صفر تا صد ورود به بزرگترین بازار جهان

در این میان، بازار فارکس به دلیل محبوبیتهای بالای خود، به خوبی جایگاه خود را در بین افراد پیدا کرده است. به عبارتی فارکس، بازاری غیر متمرکز و جهانی است که در آن تمامی ارزهای جهان مورد معامله قرار میگیرند. فارکس به عنوان بزرگترین بازار جهان با حجم معاملات بسیار بالا، به فرصتی برای کسب سود با هر میزان سرمایه بدل شده است. بدین معنا که در این بازار یک ارز به ارزی دیگر تبدیل میشود. لغت فارکس مخفف ترکیب Foreign Exchange، به معنی تبادل ارز خارجی است. اگر شما نیز به دنبال کسب سود هستید، در این مقاله با ما همراه شوید. در سالهای اخیر با افزایش نرخ ارز، عده زیادی از ایرانیان به دنبال راهی برای کسب درآمد دلاری بودند.

از این رو بروکر فارکسی را انتخاب کرده که از مشتریان خود حمایت کرده و به آنها اهمیت دهد و حتما پشتیبان فارسی نیز داشته باشد. ارسال مدارک یا از طریق ایمیل و یا از طریق بارگذاری مدارک در خود سایت صورت میگیرد. بررسی و تایید مدارک در همان ساعات اولیه ارسال و یا حداکثر دو روز کاری بعد انجام میشود. مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب، با توجه به نوع کارگزاری یا بروکر انتخابی، متفاوت خواهد بود. چرا که ممکن است در موقعیتی خاص قرار گرفته که حتما نیاز به راهنمایی پشتیبان داشته باشید، به طور مثال قطع شدن سیستم برداشت یا شارژ حساب. پس از تایید مدارک میتوانید حساب خود را شارژ نموده و شروع به فعالیت نمایید.

3. نحوه برداشت و واریز وجوه: هنگام انتخاب بروکر به راههای واریز و برداشت وجوه، توجه داشته باشید. علاوه بر این، به بحث کارمزد دریافتی هنگام انتقال پول نیز توجه داشته باشید (برخی بروکرها کارمزد بالایی جهت نقل و انتقال پول شما، دریافت میکنند). 4. پشتیبانی بروکر: فارکس بازاری 24 ساعته بوده که نیازمند پشتیبانی شبانهروزی نیز میباشد. هنگام انتخاب بروکر میبایست این موضوع را در نظر داشته باشید. در نتیجه بروکر منتخب میبایست راههای آسان و در عین حال کارمزد پایینی جهت جابجایی پول داشته باشد. مسئله پشتیبانی ممکن است در ابتدای ورود شما به فارکس، اهمیت خاصی نداشته باشد، اما با ادامه فعالیت در این بازار حتما به تاثیر آن پی خواهید برد. چرا که ممکن است یک بروکر تنها از طریق حسابهای بانکی محلی، امکان واریز یا دریافت پول را ارائه داده باشد. چرا که در این صورت درصدی از سود شما صرف پرداخت کارمزد و اسپردهای بالا به کارگزار میگردد.

امکان استفاده از حسابهای آزمایشی که فرصتی مناسب جهت بدست آوردن مهارت برای تازهکاران این بازار میباشد. بازار فارکس به دلیل این مزایای ذکر شده، توجه بسیاری از معاملهگران را به خود جلب کرده و حجم معاملات آن رشدی چشمگیر داشته است. بازار فارکس در ایران، حدود ساعت 1:30 بامداد روز دوشنبه کار خود را آغاز میکند. ساعت پایان فعالیت آن نیز روز شنبه ساعت 1:30 بامداد میباشد. بازار فارکس بزرگترین بازار مالی در جهان بوده که در بین معاملهگران محبوبیت بسیار بالایی دارد. این ساعات به دلیل تغییرات در فصول زمستان و تابستان اندکی دچار تغییر میگردد. این مراکز عبارتند از: نیویورک، توکیو، زوریخ، سنگاپور، هنگکنگ، لندن، سیدنی، فرانکفورت و پاریس.

