شیرینی فروشی های تهران و شیرینی و کیک در تهران

شیرینی فروشی های تهران و شیرینی و کیک در تهران

آن چه که در تاریخ ایران تعریف شده این بوده که در زمان ناصر الدین شاه قناد به کسی گفته می‌شده که به فروش قند، نقل shirinita.com و نبات می‌پرداخت. در واقع قند‌ها بدون هیچ طعمی‌بود و به جای آن مردم از قند روسی و بلژیکی که بسیار خوشمزه، خوش طعم، شیرین و باب میل بسیاری از ایرانی‌ها بود، استفاده می‌شد. فرنچایز ، فرانشیز یا حق امتیاز نوعی از کسب و کار است که در آن یک شرکت حق فروش محصولات خود را به شرکت های دیگر واگذار می کند و در برابر مبلغی به عنوان فرنچایز دریافت می کند. شیرینی پزی های فرانچایز دارای شعبه های مختلفی هستند که همگی با یک نام تجاری مشترک فعالیت می کنند. در سراسر دنیا شیرینی پزی های متعددی وجود دارد که به خوبی شناخته شده هستند و حتی ممکن است از اقصی نقاط دنیا برای خرید انواع شیرینی به آنجا بروند. این شیرینی فروش ها دارای برند تجاری مخصوص به خود هستند که می توانند آن را واگذار کنند و بنابراین دارای شعبات متعددی در همه دنیا هستند.

  • شیرینی‌فروشی فرانسوی اِکلر تهرانی یکی از شیک ترین و بهترین شیرینی فروشی های تهران است که دو شعبه در تهران یکی در خیابان فرشته و یکی در نیاوران دارد.
  • اگر به شهر شیراز سفر کرده باشید قطعا یکی از سوغاتی هایی که برای اقوام و آشنایان خود برده اید، کلوچه مسقطی می باشد که از خوشمزه ترین شیرینی های شیراز می باشد.
  • شیرینی نخودچی یکی از سنتی ترین شیرینی های استان قزوین می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد.
  • شیرینی‌پزها گاهی اوقات برای مراسم عروسی یا سایر مناسبت‌ها، یک بطری نوشیدنی در شیرینی پخته مخفی می‌کنند.

از این جهت عجیب نیست که در این کشور اختلاط فرهنگی قابل توجهی را شاهد باشیم که بابت آن در بخش های مختلف هنر و فرهنگ، سنت و آیین این سرزمین، تنوع قابل توجهی را مشاهده می کنیم. این تنوع را به خوبی می توان در شیرینی های معروف ترکیه نیز دنبال کرد که باعث می شود بتوانید طعم هایی عالی را میان انواع آن ها، بچشید. اگر قصد خرید قرابیه تبریز را دارید، بهتر است به قنادی تک درخت مراجعه کنید، این قنادی معروفترین قرابیه‌ها را در تبریز دارد. این قنادی دارای دو شعبه در خیابان‌های دارایی و آئل گولی است.

شیرینی فرانسه

یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین شیرینی فروش هایی که در تهران قرار دارد، قنادی سولدوش است. این شیرینی فروشی در چند طبقه به مشتریان خود خدمات ارائه می کند. البته لازم به ذکر است که این شیرینی فروشی قیمت هایش نسبت به سایر شیرینی فروش ها بسیار بیشتر است اما طعم و مزه بسیار بی نظیری دارد.

شیرینی نارگیلی

قنادی کوک به عنوان یکی از بهترین شیرینی فروشی های تهران شعب مختلف در سراسر تهران دارد. تمامی شیرینی‌های قنادی لادن به عنوان یکی از بهترین شیرینی فروشی های تهران کیفیت مطلوبی دارند و مانند سایر شیرینی‌های قنادی‌های تهران چرب و آزاردهنده نیستند. کافی است تا شیرینی‌های خامه‌ای این قنادی را امتحان کنید تا به سبک بودن و خوشمزه بودن شیرینی آن برسید. برخلاف نام این قنادی، تنها شیرینی اکلر در این قنادی تهیه نمی‌شود. اکلر یک شیرینی معروف در دنیا است که در ایران به نام شیرینی نارنجک می‌شناسند. شاید دلیل نام‌گذاری این قنادی به این نام، علاقه بسیار زیاد مدیر آن به شیرینی اکلر است.

شیرینی فروشی آختامار

این رول دارچینی خوشمزه مانند نان کاملاً با قهوه سرو می شود و بهتر است به صورت گرم آن را بخورید. به نقل از کسی که علاقه زیاد به دسر دارد و به نوعی می شود گفته معتاد شیرینی است به همگی پیشنهاد می کند 15 شیرینی از سراسر جهان که به شما معرفی می گردد حتما یک بار امتحان کنید . این مخلوط روی اجاق پخته می شود؛ درون کاسه های سرو ریخته شده و سپس روی آن را برشته می کنند.

زمان شروع قنادی هانس باز می گردد به سال 1342 که سبک شیرینی پزی این از ادغام شدن ارمنی – آلمانی الهام گرفته شده است. قصه و کارنامه ای که قنادی مینیون دارد به جنگ جهانی دوم باز می گردد که فردی به نام اوسب ترپوگوسیان به علت فرار از جنگ در اروپا به ایران مهاجرت کرد و بعد از مدتی تصمیم به باز کردن نانوانی در تهران کرد. هنگامی که جنگ به پایان رسید، این نانوانیی تبدیل به شیرینی فروشی با نام مینیون شد؛ سپس امروز این شیرینی سرا به عنوان یکی از بهترین شیرینی فروشی تهران شناخته می شود.

توسط دکتر ژند

دکتر ژند