شکست GBP/USD با فشرده سازی اوج و پایین نزدیک می شود


GBP/USD – قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • اوج های پایین تر و پایین ترین سطح های کوتاه مدت با هم برخورد می کنند.
  • موقعیت یابی خرده فروشی کاملاً متعادل است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

کابل (GBP/USD) در حال حاضر در حال شکل گیری یک نشان صعودی کوتاه مدت است که نشان می دهد این جفت ارز در حال ادامه روند صعودی اخیر است. این شکل‌گیری که توسط مجموعه‌ای از اوج‌های پایین‌تر و پایین‌ترین سطح تشکیل می‌شود، معمولاً در طول یک روند صعودی قوی رخ می‌دهد و این را می‌توان در نمودار روزانه GBP/USD با حرکت تند بالاتر از پایین‌ترین قیمت چاپ چند دهه اخیر در 1.0355 در 26 سپتامبر مشاهده کرد. دوره اخیر تثبیت به اعتبار این سازند می افزاید و با نزدیک شدن به راس مثلث متقارن، احتمال شکست وجود دارد.

توصیه شده توسط Nick Cawley

مبانی تجارت برک آوت

اگر این الگو اجرا شود، اولین سطحی که باید تماشا کرد، بالاترین سطح نوامبر در 1.2029 است، پس از آن sma 200 روزه، در حال حاضر در 1.2205، و پس از آن مقاومت افقی از 1 آگوست و 10 آگوست دو برابر در 1.2292 است. در صورت شکستن پایین تر، نفی پرچم صعودی، حمایت از 1.1740 شروع می شود و 1.1650 دنبال می شود.

برای همه انتشار داده‌های متحرک بازار و رویدادهای اقتصادی به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD – 22 نوامبر 2022

image1.png

نمودار از طریق TradingView

معامله گران خرده فروشی بلاتکلیف هستند

{{SENTIMENT|GBPUSD}}

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 47.82 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران کوتاه به لانگ 1.09 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 3.31 درصد بیشتر از دیروز و 6.69 درصد بیشتر از هفته گذشته است. نت-شورت معامله گران 2.96 درصد کمتر از دیروز و 7.35 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های پوند/دلار آمریکا ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. با این حال، معامله‌گران نسبت به دیروز و در مقایسه با هفته گذشته، کوتاه‌تر هستند. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می دهد که جریان روند قیمت پوند/دلار آمریکا ممکن است به زودی کاهش یابد، علیرغم اینکه معامله گران به طور خالص کوتاه می مانند.

نظر شما در مورد پوند انگلیس – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.
منبع: https://www.dailyfx.com/news/forex-gbp-usd-breakout-nears-as-highs-and-lows-compress-20221122.html

توسط دکتر ژند

دکتر ژند