شارژ و برداشت حساب از طریق این صرافیهای مجازی به شدت آسان بوده و در کمترین زمان ممکن صورت میگیرد. پس از انجام ثبت نام، میتوانید با کارت بانکی خود و از طریق سایت صرافی، اقدام به تبدیل ریال خود به دلار نمایید. حتما توجه داشته باشید که بروکر شما، آن صرافی را تایید کرده باشد. به این صورت که، میزان دلار درخواستی خود را وارد میکنید و سایت پس از انجام محاسبات، مقدار ریالی لازم برای دریافت آن میزان دلار را به شما میگوید. روند کار اینگونه است که ابتدا از بین صرافیهای تحت نظارت بروکر خود، یکی را انتخاب و اقدام به ثبت نام در آن مینمایید. در حال حاضر، ظهور صرافیهای مجازی، افراد را از مراجعه حضوری بینیاز ساخته است.

اما باید توجه داشت که این امر ضروری نیست. کارتهای اعتباری همچون مستر و ویزا کارت، بسیار معتبر بوده اما برای کاربران ایرانی گزینه مناسبی نخواهد بود. اما سایر افراد با استفاده از کارت بانکی داخلی خود نیز، امکان شارژ و برداشت حساب خود را خواهند داشت. از جمله روشهای دیگر برای شارژ حساب فارکس، میتوان به کیف پولهای مجازی و کارتهای اعتباری بینالمللی اشاره کرد. کاربران دارای حساب، میتوانند از این قابلیت استفاده و شارژ و برداشت خود را انجام دهند. در واقع با توجه به امکانپذیر نبودن ایجاد حساب بینالمللی برای بسیاری از کاربران ایرانی، روشهای مناسبتر دیگری را به شما پیشنهاد خواهیم داد. بسیاری از افراد بر این باورند که برای انجام معامله در فارکس، لازم است تا حتما حساب بانکی بینالمللی داشته باشند.

در مرحله بعد میتوانید از طریق درگاههای بانکی خود سایت، اقدام به انجام تراکنش کنید. در صورتی که مشخصات حساب بروکر خود را وارد کرده باشید، صرافی به طور مستقیم حساب دلاری شما در بروکرتان را شارژ خواهد کرد. در غیر این صورت، صرافی، ریال شما را به دلار تبدیل کرده و در گام بعد، خودتان این دلارها را به حساب بروکرتان انتقال میدهید. برداشت از حساب نیز برعکس مراحل فوق میباشد. در این روش، تمامی مراحل در مدت زمانی بسیار کوتاه و به صورت الکترونیکی انجام میگیرد. روند کار به این صورت است که پس از معرفی اشخاص و تایید آنها از سوی کارگزار، پول خود را به حساب این افراد واریز مینمایید. علاوه بر این، نرخ دلار نیز بسیار مناسبتر از روش کیف پول برایتان حساب خواهد شد. روش دیگر برای شارژ حساب، واریز به حساب افرادی است که از عوامل خود بروکر به شمار میروند. در نتیجه میتوان این روش را یکی از سادهترین و معتبرترین روشهای شارژ و برداشت حساب دانست.

تعدادی از بروکرها اسکن سند ملک شخصی را نیز قبول میکنند. پس از این کار، اولین مرحله ورود به سایت و انجام ثبت نام در آن میباشد. همانطور که گفته شد اولین گام برای ورود به بازار، انتخاب بروکر معتبر و دارای پشتیبان برای ایرانیان بود. قبل از انتخاب بروکر، از مدارک درخواستی و مورد قبول آنها اطلاع پیدا کرده و سپس اقدام به ثبت نام نمایید. سند ملک میبایست حتما به نام خود فرد یا نام پدر وی باشد که مطابقت نام خانوادگی داشته باشند. تاریخ قبوض ارسالی، ضروری است که مربوط به 3 تا 6 ماه اخیر باشد.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند