شیوه جدید عرضه خودرو

فرهنگی معتقد است استفاده از ظرفیت های موجود در ساز و کار بورس کالا می تواند هم شرایط را برای تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان مهیا کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران،براساس اعلام این نماینده مجلس عرضه خودرو در بورس کالا توانسته رضایت نمایندگان مجلس را کسب کند.

نماینده تبریز، آذرشهر اسکو افزود: نمایندگان در جلسات مختلف از سازوکار بورس کالا در زمینه اهتمام به عرضه بیش‌تر کالاها و محصول‌ها حمایت می‌کنند.

مهمان جدید بازار خودرو / رمز گشایی از تولید شاسی بلند جدید

آخرین روز آبان ماه سال جاری عرضه هزار دستگاه پژو 207 با فرمان برقی و گیربکس دستی در بورس کالا اتفاق افتاد. این اولین عرضه یک خودروی پرتقاضا از مسیر بورس کالا محسوب می شد. با توجه به قیمت نهایی این خودرو که روی تابلوی بورس کالا نقش بست ایران خودرویی ها توانستند به طور متوسط هر دستگاه از این محصول خود را حدود 156 میلیون تومان گران تر بفروش برسانند و از طرف دیگر خریداران نیز موفق شدند این خودرو را حول و حوش 50 میلیون تومان کمتر از قیمت بازاری این خودرو آن را در اختیار بگیرند.

این نماینده عضو کمیسیون صنایع و معادن از برنامه های دولت سیزدهم برای ایجاد شفافیت در روندهای اقتصادی خبر می دهد و می گوید عرضه کالاها از جمله خودرو می تواند اهرمی باشد تا دولت سیزدهم به اهداف و برنامه ریزی های خود برای ایجاد شفافیت در عرضه اقتصادی جامه عمل بپوشاند.

فرهنگی تاکید می کند تقویت عرضه خودرو در بورس کالا سبب ایجاد یک روند منطقی در داد و ستد در سطح کشور می شود و سلامت اقتصادی را نیز تقویت می کند.

بعد از این عرضه به نظر می رسد ترس سیاست گذار خودرویی برای عرضه محصولات پرتقاضای شرکت های خودروساز از مسیر بورس کالا تا حد زیادی ریخته باشد. با توجه به استقبال نمایندگان از عرضه خودرو در بورس کالا و همچنین رضایت خودروسازان بابت دور زدن سیاست قیمت گذاری دستوری این گمانه مطرح می شود که سایر محصولات پرتقاضای خودروسازان از این مسیر در دسترس متقاضیان قرار گیرد.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65762482/%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88

توسط دکتر ژند

دکتر ژند