فارس من | مطالبه سهام داران حقیقی برای محافظت از سرمایه های خرد


برخی مخاطبان سامانه فارمن، خواستار محافظت از سرمایه خرد خود شدند، در حالی که ذات بازار سرمایه دارای ریک و نوسان است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، برخی مخاطبان سامانه فارس من با ثبت موضوع سهامداران حقیقی نگران پوچ شدن سرمایه خواستار پاسخ مسئولان شدند.

مخاطبان در این پویش نوشتند: تحلیل شاخص، اصلاح و رشد درست.

ولی آیا پوچ شدن سرمایه های سهامداران و خروج پول از بازار را نمی بینید؟ بی اعتمادی به بورس، فرصت رشد اقتصادی، اشتغال و تولید را به نابودی می کشاند.

چرا سهامی که در کف قیمت هستند حمایت نمی شود!؟ چرا دولت در قبال بورس سکوت کرده است و حمایت نمی کند؟ ما سهامداران حقیقی سرمایه هایمان در بازار را پیدا نکرده ایم که شما به ضررمان واکنش نشان نمی دهید؟ بازاری که اکثر سهام آن دولتی است را چرا دولت حمایت نمی کند؟ آیا دولت در ابتدای انتخابات قول حمایت از سهامدار را تبلیغ نکرد.

تا اندک اعتمادی هست و کل پول سهامدار حقیقی از بورس خارج نشده است از بازار حمایت کنید.

به ضرر سهامداران راضی نباشید.

کارشناسان می گویند، حضور در بازار سرمایه به معنای پذیرش ریسک و نوسان است و این دو ذاتی بازار سرمایه هستند، هیچ تضمینی برای سودآوری نیست، اگر سهامدار درست عمل نکند، ممکن است قسمت عمده سرمایه اصلی خود را نیز از دست بدهد، لذا اولا گفته می شود، افراد غیر حرفه ای از طریق صندوق های با درآمد ثابت و به شکل غیر مستقیم وارد سرمایه گذاری شوند، ثانیا قبل از معامله، انجام مطالعه، تحلیل و مشورت با افراد خبره و امین لازم است.

همچنین خاصیت بازار سرمایه این گونه است، اگر کسی سهام بنیادی و با ارزش خریده باشد و برای دراز مدت سرمایه گذاری کند، سود و بازدهی از این بازار به دست خواهد آورد.

خبرگزاری فارس طبق رسالتی که بابت پیگیری سوژه های فارسِ من برای خود تعریف کرده است، حتما پیگیری این موضوع را در ابعاد دیگر در دستور کار قرار می دهد و از مسوولان خواستار توضیح در این باره خواهد شد.

کاربران دیگر هم در صورت تمایل می توانید به امضاکنندگان این پویش بپیوندند؛ خبرگزاری فارس با رسیدن امضاهای این پویش به 1000 امضا و بالاتر حتما پیگیری های متفاوت و مختلفی در این باره خواهد داشت.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: سرمایه – سهامداران حقیقی – سهام – سهامدار – سهامداران – مخاطبان – داران – بازار – حمایت – دولت – حقیقی – خواستار – سامانه فارس من – فارس من – فارس – سامانه – بازار سرمایه – پاسخ مسئولان – بی اعتمادی – سهام داران – بورس – انتخابات – خبرگزاری – اعتمادی – مسئولان – بازاری – مطالبه – اشتغال – نابودی – تولید


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn64613230/%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%85%D9%86-%26%23124%3B-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D8%AA-%D8%A7%D8%B2

توسط دکتر ژند

دکتر ژند