باز می باشد و شما می توانید تقریباً در هر ساعت از شبانه روز ارزها را بخرید و یا بفروشید.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند