قیمت پاور کامپیوتر خرید Power روز 12 مرداد آی تی بازار

ممکن است منبع تغذیه مستقیما در زیبایی و عملکرد PC نقش نداشته باشد، اما در واقع PC بدون منبع تغذیه ممکن است اصلا روشن نشود. بنابراین پاور کامپیوتر یک قسمت اصلی و ضروری PC است که باید در مورد آن فکر اساسی کرد. خرید یک پاور کامپیوتر با ظرفیت واتِ بسیار زیاد ضرری به اجزای داخلی نمی‌رساند. انرژی خاصی هم تحت عنوان «مازاد» در پاور ایجاد نمی‌شود که به تبع هدر برود. با این حال، خرید پاور کامپیوتر ارزان قیمت می‌تواند از جنبه‌ی مالی صرف بیشتری برای شما به دنبال داشته باشد. با این حال، پاور کامپیوتر با ظرفیت زیاد از جنبه‌ی راندمان بهتر خواهد بود.

زیرا این قطعات سیستم هستند ( نه خود منبع تغذیه) که میزان مصرف انرژی را تعیین می‌کنند. برای بسیاری از سیستم‌های گیمینگ مدرن با CPU 6 تا 8 هسته‌ای و کارت گرافیک‌های باکیفیت و گران‌قیمت، منبع تغذیه 650 تا 850 واتی باید کافی باشد. سخت افزارهای قدرتمندتر نیاز به میزان برق بالاتری دارند، مخصوصا اگر قصد اورکلاک کردن داشته باشید. نیازی به تاکید ندارد که شما باید کانکتورهای پاور را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با سیستم شما هماهنگ است.

طراحی

قطعه‌‌ای که در پشت APFC قرار دارد به‌نام Pulse Width Modulation یا PWM شناخته می‌شود. این قطعه، ولتاژ DC را دریافت کرده و با بهره‌گیری از ترانزیستورهای متعدد اثر میدان، ولتاژ را با نرخ بسیار بالا قطع و وصل می‌کند. تبدیل جریان به این دلیل انجام می‌شود که قطعه‌ی کاهش‌دهنده‌ی ولتاژ در منبع تغذیه، یک ترانسفورمر است. این قطعات از القای الکترومغناطیسی و مجموعه‌‌ای از دو سیم‌پیچ (که یکی از آن‌ها حلقه‌های بیشتری نسبت به دیگری دارد) برای کاهش ولتاژ استفاده می‌کنند.

  • هرچه راندمان کاری یک پاور بالاتر باشد میزان هدر رفت انرژی آن که به صورت گرما است پایین تر خواهد بود، این یعنی خنک شدن پاور راحت تر صورت می گیرد و دمای داخل کیس نیز پایین تر می ماند.
  • انتخاب و خرید خود را نهایی کنید تا از گارانتی کالا و البته پشتبیانی آن توسط این فروشگاه بهره مند شوید.
  • ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
    ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.
  • بسیاری از قطعات داخلی، الکتریسیته را ذخیره می‌کنند که در برخی موارد، بسیار زیاد و خطرناک است.
  • چرا که اگر قطعه‌ای بخواهد جریان بیشتری از یک ریل بکشد، یکی از قابلیت‌های حفاظتی پاور با نام OCP فعال می‌شود.

بخش فیلتر جریان عمومی بیشترین اقدام‌ها را با هدف کاهش هزینه مشاهده می‌کند. منابع تغذیه‌ی ارزان‌تر از فیلترینگ کمتر بهره می‌برند و ارزان‌ترین نمونه‌ها هیچ بخش فیلترسازی ندارند که درنهایت آن‌ها را به نمونه‌هایی نه‌چندان مناسب تبدیل می‌کند. این سبب می شود تا به بهترین گزینه از بین انواع پاور کامپیوتر تبدیل گردد.

پاور 800 وات Green مدل GP800A-UK 80Plus Gold

اگر آشنایی کافی با فرایندهای تخصصی سخت‌افزاری و الکتریسته ندارید، از بازکردن منبع تغذیه و دست‌کاری قطعات آن پرهیز کنید. بسیاری از قطعات داخلی، الکتریسیته را ذخیره می‌کنند که در برخی موارد، بسیار زیاد و خطرناک است. پیش از بررسی قطعات داخلی منبع تغذیه، بررسی دلایل به‌کارگیری آن در کامپیوترها اهمیت بیشتری دارد. تاکنون از خود پرسیده‌اید که چرا کامپیوتر را مستقیما به برق شهری وصل نمی‌کنیم؟ درواقع نیاز قطعات موجود در کامپیوترهای شخصی مدرن به برق، با نوعی از برق که از سمت پریزهای شهری تأمین می‌شود، تفاوت دارد. پس شاید بتوان گفت که مهم‌ترین نکته، مقدار مصرف واقعی (با توجه به کاربری) شماست. درست است، یکبار با هم مقدار مصرف را توسط محاسبه‌گر آنلاین بدست آورده‌اید اما این عدد مصرف حداکثر قطعات شما است.

پاور ایسوس مدل Asus TUF Gaming 1000W Gold

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار فارکس